Skip to main content

Topic: Letenje na Medvednici... (Read 78801 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Letenje na Medvednici...

Jake i najjače snage Fly Freaka danas su letjela na sjevernoj strani Medvednice.
Tko nije bio sa nama, ne može ni slutiti kako nam je bilo dobro: ekipa, odlično vrijeme, mrzla piva... zaboravio fotić, pa prilažem slike nedobre kvalitete sa moba: Simpi, Wespen, Jazavac, Kobac, Plavi, Kiki, Robi1Kenobi, Toni, BMarijan, i ja.
D.


Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #1
Bilo je stvarno super  ;D
Termike ko u prići tako da se i zagisti nisu mogli oteti guštu jedrenja.
Dokaz tome je i jedan izgubljeni model ( moj zagi ) koji je završio tko zna gdje pa ako ga netko nađe poklanjam mu batku servače, motor i regler za prijemnik AR6100e  :D .
Slike i malo više o tome kasnije.....

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #2
I to se dešava jbg-a nego što se desilo signal ili nešto drugo?

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #3
I to se dešava jbg-a nego što se desilo signal ili nešto drugo?
Termika, Lijo, termika: jedrili smo sa svime što ima krila, a neki su to radili i naopako !
Povoljan vjetar + velike razlike temparture na livadi i okolnoj šumi stvaraju uska ali vrlo jaka dizanja , da baciš u zrak staru čizmu, i ta bi zajedrila , vidi sliku lokacije ovdje.
SLjedeći puta Krila Martina dolaze kod nas 'gore', pa češ i sam vidjeti !  ;)
Damir

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #4
A što se desilo, hm, došao sam do sljedečeg zaključka:
 Letio je moj junior Kiki na popriličnoj visini i bilo je dovoljno jedno gubljenje vizualnog kontakta ( neiskustvo ) da jedrenje pređe u agoniju i potragu za modelom u zraku.
 Kad sam primjetio da ni Kiki nije siguran koji model leti bilo je kasno. Moja je greška da sam i ja kod preuzimanja stanice gledao u istom smjeru kao i on a kako su modeli bili na velikoj visini greškom sam pratio Damirov  :( . Za to vrjeme moj zagi je vjerojatno već bio na putu prema
 stratosferi  :D jer je modele doslovno trebalo obrušavati da bi se spustili.
 Tugu smo ubili sa štruklama ( TNX Damir ), kolom i pivicom  ;) .
 
 Evo nekoliko slika:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #5
Ne da je bilo super nego fenomenalno , temperatura jedno 10 stupnjeva niža nego u gradu i opako dobra zezancija i faka t toliko termike da je i moja 550tka u jednom trenu ulovila balon i počela se dizat  ;D . Društvo za 5+ bilježim se sa štovanjem za sljedeči susret.
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu


Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #7
Definitivno idem sljedeči put makar i bez modela
Može bez modela, ali bez pive nikako!

Naime, zaboravio sam izvijestiti da je na ovom susretu izveden prvi hrvatski LRIZ, tj. lansiranje Radlera iz Zagija; kako se to radi, vidi se na ovoj radioničkoj snimci.

phiriz.avi


Damir

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #8
bez pive nisam ni mislio dolaziti :D btw. kad se ide sljedeči put ak se zna?

Radler, radler  8)

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #9
JBG, sad će netko zmisliti i lansiranje Laškog iz ST punionice  :D i naravno ne sa zagija nego jurišnika  8) .

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #10
kada vidimo sve ovo jedino mi je more trenutna utjeha... ;)
 
 
lp
 
Toni

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #11

Naime, zaboravio sam izvijestiti da je na ovom susretu izveden prvi hrvatski LRIZ, tj. lansiranje Radlera iz Zagija; kako se to radi, vidi se na ovoj radioničkoj snimci.



Damir
G Diogen!
Po zvuku na snimci bih zaključio da je na probi izvedeno lansiranje Prazne limenke :)  ili je snimatelju promaknuo naj važniji događaj experimenta  ;D
Nema kaj, znate uživati i to je dokazano i digitalno zabilježeno već više puta.
Plavi šteta zagija sa elektronikom, i to je jedno iskustvo kakvo god ono bilo.
Dečki s čime je Wespen ispoliral heli da se tak sjaji  :D
 

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #12
Žmrc, :'(
 
Bilo je i u nedjelju a nisam znao, ne na Medvednici al je bilo.
 
Nije objavljeno na ovom forumu, ali i njma je bilo super.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #13
Dečki bilo je izvrsno, super ste ekipa i nadam se da ću se u budućnosti više družiti s vama! Šteta kaj nisam bio s nijednim modelom, no svi čekaju u hangaru neke dijelove, osim toga bilo bi malo šlampavo slijetati na padinu  ;D
Vidimo se!
MAK Zapad

Odg: Letenje na Medvednici...

Reply #14
[quote author=Zac1970 link=topic=5595.msg48130#msg48130 ]
G Diogen!
Po zvuku na snimci bih zaključio da je na probi izvedeno lansiranje Prazne limenke :)  ili je snimatelju promaknuo naj važniji događaj experimenta  ;D
[/quote]


Limenka je bila prazna jer sam  prethodno ispio Radlera. Sada radimo na sustavu padobrana kako se limenka nebi oštetila udarcem u Zemlju, dakle usavršavamo sustav LRIZ.

@robi1kenobi : ova livada je  samo za ono što polijeće iz ruke na katapult ili vertikalno, uz odgovarajuće slijetanje.
Motornjak bi mogao sa one ceste iza, ali nebi se usudio da ne  naiđe neko vozilo...
Damir