Skip to main content

Topic: Ničim izazvan Zagi (Read 26559 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #30
Zašto? Što je bilo

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #31
Prvi let krenuo super, mislim konačno sam ga dotjero, nigdje se ne uvrče, digo ga na neku
visinu, smanjim gas (gotovo oduzmem) da vidim kako jedri i dal negdje vuče a on koda sam letio iznad Ukraine. Nos dole kao cigla i počeo se okretat :'(
Drugi let, mislim da nije dobar CG (pao okomito dole u prvom) pa izvadim nešta olova iz
nosa, krene OK, kad se počeo okretati neznaš kao leti i jednostavo sam ga pustio da padne
jer bi mi otišao predaleko.
Video uskoro čim dignem na YT 
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #32
Prvi let krenuo super, mislim konačno sam ga dotjero, nigdje se ne uvrče, digo ga na neku
visinu, smanjim gas (gotovo oduzmem) da vidim kako jedri i dal negdje vuče a on koda sam letio iznad Ukraine. Nos dole kao cigla i počeo se okretat :'(
Drugi let, mislim da nije dobar CG (pao okomito dole u prvom) pa izvadim nešta olova iz
nosa, krene OK, kad se počeo okretati neznaš kao leti i jednostavo sam ga pustio da padne
jer bi mi otišao predaleko.
Video uskoro čim dignem na YT 

Nos i mora ići dolje poslija stall-a ( to je pokazatelj da nije repat ) ali se krilo mora autostabilizirati. Jesi li probao kontrirati kad je nakupio brzinu u poniranju?

Kod krila se mora koristiti mix gas-elevon tj. pod gasom elevoni idu dolje za cca 1-2mm a kad oduzmeš gas vračaju se u +.

OK to je teoretski, pitanje je koji profil koristiš a isto tako kut krila jer nije velika razlika između letećeg krila i daske.

Koliko god izgledalo jednostavno leteće krilo je u principu jako nestabilno jer mu fali rep ( pogotovo ako se radi od oka ).


Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #34
Kad je krenuo dole počeo se rotorati oko svoje osi, nisam mu mogao ništa

Ne, nemam nikakav mix što se tiče gasa

Model sam dobio, nije mi znao kazati po kojem je planu rađen pa stvarno neznam

Je, izgleda jednostavno ali po svemu dosad viđenom daleko je to od jednostavog
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #35
Kad je krenuo dole počeo se rotorati oko svoje osi, nisam mu mogao ništa
Mislim da je ključ problema u ovoj rečenici iz citata... i još jednom sam pričitao ovaj topic - i dalje ne razumijem što de događa ?

Da li možda postoji neki problem u komunikaciji stanica-prijemnik ? Napravljen range test uz probu rada motora i komadi?

Damir

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #36
U Easyju nemam nikakvih problema što se tiče stanice, dali može bit problem u ESCu?
U zagiju je RedBrick-ov, ovaj je ugrađen pa ga nisam vadio a onaj što sam ja kupio, sam
bacio u smeće koliko me zezao.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #37
Koliko je ESC blizu prijemnika ? To ponekada može smetati... a možeš probati i Zagija sa drugim ESC pa vidjeti razliku ponašanja?
D.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #38
2.5-3cm, još sam antenicu stavio između, nisam razmišljao o tome...
Da, svakako ću probati, ovaj esc je zalemit bez konektora pa ga moram rezati i zalemit konektore.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #40
Po meni:
dodaj 15- 20 gr olova napred (pecaroski pribor), za 1- 2 mm spusti elevone i trebalo bi biti uredu.
Kad ga poletis, digni ga vise, bar 50 m i oduzmi gas i polako utrimaj. Naravno, nemoj zaboraviti da dises, bez straha, polako podesi da ne skrece u stranu. Kad to namestis, opet ga podigni, podesi poniranje, na 10- tak m treba da izgubi 1- 1,5 m visine. Kad to podesis, sleti ga, gutljaj- dva Coca Cile, piva, mozda cigareta, pauza od par minuta, ponovo ga poleti i podesi da ponire manje.
Visina ti daje vremena da reagujes, slobodno ga podigni, potom bez gasa, nek klizi, polako podesi da lepo ide. Kasnije ubaci mix gasa i elevona (da se ne propinje kad das gas) u stanicu.
Napravi i okaci video kako si to napravio.
Pozdrav!

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #41
a kad mu das ful visinu deli se podignu oba elevona isto?
strong, light and cheap - choose two

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #42
Da, elevoni rade ispravno na zemlji.
Kao da se pobrkaju kad se udalji avion.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #43
Po meni:
dodaj 15- 20 gr olova napred (pecaroski pribor), za 1- 2 mm spusti elevone i trebalo bi biti uredu.
Kad ga poletis, digni ga vise, bar 50 m i oduzmi gas i polako utrimaj. Naravno, nemoj zaboraviti da dises, bez straha, polako podesi da ne skrece u stranu. Kad to namestis, opet ga podigni, podesi poniranje, na 10- tak m treba da izgubi 1- 1,5 m visine. Kad to podesis, sleti ga, gutljaj- dva Coca Cile, piva, mozda cigareta, pauza od par minuta, ponovo ga poleti i podesi da ponire manje.
Visina ti daje vremena da reagujes, slobodno ga podigni, potom bez gasa, nek klizi, polako podesi da lepo ide. Kasnije ubaci mix gasa i elevona (da se ne propinje kad das gas) u stanicu.
Napravi i okaci video kako si to napravio.
Pozdrav!
Ma ja sam olova vadio poslije prvog leta zato što se sjurio na nos. Prvo ću ESC promjeniti
i nanovo odrediti CG. Da ja njega dobijem imalo stabilnog u zraku onda sam ja na konju.
Mix gasa i elevona ide kasnije. Video će naravno biti.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ničim izazvan Zagi

Reply #44
@DJDarky


To je modelarstvo, stalno nesto ucis i uzivas  ;)
[/size]Kreni ti ispocetka:
[/size]http://fwcg.3dzone.dk/ imas CG calculator za flying wing- se, unesi mere svoje letelice i obelezi CG na letelici. Potom vidi da li su ti komponente optimalno rasporedjene (ESC, baterija). Kad to proveris, postavi letelicu na stalak za CG, i proveri kako stoji na stalku, ako ide nosom dole, skini olovo, ako nos ide gore, dodaj olovo.
[/size]Kad to odradis, proveri kako stoje elevoni, da li su medjusobno paralelni, da li su u ravni sa donjom povrsinom krila, da li imaju isti hod u oba smera. Potom proveri konekcije servoa, ESC- a, motora i baterije. Uradi ponovo bind prijemnika, uradi kalibraciju ESC- a.
[/size]Kad sve to proveris i uveris se da je ok, sa letelicom i napunjenim baterijama na livadu  (naravno i stanica ide u paketu  ;)  )
[/size]U predhodnom postu sam opisao kako ja trimam Zagisku, verijem da ces uspeti i ti.
[/size]Sa videa koji si postavio, tvoj Zagi mi deluje kao letelica sa lose odredjenim CG- om.