Skip to main content

Topic: Pomoć CG (Read 5272 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć CG

Nakon dugo vremena i odsustva sa foruma imam kratko pitanjce. Napravih zagija po MH43 profilu davno kupljen od Plavog (Thx  :) ) Ali mi CG prema kalkulatoru ispada na nekih 24 cm od nosa. Čitam po forumu da jeCG na nekih cca 22 cm pa me zanima da negdje nije greška. Mjereno je prema nacrtu iz teme ničim izazvan zagi i ubačeno u kalkulator. Zanima ma da li je moguće da je CG na toj udaljenosti?

Odg: Pomoć CG

Reply #1
Kolega FlyMeToTheMoon je to odlično objasnio u temi ničim izazvan zagi kako se uzimaju mjere za CG (sličica), polegni zagija uza zid zid i izmjeri da su vrhovi krila jednako udaljeni od zida i onda uzmi mjere za CG i unesi u ovaj calculator:
 http://fwcg.3dzone.dk/?wing_span=142&root_chord=32&tip_chord=22&sweep_type=0&sweep=38&cg_pos=20&show_mac_lines=0
Meni je bilo kako je calculator izbacio (mm ili 2 naprijed-nazad).
pozz Darko





Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Pomoć CG

Reply #2
Stavi za pocetak na 21cm!

Odg: Pomoć CG

Reply #3
upravo iz ove teme o zagiju sam uzeo kako izmijeriti  CG, ubacio u ovaj kalkulator i dobih 24 cm. Probam 21 i 24 pa vidim. Thx

Odg: Pomoć CG

Reply #4
Na 24 ces probat samo jednom, dok na 21 vise puta!

Odg: Pomoć CG

Reply #5
hehe :D  Thx


Odg: Pomoć CG

Reply #7
jesam, zato mi ispada 24cm  >:( . Jel netko od ekipe još leti vikendima da ga potrima i ostalo? Doduše sada čekam servač da mi stigne.

Odg: Pomoć CG

Reply #8
A od kuda si? Ako si iz Zagreba, slobodno se javi, pa cemo ga poletit ;)

Odg: Pomoć CG

Reply #9
iz ZG, javim kad dođe servo pa da "šarenka" (djeca birala boje i pomagala u ljepljenju) bacimo u zrak. Thx

Odg: Pomoć CG

Reply #10
pozdrav, ako ti je coljo rekao da je cg 21 onda ga poslušaj a ne da mora stavljat imbuse i kamenje na vrh da bi to letilo jer standardni ima taj cg kakvog god ti napravio

Odg: Pomoć CG

Reply #11
došli servači, još samo pomoć oko wingleta. Imam balzu ali je 10cm širine,a po nacrtu je 18x12. Može li biti 18x10?Ide CG na 21 pa bumo vidli dalje

Odg: Pomoć CG

Reply #12
15x10 je ok a i 18x12 možeš izrezati iz balze te širine, samo promisli kako ( naravno iz jednog komada )  8)

Odg: Pomoć CG

Reply #13
e kaj ti je starost  :'( , pa naravno, pomakneš malo kut wingleta i eto 18x12 na 10 širine. Thx Plavi