Skip to main content

Topic: Radi se jedan Zagi za test(POLETIO 11.6 2015 Uspješno ) (Read 8483 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radi se jedan Zagi za test(POLETIO 11.6 2015 Uspješno )

Radim jednog Zagia za probu,a to je da bude lagan ali brz  sa motorom 2200 kv ,mislim da je najbolji motor za ovo krilo i prop jedno 6x4 ili 7x4 8) ,esc neki Mystery 50A sasvim dovoljno i batka Zippy 2100mAh 3S 45C 8)
Krilo sam dobio  na poklon od "Hobbyletača" iliti Krešo u  TSAGI 12 profilu :) raspona 1200mm :) ,za sada ovako obućen u traku   ima 180 gr :) i jedino pojacanje je ramenjaca od smreke,500mm duzine popreko,jako dobro drzi krilo :) .Obucen je u bijelu samoljepljivu traku .Krilo sam prvo prespricao sa Bison ljepilom u spreju :) ,i da ovo ljepilo puno bolje drzi traku i neodljepljuje  se samo tako.Na napadne ivice sam stavi Duck Tape radi sprecavanja pucanja a dobra je zastita kod sljetanj i udaraca.O samom setupu nešto kasnije,trenutno kalkuliram sa onim što imam a znam da nemam novaca trenutno za ovaj hobby ali sa vremenom će se i to promijenit :) .

Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #1
Koliko te došlo krilo ? Mislim na stiropor bez ičeg ?
bi mi mogao zrihtat jedno takvo ?


Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #3
Način gradnje ti je uglavnom ok.


Ako ćeš ga pravilno oblijepiti, nije ti potrebna ta letvica od smreke, već od balze dimenzija 5 x 6 mm i to čisto da popuni utor za žice od servoa (ako ih misliš ulijepiti u krilo )


Mh 43 je daleko bolji izbor profila od tog tsagi 12 (isprobano)






Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #4
Način gradnje ti je uglavnom ok.


Ako ćeš ga pravilno oblijepiti, nije ti potrebna ta letvica od smreke, već od balze dimenzija 5 x 6 mm i to čisto da popuni utor za žice od servoa (ako ih misliš ulijepiti u krilo )


Mh 43 je daleko bolji izbor profila od tog tsagi 12 (isprobano)






Ajd nećemo sada o tome ;) ipak poklonjenom Zagiu se negleda u zube i krila  :D :) ..Letvica je već uljepljena(vidi se na slici),da je mogla lakša mogla je, ali kažem ,nisam pri novcima za ovaj hobby trenutno pa koristim stvari koje trenutno imam,ništa nekupujem sve dok riješim financije. :) A servo žice ću ugurat u krilo tako da ću lagano zarezat krila skalpelom jedno 3-4 mm i pritisnuti kablove u rezove i staviti traku preko toga da neispadnu van ;)

Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #5
Istina. Bez brige, bit ćeš zadovoljan, ako ti nije cilj obaranje brzinskih rekorda i vremena letenja.

Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #6
Istina. Bez brige, bit ćeš zadovoljan, ako ti nije cilj obaranje brzinskih rekorda i vremena letenja.
ma bitna mi je težina,ovaj koji trenutno letim je malčice pretežak i puno mi struje cucla a i nije baš okretan kako bi ja htio,malo je trom za razliku od lakših koji su pravi zvrkovi :) i okretniji :)

Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #7
Za brzinu treba staviti neki brzi i tanji profil, tu su najveci dobici. Drag je zlo! ;)


Za okretnost probaj trpati sve sto blize CG-u - najgore je kad su rubovi krila teski pa je "poluga" na CG velika - ovo mnogi zaboravljaju kod 3D modela recimo :)

Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #8
U odnosu na težinu ,mogo bi dost brzo iti,ja sam danas Xl-a
sa HTc-om na ledima natjero 108,a motor  D2836/8  1100kv
penzionerski :D

Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #9
ajde da neko radi zagi, svi pričaju kako bi trebali složit... :)


ljepilo u spreju 3M77  ( http://www.raos.hr/3m01.html  oko 100 kuna, dosta za 10 zagija)  i seltep gore tako da ostaneš lagan


finovi i elevoni od balze




Odg: Radi se jedan Zagi za test

Reply #10
Napokon je gotov Zagi :) .Setup up je ESC 50A Birdie,2650mAh 3S baterija , servaći plastični Turnigy TG9e ,motor je slabiji za sada na njemu 1400KV-a i zaćuđeno dobro i brzo leti sa tim motorom na propeler od 7X5 jer mi je 2200 KV-a  izgorio,čekam novi da mi stigne od 2700KV na propeler 6x4.I da ukupna  težina mu  je 707gr pun,znači sa baterijom :) .Mislio sam da će biti lakši barem oko 600 do 650 gr ali nije 8) .Za razliku od predhodnog ovaj je puno okretniji,brže valjak izvodi,lupinge i ostale gluposti,eto bar nešto.CG je tako dobiven da kada je  u zraku na većoj visini i kada ugasim motor  i počnem recimo jedrit, Zagi onda tek toliko lagano pada na na nos,ništa strašno,bilo je i gorih slučajeva 8) ,ipak je batka skoro 300gr  8) Ali i to će se smanjit kada dođe novi teži motor onda će se malo težina prebacit nazad i eto taman pogođen CG,ja zadovoljan :) .Par slika u prilogu ispod :) .

Odg: Radi se jedan Zagi za test(POLETIO 11.6 2015 Uspješno )

Reply #11
Maloprije došao sa livade i što se tiće CG-a  8) ,bilo je laganog vjetra ,digo sam ga  ugasio motor i počeo jedrit i  baš zbog toga vjetra nije padao  na nos :) nego je ko zmaj stajao na mjestu :) ,naravno uz malu regulaciju na palici :) Ipak sam ga pogodio,ja sretan :) .Snimka uskoro,čim netko bude uz mene da mi posnimi jedan pokazni let sa spuštanjem,tek tolio za show-off 8) .

Odg: Radi se jedan Zagi za test(POLETIO 11.6 2015 Uspješno )

Reply #12
Hehe zagi izgleda jako mocno...svaka cast, dobar dizajn :)) Jos ako leti kako izgleda nema razloga da ne budeš sretan :)

Odg: Radi se jedan Zagi za test(POLETIO 11.6 2015 Uspješno )

Reply #13
Napokon je stigao novi motor za Zagi-a ,ovaj puta A 2212 2700KV 5T kineske proizvodnje 8) ,stavio sam i novi propeler 6x4 isto kineske proizvodnje,nadam se da sam dobar prop stavio i da neće biti problema ,recimo pregrijavanja motora ili reglera tj. da mi slučajno izgori.Ima tko isprobani takav setup  sa 2700KV-a i 6X4 propelerom?Ja sam ga trenutno samo u sobi na suho isprobao i mogu reći da na full gasu dobro čupa iz ruke 8) .Bio mi izgorio Turnigy 2200KV 2826 motor pa sam jedno vrijeme vozio na 1400Kv sa 7X5 propelerom i nije bilo problema sa pregrijavanje a niti sa snagom,čisto dobar setup za normalno ganjanje ali ja želim malo brže jer mislim da sam ulovio "grip" Zagi-a 8) :D .
Par slika da vidite o čemu je riječ:
PROPELER:6X4 kineski sivi lagani ali sa ovim motorom čupaju jako -jako 8)
MOTOR: A 2212 2700KV-a kineski
ESC:Birdie 50A sa HobbyKinga(više ih neprodaju)