Skip to main content

Topic: Moj novi zagi!  (Read 11020 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Moj novi zagi!

Reply #17
Evo i moj novi Zagi u izradi. Raspon krila 152cm.


Odg: Moj novi zagi!

Reply #19
To cemo jos vidjeti sto ce na kraju ispasti i kako , naime ovo je prvi kojeg radim to jest pokusavam izraditi :)


Odg: Moj novi zagi!

Reply #21
Dobro izgleda, lepo uradjeno, stavi jos koju fotku. I video, naravno kad bude, da vidimo kako leti.


Odg: Moj novi zagi!

Reply #22
Evo jos par slika od moga zagia. Stavio sam motor od 1400kv i prop 7 x 4 ali mi se cini da s njim nema dobar potisak jer je nosac motora velicine 5 x 15 cm pa valjda zbog toga sto je nosac dosta sirok prop koji je naspram nosaca mali ne moze dati dobar potisak. Pa sam onda stavio motor od 750kv i prop 10 x 7  isto i s njim potisak nije bas nesto tu je negdje kao i sa 1400kv motorom i njegovim propom, barem mislim da su tu negdje naime drzao sam model u ruci i dodavao gas pa je to moje misljenje sto i ne mora biti tocno. Mislim da bi taj propeler 10 x 7 savrseno odgovarao za ovog zagia samo ne znam koji motor ide na taj prop. Malo imam problema i sa cg-om jer baterija ide dosta napred pa sam mislio da mu dodam par grama ribickog olova naprijed da baterija ide malo nazad. Posto sam prilikom jednog nazovimo zesceg slijetanja unistio bateriju 3s 2200 stavio sam i spojio paralelno dvije baterije 3s 1300 zbog cg-a. i uz 40 grama olova baterije idu malo nazad i to mi se ne cini lose. A i izrezao sam neku kabinu od nekog deterdenta sto na kraju i nije ispalo lose. Eto toliko od mene za sada, ...znaci zagi jos nije poletio i ne zna se kad ce.

Odg: Moj novi zagi!

Reply #23
Jakoo dobra shema, baš izgleda nabrijano

Odg: Moj novi zagi!

Reply #24
Letit će to !  :)  


kod idućeg koji se bude radio, ove karbonske šipkice nabiti pod kutem prema vrhovima krila ( označeno crveno crtkano ) , a ovo što sam zamuljao crveno, približiti lemilicu da se  malo zaobli i plastificira taj kut.

Odg: Moj novi zagi!

Reply #25
Hvala Elav, svaka pomoc je dobrodosla. Evo zasto sam se odlucio za ovaj model, jako mi se svidio let zagia sto ga je slozio kolega Zeljko Babic, nekako bas fino i elegantno leti :). Pa sam pokusao nesto slicno njegovom i sam slozit.http://www.youtube.com/watch?v=brXnPOOH0BQ

Odg: Moj novi zagi!

Reply #26
Ako te zafrkava CG pomakni  motor prema naprijed.
Prorez učvrsti ugradnjom letvice jer na kutu proreza najčešće puca.
Nosač motora ti je u svakom slučaju preširok i stvarat će dodatni otpor.
Taj motor i prop 7x4 bi bila dobra kombinacija sa 4S, na 3S 2200kv i 7x4.
Nosač za motor najjednostavnije je nabaviti u Bauhausu  ( fi 40 jelovina )


Odg: Moj novi zagi!

Reply #27
Evo i mog V2 NITRO zagija, prvi je letio 1 min i 25 sec (sve skupa)  nadam se da ce ovaj duze, u nedjelju se planira maiden sa ekipom, ovaj puta sam napravio pusher izgleda sve obečavajuče!

Odg: Moj novi zagi!

Reply #28
Pushrodovi su samo zalemljeni? Hmm to mi ne izgleda baš obećavajuće :)