Skip to main content

Topic: Soaring by Belovanovic (Read 69160 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Soaring by Belovanovic

Aktivni godišnji provodim istraživajući planinske terene po deželi... Soriška planina  :o








 

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #1
Velika planina (raj za oči i dušu) ovaj put zbog moje lijenosti gore bez aviona ali idući put nema opravdanja... kao zanimljivost - ovo je bio nekad poligon za F3F natjecanja sve do nesretnog slučaja kad je prilikom pikiranja modela poginuo prolaznik  :(








Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #2
Uh baš ti zavidim, kakve padine...

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #3
Koji tereni, slike su odlicne.  :)

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #4
"ZAGI"bancija kroz vikend... Nije normalno koliko ga puše ove godine, na aerodromu gotovo da još nisam startao modela :D
























Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #5
bas sam prolazio danas tom cestom uz litostrojsku koću. steta sto nisam vidio prije post pa bih pogledao di se leti. jel se ide uz onoga ratraka gore? ima i ono selo prije ispod ceste isto bi se dalo letjeti.

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #6
bas sam prolazio danas tom cestom uz litostrojsku koću. steta sto nisam vidio prije post pa bih pogledao di se leti. jel se ide uz onoga ratraka gore? ima i ono selo prije ispod ceste isto bi se dalo letjeti.

Tocno tako, leti se na vrhu skijaliske padine koja je okrenuta na sjever ali moze se i na lijevom i desnom grebenu. Na jug se leti na vrhu grebena gdje je gornja postaja zicare  ;)


Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #8
Jucer sam imao prilike posjetit vrh Ucke i unatoc laganoj bonaci, ova padina se pokazala kao vrlo pogodna za letenje modelima... Lagan pristup vrhu, puno mjesta za letenje u oba smjera i sto je najbitnije ima nekoliko mjesta za bezbrizno slijetanje :) Kao sto sam rekao "jedva" da je nesto puhalo i u prvi tren bilo me frka startati ali onda sam na susjednom grebenu primjetio vrlo snazna termicka dizanja i uzivancija mogla je poceti...  ;D  

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #9
Padina i pogled su predobri :)

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #10
A uživancija u zraku nemože se opisati riječima ;) Vele lokalci da se po jasnom vremenu vidi zapadno do Venecije, a južno sve do Zadra...  :o

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #11
Belovicu , fantastične fotke,i famozan odmor....nije ni Dežela za bacit..... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #12
ali ucka nije u deželi  :o   bar ne ovaj dio koliko vidim  :D


Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #14
Ovo je zakon, tako sam ja mislio Zagica slozit bez motora...kako funkcionira za slope, kolko je tezak, kolko tezine ide u nos za probijanje cca.?