Skip to main content

Topic: Premaz drvenog kalupa  (Read 8231 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Premaz drvenog kalupa

Pozdrav

Trazio svugdi i nista konkretno nisan nasa.
Trebala bi mi info cime premazati kalup da se lakse skine letjelica od epoxyia i stakloplastike.
Na netu sam nasao da to rade i maslinovim uljem, motornim uljem , silikonski sprej.
Sad nezz vise sta od toga , a neke su mi smijesne.
Pa ako moze pomoc.

Hvala
No pain No gain

Odg: Premaz drvenog kalupa

Reply #1
Isto tako je moguće model tj. kalup presvuć s aluminijskom folijom.pročitao negdje ali mi se ne dopada ideja ako želiš dobit detalje.
Na RC groupsu čak spominju da je moguće koristit i auto vosak (prirodni-carnuba).
Ono s čime sam ja radio ti je vosak za kalupe (ima za kupit u Kelteks- Karlovac-nekih 65kn)+PVA odjeljivač (TS Color - Vukovarska - isto nekih 50kn).
Poanta zašto nisam koristio vosak za auto je ta što je posstojala mogućnost da se PVA ne primi za njega.E sad neki će ti savjetovat da je dosta namazat 4-5 slojeva voska i to je to.A "ziheraši" će ti uvijek savjetovat 4 sloja voska + PVA (uz naravno pravilno nanošenje).
Za moj prvi odljevak preko modela (ne kalupa) sam koristio PVA (nekih 4 sloja) i ispalo je odlično.
Osim toga u Kelteksu imaš kupit i epoxy smolu ili ako ti je buđet malo deblji imaš i West system (Bauhaus).

Ako sam što zaboravio neka netko slobodno nadopuni.

Pozz
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250