Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122247 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #315
Jel vam se okvasi Spark kad letite kroz te oblake? Ja sam jednom bebopa vozikao po magli i bio je sav mokar.


 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #317
Nakon mjesec dana veselog letenja Spark se dobro drzi, dobaci do 1000m na fcc.
https://www.youtube.com/watch?v=XXt_gEvh2WE

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #318

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #319
Bok, po forumima kazu da novi go 4.1.18 na androidu ima bug s otgom i ono bitnije da ne podrzava vise FCC vec odmah vrati na CE. Ako je neko probao za android neka javi. Iskljucite autoupdate za apk.
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #320
onda bu ljepo ako ga vrati automatski [emoji20]

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #321
Bok, po forumima kazu da novi go 4.1.18 na androidu ima bug s otgom i ono bitnije da ne podrzava vise FCC vec odmah vrati na CE. Ako je neko probao za android neka javi. Iskljucite autoupdate za apk.

Meni 4.1.18 preko OTGa na androidu radi parcijalno, ima slike, slusa komande, ALI nema telemetrije.
I da, nema confirma vise za prebacivanje na CE nego samo prebaci.

U 4.1.15 imam cudan bug... pa ako netko moze potvrditi... koristim daljinski vezan OTG kablom na mob ili tablet.
Odem u tripod mode i letim/snimam i onda se zelim prebaciti na gesture mod, ALI mi ne radi kad stisnem onu ikonu na lijevom rubu.
Dakle, u tripod sam modu, izadjem sa crvenim Stop-om, prekinem snimanje... stisnem ikonu daljinskog, medjutim nista.
Takodjer sam namapirao te intelligent modove na daljinski na tipku Fn, ali isto mi ne izbacuje meni s modovima nakon sto izadjem iz tripod moda.

Mislim da cu jos dosta dugo ostati na modanom 4.1.8. :)

Inace, DJI upravo ima aferu sa svojim Bug Bounty programom. Neki security lik je poslao bugove DJIu u sklopu programa, nesto tipa da im je probio kompletni Amazon bucket i vidio privatne podatke svih registriranih (mailovi, scanovi osobnih, pasosa i slicno...) korisnika i ovi prvo rekli da je to vrijedno 30k$ nagrade, ali je trebao potpisati nekakav NDA papir pod ocajnim uvjetima te je ovaj to odbio. Sada ga izgleda tuze za hakiranje ili sto vec...
Uglavnom, preporuka je registrirati se sa email adresom za koju vas nije briga i laznim podacima  (sluzbeni odgovor od DJI-a, da ti pamet stane!!), izgleda da svi trenutno hakiraju DJI. :)

Nadalje, otkriveno je da DJI letjelice emitiraju svoj jedinstveni broj, tzv. DroneID direktno u eter, neenkriptirano skupa sa svim podacima o letu (visina, daljina od operatera, GPS koordinate, orijentacija...) tako da bilo tko sa tzv. AeroScope uredjajem moze pratiti let. Zapravo, ni ne treba aeroscope, vec se moze i DIY rjesenje napraviti za pratiti sve DJI letjelice u okolici... katastrofa.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #322
Imate neke provjerene modove za android  koji vam rade da na njima i letite a ne samo za prebacivanje na fcc pa vracanje na original apk
Probao malo letiti na  mod 4.1.3 , samo za fcc switch koristio i 4.1.9 s face grupe  DJI mods - the spark side.
Trazim neki provjereni mod.
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #323
Jeste napravili update na 4,1,18?kakav je domet?citam da ima problema sa video i slabim signalom vec ispod 100 metara.ja sam updeto ali nisam stigo jos probat.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #324
Bok dečki!
 Relativno nedavno sam prodao Phantoma 3 4K ,što zbog dometa,što radi nepraktičnosti...
Uglavnom,hoću si ,recimo za Božić, ubosti malog Sparka i već si naručio razne điđe prek Ebaya,ali pratim ovu priču i sad se kolebam jer vidim da se s novim firmwarima,updatima,stanje pogoršava,neki bugovi,domet je sve slabiji...
Jesam nekaj krivo skužio ili ???
Tnx i pozdrav!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #325
Ako nisi bio zadovoljan sa P3 sa dometom onda nebus ni sa sparkom.Iskreno nisam probo sad sa novim updetom,ali inace moj domet je 1100 met na 5,8.i do sad nisam imo nekih problema sa njim.rasmisljo sam i o prodaji i nabavci veceg mu kolege P3 ali zbog prenosivosti i velicine mi je spark ipak drazi.Domet je malo cudan ako mogu to tak nazvat jer nekad ode do 700 met bez pucanja veze a nekad na 200 metara izgubi signal.ovisno o mjestu i vremenu valjda :-)

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #326
Hvala na odgovoru,ma bit će to čisto dosta!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #327
Ako nisi bio zadovoljan sa P3 sa dometom onda nebus ni sa sparkom.Iskreno nisam probo sad sa novim updetom,ali inace moj domet je 1100 met na 5,8.i do sad nisam imo nekih problema sa njim.rasmisljo sam i o prodaji i nabavci veceg mu kolege P3 ali zbog prenosivosti i velicine mi je spark ipak drazi.Domet je malo cudan ako mogu to tak nazvat jer nekad ode do 700 met bez pucanja veze a nekad na 200 metara izgubi signal.ovisno o mjestu i vremenu valjda :-)


Upravo tako... domet je cudan. Za najbolji range i najpouzdaniji link ja svoga furam na 2.4GHz, RC spojen s mobom/tabletom preko OTG kabela i mob/tablet u airplane modu. Izgleda da je interferencija sa mobom  ta koja pravi probleme. Koristim moddani DJI GO 4.1.9 i taj combo mi se zasad pokazao kao najpouzdaniji. Jedino jos nisam probao najnoviji mod za upload gotovih waypointa za missione, ali budem ovih dana. FW koristim zadnji, .701 svi moduli jer mi ne treba NFZ hack, a svi ostali parametri ukljucujuci i promjenu DroneIDa se mogu i bez toga. Malo mi je bilo nezgodno i to sto OTG sensing brzo time outa pa ponekad ne detektira konekciju. To sam rijesio tako sto RC zadnji palim i onda aplikacija detektira sve bez problema. Dakle, sekvenca koja najbolje radi je... palim prvo aplikaciju, pa sparka (nakon aplikacije jer joj treba vremena dok se starta, pa da ne trosi bezveze Spark bateriju dok ceka) i na kraju RC koji je vec spojen kablom na tablet/mob. Eventualno ako sam u urbanom podrucju provjerim jel ok kanal i vozi. :)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #328
Od kuda si nabavio taj modani 4.1.9 ?
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #329
Ja danas malo probo,snaga je i dalje ista fcc.na 5,8 bez problema do 700 met.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk