Skip to main content

Topic: Canadair CL-415 (Read 29490 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Canadair CL-415

Reply #106
Na zadnjem letu sam nekako uspio skupit pol deci vode u koritu kod "grabilice" vode. Pretpostavka je da je voda ušla kod proreza na sedlu krila pa evo nekoliko savjeta koji bi spomenuti problem trebali umanjiti.

Na spoj krila i trupa sam dodao sam 3mm izoflor
[attach=1]

Također sam dodao "anti splash" lajsne kao što i pravi ima jer sam skužio da dosta vode diže na propove, a vjerovatno i na dosjed krila
[attach=2]
[attach=3]

Te preporuka kutije za prijenos kako bi gepek ili sic ostao suh nakon letenja. Također sam na podnicu kutije zakeljio spužvu koja bi trebala upit to malo vode koje je dovoljno da zakenja tapecirung
[attach=4]

+ nabavit neku špricu 50 cc + crijevo za vući vodu van iz trupa + neka spužvica

Sori za mutne slike
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: Canadair CL-415

Reply #108
Evo da se i ja malo ukljucim u temu iama izgrađenog kanadera cl415 ali mi je nos naešto krači tj onaj dio di počinje krilo pa do vrha nosa je nešto krači avion leti ali je drugačije naspram vaše izvedbe.  sva uputstva i nacrti su skuniti sa rc grupsa tema cl415 ali bez plovaka verzija.
Kaj imate nagdje samo nacrt plovaka da ih izradim za svaki sučaj ak mislim letit po vodi a namjeravam kad se vrati sa postavke u muzeju.

Raspon je oko 1.5 m i  dužina cca 1m
LInk: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=356484&highlight=nibbio
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)


Odg: Canadair CL-415

Reply #110
thanks skinul
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Canadair CL-415

Reply #111
Kreso hvala ti puno na slikama. Ima nas jos koji prate ovu temu :) Ja sam nazalost stao na pola, ali ubise me obaveze zadnjih 2 mjeseca i ne staju... :(


Molim te da i dalje postaš sve s čim se poigraš, hvala! ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Canadair CL-415

Reply #112
Znam kako je to. I ja sam bio stao na jedno 2-3 mjeseca, ono dođeš s posla i naravno zalegneš. Na kraju sam sam sebi rekao, život je prekratak da bi lickao depron, naručio ESC i motore , stisnuo i dovršio za 2 tjedna.
Nema smisla puno krpat udubine, prijelaze itd kad će ionako biti sav izubijan od transporta.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Canadair CL-415

Reply #113
Ma cak sam i nabavio setup uz damirovu pomoc, napravio mi i svog magicnog kita, al imam neke privatne probleme koje moram rijesit pa se ne zelim hvatat novih dok to ne bude gotovo. Jga nemos sve... Bolje da priceka nego da ga sad sj. zbog brzine. Gustam s quadom u medjuvremenu. I Svakako pratim ovu temu ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

 

Odg: Canadair CL-415

Reply #114
E da, što se tiče kita. Isprobavao sam neke svoje metode s mikrobalonima i drvofixom. Na kraju sam po...... i uzeo onaj JUBov akrilni za drvo u tubi. Em što se lako šmirgla, elastičan je i "suh" za 30min.
Kao što rekoh, život je prekratak za lickanje deprona.
Što se tiče boje preporučio bi betosan tj boju za beton. Uzeo sam od dva različita proizvođača jer svaki ima svoju paletu žute tj. crvene.  Poslikam kad se vratim u ZG. Na kraju krajeva mogu i "posudit" jel će se prije sasušit nego što ću ga potrošim.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250