Skip to main content

Topic: Vladimir Model's ELF (Read 41108 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #15
Bohica si složil Elfa?

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #16
Nisam ali sam sve prostudirao.
Sada sam uhvatio nešto vremena kada je supruga sa klincima otišla van.... ;-)

Uglavnom serva robbe FS 31 nadam se da će žice biti dovoljno duge da dođu do prijemnika kada na servima zamjenim konektore.Prijemnik frsky VD5M. ( I ti bi mogao imati ista pitanja ;-)

Peg mi nikako ne sjeda cijeli u krilo kao da ga treba odrezati ili možda treba krilo malo zarezati prema naprijed pa će onda ući.
[attach=1]
[attach=2]
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #17
Slobodno skrati peg da se poravna sa rubom krila, a predlazem ti i da mu pobrusis rubove jer ce ti u suprotnom stradati prsti kod izbacivanja.

LP,
       Sasa

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #18
Rubove sam svakako mislio pobrusiti, a peg malo oblikovati.
Nekako mi se kod tebe činilo da je peg nekako malo više pomaknut prema naprijed.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #19
Ja jučer pobrusio pegove (stavit ću oba) - ionako drugo krilo moram otežavat da budu u balansu, a ovako će i ženska imati priliku bacit pošto baca drugom rukom.
Ljepit ću sve epoksijem i mikrobalonima, ne vjerujem CAKu baš na ovakvim stvarima.


Boha, po ovom kaj gledam i čitam, na elevator servou spoji pushrod na najmanji pomak, najveću silu (znači što bliže "osi" iliti šarafiću), a na kormilu obrnuto. Na kormilu treba maksimalni pomak, čak sam mislio probušiti novu rupu na hornu iza (oko sredine negdje).


Jesi vagao krilo?

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #20
Ja jučer pobrusio pegove (stavit ću oba) - ionako drugo krilo moram otežavat da budu u balansu, a ovako će i ženska imati priliku bacit pošto baca drugom rukom.
Ljepit ću sve epoksijem i mikrobalonima, ne vjerujem CAKu baš na ovakvim stvarima.


Boha, po ovom kaj gledam i čitam, na elevator servou spoji pushrod na najmanji pomak, najveću silu (znači što bliže "osi" iliti šarafiću), a na kormilu obrnuto. Na kormilu treba maksimalni pomak, čak sam mislio probušiti novu rupu na hornu iza (oko sredine negdje).


Jesi vagao krilo?
Krilo nisam vagao.
Ja ću još vidjeti dali ću koristi medium cak ili epoxy (bez mikrobalona ? valjda je to neki poseban epoxy) za peg, te da li ću stavljati kakvo otežanje na suprotnu stranu ili dva pega..
Ovo sa servom za elevator ću vidjeti na koju rupu ću stavljati, ovisno o pomaku elevatora, da bude u granicama kako je preporućeno.
Daj pošalji sliku krila sa umetnutim (ne zaljepljenim) pegom, čisto da vidim kako to izgleda kod tebe, i da li moraš skratiti peg da uđe u krilo.
 
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Zainteresirani za kupnju DLGa ELF 1000mm, podjela poštarine ?

Reply #21
Predlažem da se ime teme promijeni u Vladimir Model's ELF ili tako nešto slično :)
Odustao sam od mikrobalona (mali baloncici stakla koji se pomiješaju sa epoxyem kako bi sve skupa bilo lakše) - odustao sam jer mi je Herman objasnio da epoksi postane krt i lakše puca - dakle idem na čisti, sporosušeći epoksi.


Peg sam obradio (dio koji ulazi u krilo) za jedno 2mm (lagano ukoso pobrusio kako bi ravan bio za izlazom iz krila)
Pogledaj peg izbliza, skuzit ces da ima malu "stepenicu", do tog mjesta peg ulazi u krilo, taman nasjedne fino. Znači brusiš samo ovaj dio koji prvi ulazi, nemoj ništa stanjivat (i oblik naravno brusiš vanjski) Stavit ću fotku uvečer kada dođem do radione napokon.


P.S. nemoj koristiti CAK, moj prijedlog.

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #22
Eto pega.

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #23
Okrenuo sam ih ful strucno, da mozes malo vrat razgibat sigurno si dugo pred kompom :D

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #24
Kada je elf u zraku, drug?

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #25
Nece bas tako brzo...slažem ga iznimno sporo :D

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #26
Eto, nakon dva "koplje" bacanja, jedan lagani discus launch za trim, pa odmah mali balončić i 3:50 rezultat :)
ELF je čudesan mali model...predlažem svakom koga zanima jedrenje!

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #27
Evo jedan kratki let...CG na 70mm, 100gr.
Nakon ovog videa Cg pomaknut na 73, skinuto 4 grama sa laksom baterijom da se još malo uspori (na videu ima malo vjetra)


http://www.youtube.com/watch?v=yVj8hMD8cMs

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #28
Lepo ;)

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #29
Coljo druže znam ja da ti mrziš jedraljke i sve što nema motor, ali probat ćeš i ti jednom i ostat trajno zaražen ovim virusom :) :P