Skip to main content

Topic: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj (Read 105557 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #91
Stvarno vam je bilo lijepo... Lajkam!

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #92
Bilo je super, helić je bio za kraj kada su i komarci izašli  :)
https://www.youtube.com/watch?v=U3EnaTPOj3I
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #94
Ti si to uštimao u boocu, ja se igrao sa izdrživosti krila na Raptoru, nažalost, nisu izdržljiva!!!
Pucaju u zraku :'( :'( :'(
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #95
Uhh steta :( Jel to onaj Raptor sto je bio na Lapovcu?

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #96
Da, one klupčice u trupu su isprintane na 3d printeru kao i nosač motora, krila sam ispravio u toploj vodi kolko je išlo. Kad se osuše zaljepim ih, jedino moram naći karbonsku cijev 10mm. Tvornički je stavljena željezna cijev 10x10mm i spojena sa karbonskom cijevi 40cm. Taman se presavilo na kraj te cijevi :( . Da je bila duplo duža bilo bi puno bolje i mislim da se nebi presavilo u zraku.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #98
Letiš ti to super Franky :)
Vidio sam uživo, svaka čast.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #99
Hvala varadero, trudim se koliko mogu i koliko stignem  :)
Gimbali na turnigy 9x stanici (koju koristim za heliće) nisu baš nešto i dosta su "prešli", budem ubacio od taranisa, s ovim još uvijek nemam dovoljno preciznosti za tik-tok, ali evo od danas malo:
https://www.youtube.com/watch?v=rW3-ye6O2EY
Ima već 60 letova, nije mnogo i nikad ne znaš koji mu je zadnji i dali će doživjeti novi dan  :D
S druge strane Turnigy baterije 3300mAh 6S 30C koje su se pokazale i više nego dobre za sportsko letenje, na 3D mogu lako pokleknut, mislim da će ipak zlaja morat nabavit 70C  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #100
Super to tebi ide, meni još prop nije stigao, možda danas odem probati onaj tvoj. Probao sam ga na suho i mislim da ne bude problema.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #101
Pa baš je super išlo dok nije prdnio aileron, iako ima su tu još dosta toga za savladati jer ipak je to helić, najveća glupost je zapravo to što sam dodavao toliko pažnje i pedantnosti tom heliću a zanemario stanicu, a zaista je dosta treninga prošla, iako potovi u gimbalima rade, možda nisu bili više toliko rezulutni i precizni ali su radili, upgade je trebao biti ovih dana, prije nekoliko mj kada sam radio zadnju kontrolu spojeva u stanici sve je bilo ok, moje mišljenje je da je žica pukla zato što je bilo skinuto malo više izolacije sa žice i ljepilo nije povezalo za izolaciju nego sami lem, a te 3 žice (od aileron pota) se savijaju prilikom gibanja elevatora. Helić se može popravit, sablje, osovine, lageri, boom, link za boom, ar zupčanik, getriba za servo, nevjerojatno je da canopy nije nigdje ni ogreban, također baterija, landing skids, i remen potpuno netaknuti, ali iako na remenu stvarno ne mogu naći nikakvo oštećenje ne vjerujem da ću ga koristiti jer ne znam dali je pretrpio kakva istezanja koja se ne mogu vidjeti. Bit će i video  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #102
Evo, napokon sam se i ja vratio na FF forum. I to sa ne baš veselom temom - FrankyCRO je slupao svoj helić zbog greške na daljincu.

https://www.youtube.com/watch?v=ufSIkD7kqFA

Ja bi zamolio sve članove FF foruma da mu pomognete. Molim vas ponudite mu pomoć putem njegove privatne poruke. A ako se bude otimao zbog skromnosti, prebacite meni novac na PayPal: wild@wildlab.org - a ja ću se već s njim 'obračunati'. :D

LP,
milan
---

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #103
Baš šteta!! Najviše boli crash kad zakaže elektronika ko u ovom slučaju.  :( 
Nadam se da ga vidimo ponovno u zraku uskoro.

Odg: Letenje u Đakovu i okolici, bližoj i daljoj

Reply #104
Vedronebo hvala na svemu, ali uvjeravam te da financijska pomoc u ovom slucaju zaista nije potrebna, radije pogurajte neke starije clanove koji teze spajaju kraj s ovim hobijem. Helici i jesu nekad da se skrse, samo steta sto je zbog stanice, helic ce biti ponovno u zraku, imam i drugi cp helic za letenje (hcp100s) na kojem mogu trenirat neke nove fore dok ne stgnu djelovi za trex500.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis