Skip to main content

Topic: Aliexpress - dojmovi i iskustva (Read 20632 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Aliexpress - dojmovi i iskustva

Već smo više puta govorili o ovoj stranici, ali svaki put u nekoj lijevoj temi pa eto pomislio zašto ne ovdje podijeliti sva pozitivna iskustva  i ona ne tako lijepa jer znam da dosta ljudi ima neku averziju prema njima i preferira npr. Ebay, a jedni i drugi nude jako dobru uslugu uz nikakav ili minimalan shipping.

Ja sam kod njih prešao 60 narudžbi, neke su bile svega par $, neke po 100$ i zasad mogu reći samo pohvale što za trgovce, što za cijeli site.

Neke od stvari koje ih čine boljih od Banggod-a, DX-a i sl.
- trgovcima je jako bitan feedback, zato će se potruditi da roba stigne na vrijeme i da je sve ok jer je konkurencije opaka, brdo trgovaca prodaje iste stvari za slične pare, kupac gleda tko ima najbolji feedback.
- stranica je odlično napravljena, stalno je usavršuju - po meni 100put bolja od ebay-a
- nemaju paypal, ali zato primaju sve kartice i nude svoj platni servis - Alipay koji radi isto kao i PP

Problemi koje sam do sad imao:
- 1 motor iz narudžbe nije najbolje radio, trgovac mi nakon opisa problema poslao zamjenski bez većih pitanja
- 1 put dobio proizvod različit od opisanog - ostavio mu loš feedback nakon što mi nije htjeo odgovoriti na upit kako da stvar ispravimo.. Poslije mi nudio i povrat i novi proizvod samo da maknem ocjenu - nisam popustio jer je i dalje prodavao istu stvar sa drugačijim opisom - nisam bio jedini koji se žalio - trgovina brzo otišla u mrak.
- 1 paketić se izgubio, nakon skoro 3 mjeseca od narudžbe otvorio dispute i dobio novce nazad


Toliko od mene zasad, kakva su vaša iskustva?


Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #2
Ja sam do sada imao cca 140-150 narudžbi s alliexpressa i nemam neke posebne primjedbe. Moram jedino spomenuti da za pojedine stvari znao sam cekati 50+ dana da mi stignu.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #3
Ja sam do sada imao cca 140-150 narudžbi s alliexpressa i nemam neke posebne primjedbe. Moram jedino spomenuti da za pojedine stvari znao sam cekati 50+ dana da mi stignu.

Meni je dosad izuzev 1 narudžbe sve stizalo unutar 30 radnih dana max.
U zadnje vrijeme vidim dosta trgovina šalje svoje pakete nekom novom poštanskom službom gdje kao tracking dobiješ same brojeve, umjesto registrirane kineske pošte. Ti paketi znaju malo kasnije doći i ne možeš ih sasvim pratiti ako možeš i uopće.
Izgleda je China reg air mail poskupila svoje tarife, pa dosta ih više nema free shipping ili ga moraš nadoplatiti.
Upravo čekam nekoliko pošiljki s tom novom službom pa javim kako i kad je došlo.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #4
Da te narudzbe sto se dobije samo broj mozes pratiti ali pracenje nije tocno. Meni za neke takve pakete pise da su stigli u HR izmedju 1 i 10.11.2015 ali ja ih jos nisam dobio.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #5
Aliexpres samo pohvale. Nemam sto reci sto nije navedeno vec u predhodnim odgovorima.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu


Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #7
Koliko vidim nemaju PayPal. Dakle kupujete tako da date broj kartice ?
Nije mi to baš , radije bih da primaju PayPal.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #8
Da, dam im broj prepaid Visa kartice na koju unaprijed uplatim onoliko koliko mislim potrošiti

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #9
Hvala na odgovoru.
Ne koristim prepaid već Visa Classic, ima puno prednosti, kao recimo obračun po srednjem tečaju, mogu razbit svaku transakciju na više rata bez kamata, pa mi je ovo ostavljanje broja kartice malo nesigurno.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #10
Imaju svoju inačicu Paypal-a, Alipay u kojem ostaviš podatke i plaćaš preko njega.
Ne uzimaju proviziju, sve jako slično kao i kod američke konkurencije.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #11
Citajuci vase komentare o aliexpressu, on djeluje puno bolje od ebaya, pa bi se mogao i ja prebaciti na njega, ali mi nije jasno zasto ne koriste paypall?
Bitno da se leti.

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #12
.
Citajuci vase komentare o aliexpressu, on djeluje puno bolje od ebaya, pa bi se mogao i ja prebaciti na njega, ali mi nije jasno zasto ne koriste paypall?

Meni su bolji jer salju gotovu svu robu u Hr, za razliku od ebay-a.

Paypal, ako se dobro sjecam su koristili do prije 4-5 god.,,, sto je bio razlog da ga prestanu koristiti ne znam.
Mozda je Ebay shvatio da ovi postaju prejaki pa odlucio to malo usporiti.  :)

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #13
Paypal i ebay su postali ista firma. nedavno su se opet razišli, pa možda se što promijeni

Odg: Aliexpress - dojmovi i iskustva

Reply #14
Koliko vidim nemaju PayPal. Dakle kupujete tako da date broj kartice ?
Nije mi to baš , radije bih da primaju PayPal.

Pretpostavljam da je i do tog nedostatka (nemaju PayPal), a ne samo do AliExpressa kao takvog, ali moje iskustvo je loše:
Naručih jedan mob, featurephone, kojeg mi je GSM arena pokazala kao jedan od dva koji su zadovoljavali uvjete koje sam tražio, a kojeg nisam našao nigdje, u niti u jednom oglasu na svijetu osim u tom jednom jedinom na AliExpressu.
Međutim, stigne mi model istog proizvođača, isti broj, ali s nedostatkom jednog maalog, ali značajnog "S" na kraju naziva (npr. Nokia 80 umjesto Nokia 80s, ne sjećam se više točno imena modela).
Toga bez "s" bilo ih je na sve strane po internetu, po dva-tri puta nižoj cijeni, al hebi ga - prodavač se "zabunio".
Prigovor, prepirka, žalba,... i ništa. Prodavatelj nudi zamjenu ili povrat novca, ali ne i povrat povratne poštarine i PDV-a koji sam platio, ali samo ako pošaljem mobitel natrag. A Aliexpress nište ne poduzima, po njima je ta ponuda prodavača u redu. Dakle, APP (ako prođe-prođe) metoda, prodavatelj nikako ne može biti na gubitku: ili proda jeftin mobitel za velike novce, ili dobije mob natrag, vrati novce, pa ispočetka.