Skip to main content

Topic: Dornier DO-335 Arrow  (Read 26122 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DO 335 1:6

Reply #15
Neka barem netko od naših ima mira... ;D ...ja po mojoj mogu samo ''letiti'' iz kuće... :D
Uživajte i pozdrav fm SPL .
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #16
Malo da dignem iz mrtvih temu. Model je u kratkom finalu, cca 170 sati je upucano do sada u njega i svakako daje rezultate.
Krila su dovrsena s dodatnim ojačanjima od karbona za stajni trap i podešene su sve baonete koje su sad karbonske a ne aluminijske.
Sve veze servoa su custom made s obzirom da mi se vijci M4 probodeni kroz strukturu nimalo ne sviđaju. Flapsovi su odradjeni kroz strukturu tako da nemaju nit jedan spoj vidljiv.
Isto tako je s repom, vertikalac, dorsal7ventral su Push-pull s 18 kg servom, a elevator s obzirom na dimenziju(102cm) ima dva servoa digitalci po 17kg, krute veze od sulivana.

Oba motora su upaljena i lijepo rade, razradjujem ih s do sada po 3 rezervoara, no jos 2 i bit ce sve spremno za Laširanje.
Danas sam nabacio mali weathering sta se vidi iz prilozenih fotki i panelizaciju ne bi li uistinu bio scala.
Jedini problerm za sad mi stvaraju dva elementa, strazni spinner koji je dosao s krivim rupama, 46 dana ga cekao, te stajni trap, tocnije aktuatori od kojih je jedan prozvakao getribu, tako da se čekaju novi Electron ER40 s custom prednjom nogom ne bi li se izvlačila potrebnih 105 stupnjeva.
Kad to stigne model je spreman za let.










Odg: DO 335 1:6

Reply #17
Živio Krki , moćno i jedinstveno....uživat ću gledajući snimku  maidena  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #18
Odlicno! :)

Odg: DO 335 1:6

Reply #19
Da se nisi pojavio ovdje bez snimke maidena :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: DO 335 1:6

Reply #20
Dragi Igore Živio , tebe samo Krki može ''probuditi''... :D ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #21
Korak po korak, i bit će, iako mi posao ne olakšava s obzirom da putujem na 20 dana uskoro. Tako da ako se nebo posloži čim se vratim dan dva i pod Nebo :)

Odg: DO 335 1:6

Reply #22
Super izgleda. Sretno na prvom letu!  :)
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: DO 335 1:6

Reply #23
Usporedbe radi, Messershmitt u 1:5 i Dornier kraj njega:


Odg: DO 335 1:6

Reply #24
Kakav impresivni duo !!
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #25
Update, slozen je Landing light u scali:


Odg: DO 335 1:6

Reply #26

Odg: DO 335 1:6

Reply #27
Bravo Krki,vrag  je u detaljima!
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #28
Jutros napravio prvi let, te je vrlo upravljiv i leti bas kao "Arrow". I tada slijedi drugi let u kojem mi je kut planiranja bio s blagom leđnom komponentom, pa jedan Go around te naposljetku drugi prilah koji je zavrsio cca metar prekratko i iscupao lijevu nogu. Krilo je kontruktivno tako da cu vidjeti dal se da presloziti ili kupim novo, a ostalo je sve bez oštećenja.

Imam video i s samog modela, no trebam ga objesiti, tako kad stignem, a za sad samo Gopro s glave.

https://www.youtube.com/watch?v=rWvpKYixWis

LP

Odg: DO 335 1:6

Reply #29
Živio Krki , treba ti multirotor sa kamerom i pilotom , jer je šteta da se ovakvo remek-djelo ne poslika kako treba. U full-size verziji  Do 335 je bio najbrži zrakoplov u svom vremenu. (ovo je info za one koji ne znaju). Prekrasan je i nadam se da ćeš uskoro imati remaiden. 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes