Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 123117 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #391
Jel zna ko sta o ovome?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #392
Fino ti to deres [emoji3].

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #393
Jos malo to razradi i od HP-a preuzmi dis3buciju malih paketa po gradu ;)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #394
Tom u cemu je tajna? Obican FCC ili malo boost-an?
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #395
Obican fcc s terase,  samo je app onaj 1.14 s filmica iznad.

Kad bude bolje idem opet na krov zgrade,
da usporedim s ljetnim dometom s page1 teme.


Spark je skinuo i visinski i brzinski rekord za dronove :)
Na 7.30 :)


https://www.youtube.com/watch?v=a7NJ6Gek9v4

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #396
Čist primjer kako ne zna letit dron.... gps letač....

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #397
Tom u cemu je tajna? Obican FCC ili malo boost-an?

U videu se super vidi nekoliko stvari za dobar domet.
Veza izmedju RC i Sparka je 5.8G jer je let u gradu pa da se smanji interferencija.
Takodjer kada pocne malo stekati signal, Tom rutinerski digne Sparka par desetaka metara vise i opet odlican prijam.
Ono sto se ne vidi, a odaje iskustvo, je da vjerojatno leti s neke povisene lokacije. :)
Gledam ekipu kako leti na 30 metara po gradu pa im prvi neboder totalno zakloni sparka pa se cude ko pura dreku kako nema dometa ili kako se dogodi flyaway.


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #398
Ma pratim i primjecujem svaki Tomov stos;)  zanimalo me jer to onaj 1.5W fcc mod ili mozda booster na antenama. Drago mi je da 4.1.14 mod radi. Kad prestane kisa moram isprobat.
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #399
bok, je ja sam taj frik koji sere Tomu na letovima u gradu , tj barem na ovaj nacin van los-a u vjetru i sve moguce kaj moze krivo, a ako malo bolje pogledate karte cak i na rubu aerodromskog prostora ,ne sumnjam u tvoju strucnost , ne sumnjam da si svaki put prije svakog takvog pogotovo visinskog leta odluci dobro pogledati meteo karte i naravno karte prometa zrakoplova , svaka cast na svim podhvatima no evo samo primjer, do albanske zastave nije bilo nicega , a bas me zanima kakva bi polemika nastala s drnom da malim 300gr na visini od 150 metri uz vjetra , vjerujem svi znate izracunati masu  , ok je ak je vama to ok ,svaka cast svakome od vas na komentaru podrske , zato nikada ni nisam nista puno komentirao a na forumu sam dugo i prije registracije , cak prije no sto su neki i posmisljali na taj sport , ne nisam previse i nisam najstariji ali s kojih 17 godina ljubavi prema ovome sportu bez ikakvih ekscesa leteci i do 20 km sa skywalkerom , je sve stoji svi smo letjeli svakako i radili svasta no dosli su zakoni koji kazu da to vise ne smijemo i u tom slucaju moja pogreska nije samo moja nego svakoga tko drzi je.. stanicu u ruci!!!! ako je to poruka koju zelis poslat svaka cast ,ja cu iskoristit priliku da ti kazem da si u krivu jer ako si vidio po kategorijama rizika leta ,a vjerujem da znas i to napravit , prije leta procjena rizika, inace samo da kazem odlika pilota nije u tome da lete ko kauboji po nebu nego da se drze strogo i usko pravila letenja jer znaju da oni sluze i za zabavu i za zastitu zivota ,.. na visini od 150 metara cesto zna letit i cesna sa aerodroma skola letenja i to u podrucuju iznad kruga , nad civilnom agencijom do koje si dosao vole preljetati kanaderi poslje servisa u gorici a i vidio sam nemali broj puta zmaja koji zavrsi na sljetanju na savi na nasipu, dali je nas ego vazniji od svega toga ne znam ali ja se ne slazem s tim ,ok stavio si video sto ne za ekipu onda odredenu , svako zna za te modove i najmanji je problem brljat po softweru letjelice koja u tom slucaju vise nije sigurna kako je bila a velim letim dugo godina da sam vidio padove tisuca i tisuca skupih oprema bez ikakvoga razloga , sta je dji spark iznimka, pa imam ga i ja i imam dji naza v2 na 433mhz i batkom 16000mah 27min leta testana na vjetru od 45kmh stoji ko bomba na mjestu kaj idemo svi testat svoje letjelice nad gradom da vidimo kolko idu iliii,, ajde ono nad morem uz obalu ovo ono neki kraci letovi kaj ja znam ali van losa je cista budalastina na djiu, jos latencija kako god je prevelika da bi znao kaj se s letjelicom tocno tocno desava , napominjem imam ga testo sam tisuce kamera i vtx i wifi nikako nije jaci od 1.2ghz niti od 800 i one imaju latenciju... uglavnom tisucu i jedan razlog ti mogu rec i da je krivi a zasto jos  zato sto se moje djete nalazi u toj blizini i da mu se nesto desi zbog drona pojo bi zajednicu dronoletaca a ne jednog dronistu, razmislite si malo i o tome prije svoji divnih podhvata a ako nisi i ti ces biti tata zapitaj se jel bi volio imati djete ili ti se fucka ... svatko ima prvao biti sretan na nacin koji ne utjece na tudu nesrecu !!! kao sto znas i prije sam komentirao tvoje video i znam da si dobar pilot ne sumnjam u tvoju strucnost , samo ne mislim da nam je to ikome dobra reklama tko god da se bavi ovim sportom,,, ja letim kod sebe u parku u centru grada i maksimlana visina mi je sa bilo kojom letjeliocom niza od jablana , niza od visine zgrada u blizini, taman prek drveca i prve nize zgradice, kad letam po parku sused kucepazitelj mi pomogne i stane na jednu stranu i zatvorimo parkic na 10 min za mene a ja zauzvrat popravljam sve igracke u dva parkica,,, sory al eto netko to je mozda veci frend i kaze ti iskreno i bez skrivanja , pozz Tom i opet velim i dalje te postujem i smatram da si super samo ima i boljih mjesta za takve stvari radit a cemu da si navlacimo sranja svi i da samo pod povecalom i da je svaki let na prismotri ako to ne treba , sam trebamo pokazat da smo piloti a ne kauboji


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #401
Sorry ne da je u pravu nego ono wtf nemres mi letjet i glumit gljivu u centru grada i jos to stavit na yt! Mislim da sam ja najgori kaj se tice ludjovanja sa dronom ali nikad mi ovakve gluposri ne padaju na pamet! Jebes sebe i jebes druge. I nakraju ces sj***t sve!

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #402
Osobno obozavam ovaj hobby i sport, zakon mi je comunity, lifestyle i sve što nosi sa sobom za osobno zadovoljstvo i zadovoljstvo drugih. Na isti nacin se svi pridrzavamo tih nekih pravila i zakona da mozemo njegovat i odrazat taj isti hobby u lijepom svijetlu dok ne dodje netko ko ce sve to skupa usrat. Ne znam kak letis i ne zanima me jer je ovakav pothvat i ovakvo letenje nesto sto moze sve to skupa sj***t u jako kratkom roku. Letit nad glavama u gradu i to stavit javno je epic fail za sve nas koji zelimo ovaj hobby odvest na drugi level.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #403
Doktore, jel ovo bilo potrebno? Obaranje daljinskih rekorda po takvom vjetru i jos iznad grada?


Bas izazivas sudbinu, agenciju a i nama poprilicno dizes zivce. Koliko god smo blesavi i radimo sranja ovakvu glupost nitko od nas ne bi isao radit.
Oprosti ali mozes se i na druge nacine dokazati, ovo je bas bezveze i sebicno.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #404
Let je dobar, ali lokacija je skroz pogresna! A mene je strah kad sam 30 metara od sebe sa kwodom! :(