Skip to main content

Topic: DJI Mavic AIR (Read 38929 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #61
Nisi bio na Jarunu u Zagrebu!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #62
Nisam ovog puta. Planirali smo da svratimo na Plitvice i da se malo zadrzimo kod vas, ali smo kasnili u startu zbog nekih problema kuci a imali rezervisan smestaj u Sloveniji. Na prolece repriza i bolja organizacija :)

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #63
Malo sam vrtio Youtube i vidio da je izašao novi firmware za Aira,za letjelicu i daljinac pa osim nekih poboljšanja kod letenja,možemo preko samog upravljača mijenjati postavke kamere,bez da tipkama po ekranu.
Malo,ali čovjeka veseli.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #64
Da, sve je to super, ali DJI ima malo nasilnu politiku nametanja tih novih verzija. Prosle nedelje, krenuli smo u Rumuniju, i sreca pa sam pred samom granicom video zanimljiv prizor i stao da snimim. Nece kanta da poleti dok ne azuriram firmver. I onda pola sata cimanja sa slabim netom, prodjose oblaci koji su na zutim poljima pravili prelepu senku... I sreca pa mi se to desilo u domacoj mrezi, pa sam imao internet da to zavrsim. Da mi se desilo kod nekog od zamaka koji su bili cilj posete Rumuniji, mislim da se Air ne bi bas lepo proveo :)  I sad razmisljam... krenes 1000km da snimis neku pojavu ili dogadjaj koji se vise ne ponavljaju (koncert, reli, pomracenje sunca...) i zaebe te glupo azuriranje firmvera? I kako je do juce leteo sa starom verzijom? I generalno u mnogim stvarima me politika DJI-a nervira, ali kad nemaju konkurenciju moze im se, zato cutim i trpim :'(

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #65
Ja svog imam više za ukras pa nemam tih problema
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #66
Nakon Sparka i mene je odvukao Mavic Air, bila je prilika.


Prvo što ću nabaviti je parallel charger za baterije, jer koliko vidim za razliku od Sparkovog koji je punio paralelno, originalni je sekvencijalan, pa treba dulje čekati.


Kada se odlučim na letenje volim ako mogu sve napuniti u 1 h i krenuti.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #67
Sto se punjaca tice, ja imam taj auto punjac koji puni dve baterije paralelno i dosta brze puni nego originalni. Medjutim, kod njega mi se desava da kad su baterije tople nece da krene punjenje, vec moram da sacekam da se ohlade pa da ih konektujem. I ako ih povezem dok su toplje, onda nikad ne krene punjenje, cak ni kad se na punjacu ohlade. To malo ume da smara, pa obrati paznju pri kupovini punjaca, mada se obicno dovoljno ohlade dok dodjem do auta ili u toku voznje od mesta do mesta. Meni se u kolima ne prekida napajanje konektora za upaljac kad iskljucim kontakt, pa se pune i dok je auto parkiran.


Inace, ja sam daleko vise zadovoljan Sparkom nego Air-om. Dok je Spark dragi drug i verni prijatelj koji nikad ne izdaje, Air je radna sprava/alat koja ce prvom prilikom da bude zamenjena. Mozda mi se misljenje promeni posle reklamacije Aira, posto je sad vec ozbiljno poceo da pravi probleme sa levom palicom, i krajem meseca ide na reklamaciju.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #68
Ja na svojem koristim stariji smartphone koji je hardwareski jak , ali mu je krepao zvucnik koji mi ionako tu netreba. Nemam ga spojenog na net tako da nemam tih situacija sa azuriranjem prije poljetanja. Cak si uopce razmisljam dali da ga updateam kad sve radi tip top, uvijek ima neka caka, jedno poprave , tri stvari pokvare tak da zasad sve ostaje kako je

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #69
Pametan pristup :)  I ja iz slicnih razloga sa Sparkom koristim neki razvaljeni iPhone 5s u kom nemam karticu. A sa ovim kao ajd' veci telefon i bolji ekran, pa koristim telefon koji inace koristim. A i tesi me to da mi je Spark uvek pri ruci kao rezerva.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #70

Ovo je ujedno i prvo mesto odakle su me oterali. Ipak, uspeo sam prilicno da snimim, mada je bilo jos... Inace, ovde se sve naplacuje, pa i fotografisanje u zamku, a verovatno nemaju razradjenu naplatu snimanja dronom. Mi smo stigli u vreme renoviranja pa nismo uspeli da zavirimo unutra.

http://www.youtube.com/watch?v=4RUaqhraaQk


Odg: DJI Mavic AIR

Reply #72
Lude lokacije, ljubomoran sam...

 

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #73
Zamak Korvinilor koji je na mene ostavio najjaci utisak sam ostavio za kraj, jer sam ga najvise snimao pa mi treba malo vise vremena da to spakujem. Inace, Rumunija je fantasticna, a jeftina, i sa malo para moze lepo da se provede i svasta zanimljivo da se vidi. Ipak, 7 dana koliko smo mi bili je malo, pa nam se ''odmor'' uglavnom sveo na galop od mesta do mesta :)  Zadnjih par dana sam jedva cekao da dodjem kuci da se odmorim.

Odg: DJI Mavic AIR

Reply #74
To je taj - za mene najlepsi zamak u rumuniji. Peles mi je previse nakicen, Bran previse mracan i mali, a ovaj je bas onaj pravi viteski. Posle njega jos 3 tvrdjave i zamka, pa posle se selimo u sumu, na planine, jezera, vodopade...


https://www.youtube.com/watch?v=w7uRrDUxfxo