Skip to main content

Topic: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku (Read 3877 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Ovo:
https://photos.app.goo.gl/prAvzrFyao44h9uB7

 :D :D


Ma uskoro će bit ko nov. Zanimljivo, štetu pocjenjujem na 20$  uz nešto improvizacije za popravak ruku.
Opet mi nevjerovatno da se ruka mavica ne moze nabaviti za ispod 50$. Hmm?
Jesam ja to dobro skuzio, sve u ponudi na ebayu imaju uključen motor na sebi? Ili iz kojeg razloga su tak skupe?


Još jedna stvar koju bi trebalo proizvodit.  :)

Odg: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Reply #1
Ovo izgleda grdo, u tim preklopnim nozicama su i antene, barem je tako kod air-a

Odg: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Reply #2
ako ga nećeš dati u ovlašteni servis,
bar ga rastavi sam(ostale ruke i trup) jer ti je popucalo još toga. nažalost puno puno više od 20$.


 imaš na aliexrpessu povoljno ruke i ostalo, trebat će ti i gimbal kabel i gimbal damping plate i trup i ruke bar 2 ove koje se otvaraju na bok(prednje), možda i stražnje... motori su dobili garant, propove sve promijeni jer ti se mogu odlomiti kopče nakon servisa...
no moja ti je preporuka ovlašteni, nije 20$ ali možeš sigurno letiti opet iznad ljudi (tj. ne smiješ  :D  )




šteta što ga nisi upalio opet jer od mavica na dalje mogu poletiti i iz slobodnog pada za razliku od prijašnjih koji to nisu mogli.


Error 404 (Not Found)!!1

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Reply #3
Pa sve sam rastavio već prvu večer. Bit će to 20$, eventualno ako je crko gimbal, onda dobijem komplet gimbal za 30$.


Ruke sam poljepio i testirao nosivost na puno veća opterećenja od realnih. To nije problem.


Antene jesu u nožicama, ali savijena nožica nema nikakve veze sa time. Pa antena je žičica, sa pcb pločicom na kraju. To nije ništa dobilo,a da bi dobilo...morala bi se nožica prelomiti na pola, a ne u spoju sa rukom.


Ma nije mu niš, samo grdo izgleda. :)




I da, šteta da ga nisam upalio. A bio sam u šoku koji vrag se dešava...tek kasnije skužio da manevar koji sam radio točno traži palice u položaju gašenja.
A kae najgore, baš sam se taj let sjetio videa kojeg si stavio (gledao sam taj video ranije) ...i razmisljao sam kako bi bilo to probati. I zavraga, probao sam pola stunta, ali nesvjesno. xd.


Inače, što me zaebalo. Šlepao sam neku kutiju sa mavicom i kako sam ju zakačio na prekratak flaks, zatvorio sam senzore i mavic se nije htio spuštat. Tj.spustao se mizerno sporo. To sam skužio tek na nekih 100m visine. Zato sam se i sjetio videa, jer mi je palo na pamet da ću tako morat spustit dio visine.
No skuzio sam da mogu jurit naprijed da vjetar otkloni kutiju i oslobodi senzore. To sam onda koristio za gas naprijed i prema dolje. Pri tome sam još i kružio...i tu se skrivala kombinacija palica za hitno gašenje...hjoooj.


Mislim da je pao ko kamen sa nekih 60m visine, s obzirom na to, djubre je poprilično čvrsto i kvalitetno napravljeno.


Odg: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Reply #4
Mislio sam da sam jedini koji radi gluposti sa slepanjem stvari po zraku  ;D ;D

Odg: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Reply #5
Uff...moja era toga je tek počela. Koliko napetih ideja imam :)
Jedna od ideja: Slepati neku karikaturu (koja ima ugrađen light efekt pod RC kontrolom) ...uglavnom šlepati to čudo pod jedno 300m flaksa.
Tako da mavic bude gore nečujan, a ta prikaza da može proletiti u tišini nad nekim poljem.


Hoće li to biti izvedivo, nemam pojma. Upitan je otpor zraka koji se stvara iz 300m flaksa....i kakav će kut otklona nastajati zbog tog otpora na toj dužini flaksa. Kut otklona i nebi trebao biti problem, osim velikog zakašnjenja pomaka lutke, nakon promjene smjera drona.


Kako god, bit će fora igrati se s time...nadam se sa što manje ronjenja mavica. Ovo je fakat bila glupa greška.


No za gornji projektić, treba prvo složiti automatiku za izvlačenje/uvlačenje flaksa...jer tko bi to ručno hendlao. A i lakše će biti testirati različite dužine...i slijetanje bu sigurnije bez opasnosti od zapetljavanja.


Bit će uglavnom zanimljivog šlepanja :)

Odg: Što se desi ako ugasiš mavica u zraku

Reply #6

Mavic pozdravlja:
[size=78%]Error 404 (Not Found)!!1[/size] :)

ako ga nećeš dati u ovlašteni servis,
bar ga rastavi sam(ostale ruke i trup) jer ti je popucalo još toga. nažalost puno puno više od 20$.



Jesam, sve sam rastavio i trošak je zaista ispao na kraju 20$.
Djelove koje je samo trebalo zamjeniti su:
gimbal ribbon cable
gimbal camera cable
gimbal vibration plate


i video tutorijal kako se to mijenja je pomogao:
Error 404 (Not Found)!!1
... jer za ovaj ribbon cable treba zaista dosta 3D vizualizacije da se smjesti gdje ide. Nebi bilo lako bez pomoći videa :)


Koristan je bio i tutorijal koji pokazuje korak dalje kako se skida camera cabel:
Error 404 (Not Found)!!1


Od ostaloga je trebalo:
-pokrpati slomljenu ruku motora. To sam lijepio i testirao na puno veću nosivost nego je mavic opterećen...tako da bude valjda dobro. :)
-poljepiti nogicu antene...totalno safe jer antena je unutra netaknuta. (A da bi bila taknuta, morao bi tenk preći preko mavica...ne vjerujem da ikoji pad joj može išta napraviti.)
-otišao je i zglob ruke, no to je mali metalni "vrag" koji se dao dobro reparirati kombinirkama. :) . On ionako nije uopće opterećen u letu...samo radi kod foldanja/unfoldanja drona..tako da je i to ok.




Što reć ..i ja sam iznenađen da Mavic prilikom slobodnog pada sa nekih 60 metara je pretrpio štete od samo 20$. :)


Baš sam nekako i sretan da se to desilo...jer do sada sam bio previše "suzdržan", a sada tek počinje sloboda korištenja uređaja. :)
A valja imati u zalihama sa ebaya kablove za reparaciju gimbala, jer vjerujem da kod svakog pada jedino on neminovno trga te kablove.