Skip to main content

Topic: Dornier DO-335 Arrow  (Read 26114 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dornier DO-335 Arrow

Jedna nova ptica u hangaru Esm Do335 u 1:6 scali. Čekao sam kit od proslog ljeta s obzirom da kinezi nisu več 3 g proizveli ni jednog, naposljetku dobio ga preko posrednika iz Nizuzemske.
Model je usitinu lijep i ima puno detalja, kvalitetni kompozit no zamjerka za sva rebra s obzirom koliko su potroslili vremena da ih slabasno instaliraju.
Ugl da skratim, sve iz 0 unutra ne bi li bio dostojan model.

Par detalja o svemu sta ide u njega.
MVVS 40 sprijeda, kompletni novi firewall carbon 160+aviošper 5mmx2)
Os 22 Gt straga isto iz pocetka bulkhead i par novih laksijih detalja.
Ramenjača carbonska umjesto originalnih aluminijskih.
Servoi od 12-21 kg 18 komada.
Powerbox evoulution s dvije Batke 2500mah.
Dva nova rezervoara s tim da je straznji pomaknut za ravno 1,1m prema CG
Krila su konstruktivna i isvi spojevi koji su dostupni bit ce oačani s poliuretanskim ljepilom, isto vrijedi za repne povrsine, horizontalne i vertikalne.
Kokpit je scrachan iz 0 prema originalnim nacrtima iz knjige o Do335 iz kasnih 70tih.
Stajni trap je originalan Esm-ov no verzija3 ojačan carbonskim lezistima i svi elementi slabije kvalitete zamjenjeni duraluminijum razlicitih dimenzija i naposljetku prelakirani u originalnu shemu.
Ugl da ne dužim:














Odg: DO 335 1:6

Reply #1





Odg: DO 335 1:6

Reply #2
Prekrasno.

Jel ima kakvih ustimavanja posto su 2 motora, vibracije i sl. Ili samo gas i kolko ide?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: DO 335 1:6

Reply #3
Motore cu sinkronizirati po zvuku,to funkcionira dobro na svim ME modelima.

Odg: DO 335 1:6

Reply #4
Jutro Krki , osvježio si mi Nedjelju.....hvala  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: DO 335 1:6

Reply #6
Jesam. Nije ga bas lako nabaviti s obzirom na nekontinuiranu proizvodnju.
U planu je bio Engelov Do 335 no vec neko vrijeme nastoje napravit kompozitna krila i nikako da to dovrse, tako da sam se odlucio za jeftiniju varijantu koja ce bit dotjerana u standard makete.
Nadam se kroz 2 mj da ce poletjeti, ima ekstrmno puno posla.

Odg: DO 335 1:6

Reply #7
Engelov model je na videu , ali i tvoj je lijepog raspona krila.
Sretno u opremanju , nemoj previše žuriti , rađe sve napravi "kako bog zapovjeda"

Pozdrav

Odg: DO 335 1:6

Reply #8
Ne žurim se, sve će biti kakao spada po pravilima struke.  :)

Odg: DO 335 1:6

Reply #9
Svaka ti čast,stvarno imaš smisla za lijepo i kvalitetno.
Samo polako i redovito nas iznenađuj fotkama same gradnje ipak ti to radiš najbolje.Sretno!





Odg: DO 335 1:6

Reply #10
Super izbor. Ovo je svakako jedan od najzanimljivijih modela na koje sam naletio u par videa na YT i kad sam vidio model, odmah su mi počele curiti sline.
Sretno sa sastavljanjem, bez žurbe, ovo vrijedi napraviti za full scale.
BTW, pilot izgleda fantastično. Gdje si ga nabavio?

Lp,
Robert
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: DO 335 1:6

Reply #11
Imam jos jednog pilota, Elite force radi scale pilote, nesto je jaca cijena i mora se covjek malo potruditi da ih se nadje, no savrseni su im produkti.
Model se prodaje kao Arf, i nacelno je ok slozen no ima puno nedorecenih i povrsnih strukturalnih stvari tako da ocekujem cca 100sati rada na njemu. Dobro je da ne letim zadnjih par dana stoga je radiona 12 h dnevno u pogonu.

Odg: DO 335 1:6

Reply #12
Trup je napucan opremom, oba firewalla su slozena od carbona s 5 mm speromX2, napajanja i rep su dizajnirana i sve je sto više moguće u nosu. Nacrti su u smeću koliko su dobri i više manje scrachano je po iskustvu.

Slažem avioniku i wiring, s debelo znja s obzirom da je cross section trupa uistinu mali tako da jedva stane šaka.







Stajni trap je preslozen i svi labavi/pvc elenti su zamjenjeni s novim/ teflonskim elementima i apsolutno je svaki vijak koji ide u metal locktite-an.

Nosnu nogu sam izveo s dvostrukim shimmy damperom s obzirom da je duga 33 cm i neće oprostiti na udaru(kažu oni koji ga lete)-


Odg: DO 335 1:6

Reply #13
Divim se kako usklađuješ svoju profesiju sa ovako zahtjevnim hobijem  8) 8) 8)
Živio !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #14
Nije drama dok zena takoder leti, pa du zrakoplovi dio kulture u stanu