Skip to main content

Topic: Pomoć,prvi auto (Read 9384 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć,prvi auto

Lijep pozdrav svima,

Napokon sam odlučio kupiti jedan RC auto. Budući da sam početnik moli bih vas za pomoć. Htio bih si kupiti jedan RC off road truck tj. http://www.hpieurope.com/kit-info.php?partNo=105866&lang=en. Zanima me ako se isplati kupiti ovaj RC auto. :-\
P.S. Znate li možda neki dućan blizu Hrvatske zbog poštarine.
Svaki komentar je dobrodošao.

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #1
NE!zasto?zato sto je to nitro!
1. pogotovo ako si pocetnik,nebudes ga znao postelat kak spada a niti palit,barem ne prvih nekoliko puta
2.nitro gorivo je dosta skupo a uz to u hrvatskoj tesko nabavljivo!
3.to ide,ali ide i elektro sa dovoljno jakim motoricem,a prednost kod elektra je to sto se ne dere i ne urla(mozda je tebi to fora ali dopi*di),nema tolko problema oko paljenja,nije nista tako prljavo od nitra ili necega...

sto se tice ducana,vise nije problem kod narucivanja iz vana,jer vise netreba potvrda za uvoz ritt opreme vec samo ce certifikat,imas u sloveniji par ducana sa postenim modelima,osim ako hoces iz pluramaksa nekog jadnog kineza,sad odi trazit neke elektro modele pa posalji sta ti se sve svida pa cu ti rec koji je po meni najbolji! :)

imas dosta marki autica,nije sve samo hpi,hpi je dosta skup  :-[  marke:tamiya,hpi,team associated,traxxas...

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #2
Ej, ej. Nemoj čovjeka odgovarat od nitra, ja sam "odrastao" na nitru :) i nema te struje koja ga može zamjenit. Nitro je nitro i ima svoje čari.
ALI - treba bit svjestan cijene goriva i to je to. Struja je jeftinija za vozit, ako voziš puno, ali i to je donekle relativno jer moraš kupit puno baterija i dobar punjač, znači početna investicija je veća.
Za nitro treba malo više znanja i volje za prčkanjem, ali meni je to jedna od čari uz to kaj se super čuje, fino masti, dimi i MIRIŠI!
Gorivo za autiće (a i avione i helije) je nabavljivo kod Viktora i to po OK cijenama.
Ako baš želiš nitro, ako si siguran da ga želiš - kupi ga. Štelanje je jako jednostavno, samo moraš znat kaj radiš. I nema hlađenja ESC-a i motora, punjenja baterija, opasnosti od zapaljenja baterija itd., staneš, natankaš i GAAASSSSSS :)
MAK Zapad

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #3
hahaha...sad smo totalno zbunili covjeka  :D :D znaci gle,ako ja hvalim elektro a robi nitro,uzmi sta ti vise odgovara po ovim nasim rijecima!ove modele koje si gledo,to su super modeli i samo ostani na tim dobrim markama i neces pogrijesit sta god da uzmes,jer ako ti volis nitro ma necu te ni ja ni neznam ko nagovorit da uzmes elektro,dok mene niko nebi mogo nagovorit na nitro  :D :D :D


Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #5
po cemu se to dosta razumis?po tome sto si citao po internetu i gledao razno razne jubito videe? :-\  :) nije sve u strebanju,ima nesto i u praksi,a sto se tice startera i tog kompleta uzmi onako kako ce te ispast jeftinije  8)

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #6
 Vidjet ćemo, na greškama se uči. ;D Zanima me koju svijećicu da kupim za rezervu odnosno za zimu. :-\

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #7
imam ja nandu 1/8 tragy odlicna pali se na stanicu sa ful opemom povoljno nazovi i sve ti objasnim tel 0989105355

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #8
Uvjek neka plasenja oko nitra uvijek dubioze uvjek se nade neka baba koja ce te isplasiti ali zapamti ako nesto volis i ako si uporan onda nema prepreka.Izgleda da te baba roge nisu cule za internet bar danas mozes svasta nauciti. Evo mene su uvjek plasili kad sam se poceo baviti modelarstvom ovo ono zive gluposti a vjeruj mi sve te baba roge sam nadmasio davnih dana ja se vecinom bavim avio modelarstvomi dok se oni svi po zimi kodkuce griju ja letim kad vjetar jako piri ja letim moze nebo past ja cu letiti prijatelju samo naprijed to ti je moj savijet i ako sta trebas nazovi 0989105355 Tomislav.

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #9
Ne znam jel netko spomenu zvuk?

Mislim da ti nisu svi baš zahvalni u susjedstvu kada zapališ prdavca od .18 do .25 to je glasno!!

Pa si razmisli i o tome, ako ne smeta boli te! Uzmi!

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #10
Uvjek neka plasenja oko nitra uvijek dubioze uvjek se nade neka baba koja ce te isplasiti ali zapamti ako nesto volis i ako si uporan onda nema prepreka.Izgleda da te baba roge nisu cule za internet bar danas mozes svasta nauciti. Evo mene su uvjek plasili kad sam se poceo baviti modelarstvom ovo ono zive gluposti a vjeruj mi sve te baba roge sam nadmasio davnih dana ja se vecinom bavim avio modelarstvomi dok se oni svi po zimi kodkuce griju ja letim kad vjetar jako piri ja letim moze nebo past ja cu letiti prijatelju samo naprijed to ti je moj savijet i ako sta trebas nazovi 0989105355 Tomislav.

Točno to, a najviše plaše oni koji se sami boje nitra i koji nemaju pojma o nitro motorima, ili su imali loša iskustva zbog neznanja itd.
MAK Zapad

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #11
koju skalu gledas za kupit?
ja imam mini reva, prije toga hsp buggy-a i tamiy-u TT01, za razliku od prva 2, revo je dosta izdrzljiviji, ide poprilicno brzo (75km/h na 3s) al sta je je, fali mu zvuka :D
ako ides na vece od 1/10 svakako racunaj da su i potrosni djelovi skuplji (gume, felge, amortizeri itd) pogotovo zbog shippinga tj. velicine ako narucujes izvana.

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #12
Po njihovom bi i ferrari trebo biti elektro

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #13
Off road SC10 novi još uvijek glasi kao jedan od najboljih 1/10 kao i slash. Ima podvojenih reviewa no kada se sve skupi, oni odskaču na elektro u 1/10 klasi.

ako imaš love uzmi summita na elektro,
a ako hoćeš zvuk onda 4x4 slayera od traxxasa, čuo vidio, bolesno....

Odg: Pomoć,prvi auto

Reply #14
Evo mog mišljenja kao relativno friški u RC-u.

Pusti nitro za početak, a ja bih rekao i zauvijek. Osim što se dere kao motorna pila (što je nekome čar, nekome nije), većina današnjih elektro modela je puno brža i bolja od nitro-a uz daleko manje održavanje.

Nitriće drži to što su prije pojave brushless-a, LiPo baterija i sl. bili brži i bolji od elektra pa je ekstra štelanje non-stop po njima bilo opravdano. Mislim da će ti danas svaki objektivan RC modelar reći da je današnji elektro ipak superiorniji od nitra. Naravno, nikad neće imati taj zvuk (hvala bogu ak se mene pita) niti će biti mirisa nitra i šta ti ja znam.

Očekujem da će me sad napasti ovi koji su iskusniji u tome, ali ja ipak stojim iza svog mišljenja. Ovo se pogotovo odnosi na skale manje od 1:10.