Skip to main content

Topic: asp 46 problemi (Read 9832 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: asp 46 problemi

Reply #30
S tim motorom je sve u redu! Ta zračnost postoji zbog podmazivanja i kod < od 20000 o/min trebala bi iznositi ne više od 0,4 mm {1}. I ja posjedujem ASP-a, pa sam se raspitao, ali motor radi savršeno i ne pada mi napamet rastavljati ga iz dosade. Dakle, kod asp-a je to ok i nije potrebno skidati onaj poklopac odozada ( karter) da se vidi zračnost. Dovoljno je izvaditi svječicu, te zarotirati elisu, a kad klip dođe u gmt, rotirati i dalje i pratiti klip. Elisa će se zakrenuti za 10-15 stupnjeva, a klip će ostati u mjestu.

Mada, rastavio sam mali motor OS 10 iz 60 ih godina kod kojeg je i nakon sata i sata rada zračnost bila 0. Radi se o tome da je imao provrt na dnu klipnjače kroz koji je ulazila uljna magla, bez ikakve zračnosti između radilice i kipnjače. Eto, ASP nije čista kopija OS-a ;D
 
MDS ima isto rješenje kao OS. Dakle, samo provrt. Zaokružen crveno :

[attachimg=1]

{1} http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1781113&page=2

Odg: asp 46 problemi

Reply #31
odlicno i logicno tumacenje. puno hvala...

Odg: asp 46 problemi

Reply #32
Ja imam asp 21 i leo 46 bez lufta, kolega boris ima asp-ove bez lufta, imam magnum 46 sa ogromnim luftom i dva taiwanska magnuma 61 bez imalo lufta. smatram da se tu vise radi o standardu i tolerancijama koje su kod kineza kako kad, ali svi motori rade i to je jedino vazno.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: asp 46 problemi

Reply #33
ček malo...  >:(
pa koliko taj tvoj motor ima lufta ? o čemu mi tu pričamo ? jel to desetinka milimetra ili pola milimetra ?
Kakav propeler vrtiš na tom motoru ? Da li je zbalansiran ? Drveni ? Najlonski ?

Odg: asp 46 problemi

Reply #34
S tim motorom je sve u redu! Ta zračnost postoji zbog podmazivanja i kod < od 20000 o/min trebala bi iznositi ne više od 0,4 mm {1}. I ja posjedujem ASP-a, pa sam se raspitao, ali motor radi savršeno i ne pada mi napamet rastavljati ga iz dosade. Dakle, kod asp-a je to ok i nije potrebno skidati onaj poklopac odozada ( karter) da se vidi zračnost. Dovoljno je izvaditi svječicu, te zarotirati elisu, a kad klip dođe u gmt, rotirati i dalje i pratiti klip. Elisa će se zakrenuti za 10-15 stupnjeva, a klip će ostati u mjestu.

Mada, rastavio sam mali motor OS 10 iz 60 ih godina kod kojeg je i nakon sata i sata rada zračnost bila 0. Radi se o tome da je imao provrt na dnu klipnjače kroz koji je ulazila uljna magla, bez ikakve zračnosti između radilice i kipnjače. Eto, ASP nije čista kopija OS-a ;D
 
MDS ima isto rješenje kao OS. Dakle, samo provrt. Zaokružen crveno :
MDS tvornički još k tome ima i luft, koji služi kad se rupica zaštopa...  :D :D :D :D :D
Mislim da ne treba tražit dlaku u jajetu, nego točit i gazit...  ;)


[attachimg=1]

{1} http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1781113&page=2