Skip to main content

Topic: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3 (Read 2824 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #1
Gore se vrti Ardupilot sa Mission planerom na laptopu dolje. Slika sa poslovnog.hr otkriva nasilje nad motor mountom :D (nema drugih slika). Sta vi mislite? Meni izgleda ljepo napravljen monocock mada za transport nikako nije zgodan, a također ne vidim niti jednu inovaciju na letjelici, dapače koriste se lipo baterije i mount iz prahistorije a cini mi se i zastarijeli ardupilot...


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #2


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #3
Elisa na slici je okrenuta "naopako" !
Nema specifikacije o korisnom teretu (recimo težina korisnog tereta)

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #4
Da, a ne znam gdje bi isao teret uopce, nekako je "tanak"...


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #5
...puno je toga tu naopako  :D :D :D
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #6
Vidija san je u živo ovako na izgled nema nekih novotarija. Možemo govorit što hoćemo. Ako su upali među prvih 15 valjda ima razloga. Ono što sam mogao vidit na brzinu rade na softwareu za prepoznavanje  objekata i osoba, mislim da sama tehnologija nije neka novost, svi mi možemo složit "zagija* ali ipak malo teže je napraviti pravi namjenski software.
Ovakve entuzijaste treba hvaliti.
Mislim da smo svi mi ovdje na forumu neka vrsta entuzijasta.

Lip pozdrav

Nino

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #7
Naravno, pohvala za entuzijazam... Samo sam se nadao nekom LTE navođenju i slicno za takav kalibar projekta. A za ovo prepoznavanje nisu nista napisali u clancima pa nisam niti znao, sto bi onda bila vec neka "inovacija"...


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Splitska bespilotna letjelica - Vector VX-3

Reply #8
Vi Ono što sam mogao vidit na brzinu rade na softwareu za prepoznavanje  objekata i osoba, mislim da sama tehnologija nije neka novost, svi mi možemo složit "zagija* ali ipak malo teže je napraviti pravi namjenski software.
Ovakve entuzijaste treba hvaliti.
Ako koriste, kako kaže Sheriff  "Ardupilot" na njemu je radilo oko 400 kontributora (programera na GiT-u).
Softver za prepozvannje osoba i/ili objekata isto je dostupan na GiT-u, prepoznavanje lica nudi se u oko 18.000 raznih softvera, a samo prepoznavanje osoba GiT* nudi u oko 700 raznih rješenja.
 (npr RandomNerdTutorijals ima primjere softvera za prepozvanjanje lica vlasnik/uljez  sa  snimanjem uljeza uz investiciju u HW od svega 9 $).
Njihov problem je integracija svega toga u jedan sustav i tu im želim "Rudarski Sretno !! ;)

GiT= https://github.com/