Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 511688 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #1215
Poz ja sam eduard iz Požege sam 21 godina.
Pa imam želju za početi se baviti sa rc avionima to već gledam na you tube kanalima dosta vremena ali eto nikada da skupim dovoljno novaca.. Pa eto koliko piše oko 1000kn da je potrebno da se počne.  A dali ima ikakve mogućnosti nekako jeftinije proći a da imam nešto ma neka bude i na izmaku snaga barem malo da može letjeti dali se može štogod jeftinije nabaviti  Jer trenutno ja nemam 1000kn  Hvala poz...

Odg: predstavite se

Reply #1216
Da si naručiš možda neki ovakav "Ready to fly" komplet?
https://www.der-schweighofer.net/MODSTER-Trainee-600-RTF-600mm-inkl.-6-Achs-Fluglagenstabilisierung-Combo-inkl.-Zweitakku-a261735
Dobiš sve u paketu kaj ti treba za početak. Ima stabilizaciju, plus što je "pusher" model pa ako sleti tvrdo na nos nećeš potrgati propeler. 77.90 eur
Problem je što ćeš kasnije, ako ćeš htjeti neku bolju opremu, morati opet uzeti stanicu i receiver, jer je ova neka njihova jeftinjava vezana samo na taj avion.
Po meni je ovo najlakši ulaz u hobi, i najbrži način da vidiš da li te to stvarno zanima. Onda kasnije kupiš nešt ozbiljnije.
Meni je početna investicija bila oko 1300kn. Za to sam si kupio Turnigy 9x+receiver, LiPOly bateriju i punjač te svu elektroniku i servo-e da si ložim prvi avion.
Tu stanicu koristim već godinama. Čak sam ju sad proširio sa boljim modulom za antenu i boljim receiverom. Super stvar kod te stanice je što ju se može bez ikakve dodane opreme, osim male to male kabla za slušalice, spojiti na PC pa voziti simulator.

Odg: predstavite se

Reply #1217
Eto moja želja za početi se baviti sa rc modelima je odmah upala u vodu .Jer da bi išta nabavio ma nešto polovno trebalo bi bar 600kuna iako i više bi trebalo. Ja te novce nemam a niti ću imati uskoro tako da više iako želim ali skoro neću ništa moći nabaviti  Tako da hvala na odgovorima ali eto mene ipak skoro nema u svijetu rc modela.

Odg: predstavite se

Reply #1218
Pozdrav svima,neznam dal sam se vec predstavio tu prije ili ne jer imam account vec duze vrijeme. Zanimaju me dronovi na najjace :) imam doma neki pocetnicki tello koji je igracka insad gledam da uzmem neki fpv trkaci i malo krenem s tim. Inace sam iz Kr pa ak ima nekog u blizini nek se javi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: predstavite se

Reply #1219
Pozdrav,


Tomislav, sa istoka Zagreba točnije Sesvete.
Potpuni početnik (ženi lažem da kupujem igračke za kćerkicu  ;) ).
Moja jedina i prva letjelica ja Firstar 200 sa Hobbykinga koja je trenutno prizemljena pošto sam joj slomio propeler....


PS. Ima li netko dobru lokaciju za letenje u Sesvetama, dole kod srednje škole je previše pasa?
Također me interesira neki dućan u Zagrebu gdje bih mogao kupiti propelere (4x3 ili 5x3) ne mogu dočekati dostavu izvana....

Odg: predstavite se

Reply #1220
Dugo sam već član foruma, ali do sada sam povremeno samo brao savjete i ideje. Nisam ništa pisao, a čini se niti predstavio  :-[ .
Danas htjedoh ponešto napisati i koju sličicu izvjesiti, ali ne može. Čini se da moraju biti neki uvjeti zadovoljeni. Profil je odavno popunjen, ostalo je da se probam predstaviti, pa ćemo vidjeti.
Iz Osijeka sam, imam 53 godine i naravno početnik i to kompletan...  ??? I u naviganju i u izgradnji modela. Prije dva mjeseca sam se uhvatio balze i u nastajanju je Fokker EIII. Na žalost vremena baš i nemam, pa to vrlo, vrlo sporo ide. A dokle je došlo i kako mi ide, podjelim sa vama čim mi se otvori mogućnost dodavanja fotografija.

Pozdrav svima!
klik-> DarioD

Odg: predstavite se

Reply #1221
Dugo sam već član foruma, ali do sada sam povremeno samo brao savjete i ideje. Nisam ništa pisao, a čini se niti predstavio  :-[ .
Danas htjedoh ponešto napisati i koju sličicu izvjesiti, ali ne može. Čini se da moraju biti neki uvjeti zadovoljeni. Profil je odavno popunjen, ostalo je da se probam predstaviti, pa ćemo vidjeti.
Iz Osijeka sam, imam 53 godine i naravno početnik i to kompletan...  ??? I u naviganju i u izgradnji modela. Prije dva mjeseca sam se uhvatio balze i u nastajanju je Fokker EIII. Na žalost vremena baš i nemam, pa to vrlo, vrlo sporo ide. A dokle je došlo i kako mi ide, podjelim sa vama čim mi se otvori mogućnost dodavanja fotografija.

Pozdrav svima!

@dariod, Samo polako, nisi ti baš toliki početnik kad si uspio razbiti već 2 aviona od kojih je jedan bio moj :D
Kad nakupiš par postova moći ćeš i slike stavljati. Dobro ti ide ta gradnja , ja sam svjedok u živo. Daj adminima vremena da te provjere (ne boj se, neće biti kolonoslopije)  :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: predstavite se

Reply #1222
Gospodine Rektofilije, oprostite, ali tko ste vi? Ja vas ne poznajem. :-O

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

klik-> DarioD

Odg: predstavite se

Reply #1223
Bok svima
Zovem se Ivan
Radio sa auticima te nakon drona za pocetnike eto me nazad ;)
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: predstavite se

Reply #1224
Pozdrav svima, zovem se Alen,


nekako smo krenuli sin i ja u ovaj hobby da vidimo što se može zanimljivo naučiti i napraviti.


Hvala puno @varadero na Modelarstvo - kako početi divan članak koji nam je puno toga objasnio i popunio listu za kupovinu :)

Odg: predstavite se

Reply #1225
Pozdrav svima, zovem se Alen,


nekako smo krenuli sin i ja u ovaj hobby da vidimo što se može zanimljivo naučiti i napraviti.


Hvala puno @varadero na Modelarstvo - kako početi divan članak koji nam je puno toga objasnio i popunio listu za kupovinu :)


Pozdrav i dobro došli, samo polako i sa puno strpljenja, ako negdje zapne samo pitajte, uvijek će netko pomoći.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: predstavite se

Reply #1226
Pozdrav svima. Zovem se Mario iz Samobora sam.
Totalni sam početnik, do sada sam sljepil FT explorer od logoclick xps ploca iz bauhausa i razbil ga za 30 sekundi. No barem su se klinci zabavljali. :D
Trenutno je pri kraju izrade Ansley peace drone. Cekam povratak suncanih dana i skupljam hrabrost da ga bacim u zrak.
U međuvremenu sam instaliral PhoenixRc pa vjezbam.

Odg: predstavite se

Reply #1227
Pozdrav ljudovi,


 Ja sam Marko i dolazim iz Zadra, pomalo vozam dronove i mavica  :-*

Odg: predstavite se

Reply #1228
Podrav, ja sam Tomislav iz okolice Sesveta. Zanimaju me RC auti, dronovi, gliseri. Trenutno tražim dobro mjesto za vožnju rc glisera u Zagrebu ili okolici. Na Jarunu bi se moglo radit tako nešto zar ne ?

Odg: predstavite se

Reply #1229
blizu ti je i maksimir samo jedino sto je invazija komaraca
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)