Skip to main content

Topic: Koji setup za dron? (Read 3891 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji setup za dron?

Bok,
nisam nešto bio aktivan a i dron nemam već godinama, i sada bi si opet htio nešto složiti. Imam i nešto sad već prastare opreme tipa 2,4GHz receiver komplet, neki jefta 5,8GHz video komplet, nešto raznih batki, itd itd. Gledam malo forum, fejs, svašta nešto ali ništa mi tu više nije ni poznato.
Ono što bi htio, da imam nešto veći flight time laganog leta, i da mi može ponijeti gopro. Zapelo mi je za oko ovo:
https://rotorbuilds.com/build/17173
Ono što me odbija, što ovako nabrzinu hrpu te opreme nemogu naći u EU, da nemoram platiti carinu.
Ima tko kakvav prijedlog, preporuku i sl.
tnx

Odg: Koji setup za dron?

Reply #1
Imam ti opreme al to sto si predlozio to su race modeli i nisu za dugi let. Ako zelis da leti duze trebas posve drugaciji setup. Ak ti treba opreme imam ja za ovo drugo a za race modele nemam nista. Letim sa f450 oko 25min na 4s bateriji sa dobrom kamerom bez gimbala. Duze od tog ti netreba ak ti treba mozes nadogradit na svoj nacin sa low kv motorima i 5s ili 6s baterijom.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Koji setup za dron?

Reply #2
25min mi je čist ok.
Imao sam prije low kw dron, li ion batke, al to mi je previše za pazit. Sada bi nešto običnije, al race dronovi me ne zanimaju nimalo.

Odg: Koji setup za dron?

Reply #3
http://www.flyfreak.net/index.php?topic=24690.15


Pogledaj si mozda nades nesto sto ti se svidi imam novih novcatih djelova s tim da ja koristim 4in1 esc a ne 4 esca itd.
Sve sto je u nekoj limenoj ili plasticnoj kutijici vadim van da olaksam maksimalno. Imas tog sad jeftino i online nije carina bas tako skupa tipa 5 dolara
I ja koristim lion a ne lipo. Ijako imam lipo baterija al lion su lakse i mogu se bolje praznit


Evo i primjer na njuskalu koji je povoljan a odradit ce ono sto zelis uz malo truda i znanja.


https://www.njuskalo.hr/rc-modeli/dji-f450-brushless-motorima-1100kva-propelerima-oglas-26893369


Imas tog sad jeftino i uz malo kalkulacija i znanja mozes slozit bas zvijer za male novce. Recimo na 600mw imam sliku i bateriju al nemam signala dok letim na 2.4ghz to mi je trenutno ogranicenje jer letim u naseljenom podrucju. Ak letim negdje na selu mogu i 2.5km odvalit na 4s i sletit sa dobrom baterijom tipa 14V a moze ici sa 16.8V na 12V. Svejedno preporuka za 5s il 6s setup motora jer ja prelazim na to.


Da skratim pricu ak zelis duzi let minimum ti je 10 inca prop i za isto frame, motori itd. ;)
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Koji setup za dron?

Reply #4
Neželim pretjertivati i ganjati sat vremena u zraku. 20 minuta normalnog leta bi me zadovoljilo ful. Plus što hoću, gps sa svim điđa miđama, hold il kako se već zove, fly home itd itd.

Ako ti se da napisati par preporuka, odnosno komplet što se sada uzima/koristi. Prije sam imao Naza lite ako se dobro sjećam.

Odg: Koji setup za dron?

Reply #5
Nista se nije promjenilo imas sad i tarotov FC nesto noviji od naze v2 te ima sva cuda kao naza v2. Letim sa nazom v2 i zadovoljan sam.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)