Skip to main content

Topic: Letenje u Sinju-Piket (Read 313373 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #180
Živio Skipi sto godina , hvala Ti od srca,falit ćeš mi Ti i tvoj vrhunski mobitel,koji je omogućio kvalitetan snimak......sada i ja imam video pošteni uradak .... ;) ... ;D ...Skipi putuje u Goteborg, ali se ponovno vraća kroz dva-tri mjeseca ,kući  na Piket... :)

Da pojasnim kolegama: Vjetar SE 5 m/s , nervozni padobranski instruktor , padobranci poviše glave i dolazak lokalne oluje , označile su ovo kao forced landing  :D
Hvala puno Ninu ,popravio mi je PC ,pa se tek sada javljam .....Lipi Pozdrav iz Splita.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #181
Bravo barba Mes. Lijepo Vam je bilo. Zanima me koji set up ima Albatros? Je li to stock pogon? Kao da mu nedostaje snage. Izvlačenje Suhoja je bilo spektakularno al očito je i loš CG tome malo doprinjeo. Morat ću ovo ljeto povesti juniora na Piket da vidi gdje mu je nekoć dida jedrio....

lp
Toni 

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #182
Živio Toni , svakako Te očekujem na Piketu , vidiš da ima i naše djece i njihove budućnosti... ;)
 Za Albatrosa ne znam ,ali će se javiti vlasnik.Suhoja je letio iskusni RC pilot, koji mi je rekao da ga je  jednom momentu (prema suncu ), izgubio iz vidnog polja .Kao što znaš i to se događa. :'( Želim Ti ugodan dan i hvala na vremenu. 8) ...Ciao
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #183
@Toni set up od Albatrosa je : motor je 90 mm impeler 3660-1600KV 6 krakova, a zasto zvuči lošije zato jer su baterije lagano pri kraju radnog vijeka. L.P iz Sinja!

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #184
To je na 8s baterije?

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #185
@Toni , evo Skipi poslao podatke  ,a sjetio sam se da mi je Tomo, full size pilot i vlasnik Albatrosa,rekao da  starta iz ruke a slijeće na dodatne rezervoare, jer je njegov stajni trap predviđen za asvaltne podloge.Meni se ne čini da je slab pogon ,jer kad postigne  brzinu, Tomo pravi akrobacije bez problema--- inače, ovaj model je u svojoj kategoriji ,po mom mišljenju,  uistinu ''pogođen''..LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #186
@Coljo dobio sam podatak baterije su 6s (albatros)


Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #188
Piket RC flying

Ima san problema sa prošlin Videon,autorska prava...Evo novog,ima svakoga po malo :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #189
@Coljo dobio sam podatak baterije su 6s (albatros)

Steta, na taj impeler i motor bi trebalo bar na 7s letit, a idealno bi bilo na 8s baterije!

Na 6s taman kada se pocne razvrtavat i davat najveci potisak, turbina ostane bez okretaja!

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #190
Pozdrav cijeloj ekipi.

Albatros je i meni jedan od dražih EDF modela.

Ako je samo do isluženih baterija onda OK. Al izgleda da je to stock turbina. Malo bolja turbina i bilo bi vjerujem ugodnije i sigurnije polijetanje a i let bi bio s više autoriteta. Možda povoljni CS 90 mm komplet ako baterije i regler mogu podnijeti. Više potiska i zvuk za kojim se svi okreću. Samo ideja... :)
 
http://www.x-flight.com.hk/index.php?sp=&p=6&cat2=14&cat1=10&cat0=4&id=149&cat1=10&cat0=4&new=&more=&s=1d588c5c9898ff7b23eb6bf74e20b1cc&lang=en

lp
Toni

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #191
@Ante , ovo Ti je prvi pravi promotivni video uradak  za rubriku ''Moja  dalmatinska butiga''...bravo i hvala !! ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #192
Hvala,ja se nadan da će ovakvi uratci bit sve češći i da će nas bit sve više na piketu  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #193
@Ante,meni osobno je to bio i ostao cilj :''Grupni portret sa modelom''.....Glavni generator je ove sezone bio Skipi , a prvi je snimao Foxxy,
sada trebaju i ostali (tko može ...naravno) pa će živnuti dalmatinski đir. :) :) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #194
Naravno,kad god buden ima prilike ću i snimat i slikavat,jedino mi je žaj šta nema tolikog interesa za ovakvin hobijen,ili financija kako god..al smatran da je najgori samo onaj prvi početak,kasnije sve sida na misto :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form