Skip to main content

Topic: Još jedan Zagi :) (Read 25246 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedan Zagi :)

Kud svi tu i mali mujo :) Odlučio se i ja za jednog Zagija. Od RC stvaro imao sam prije quada kojeg sam nažalost kupio gotovog i zapravo sam propustio sve čari RC-a i skupo to platio na kraju :D

I tako, sad se odlučio za zagija iz više razloga. Em je jeftin, em je krilo koje leti. Ima quad svojih prednosti, no htio bih probati letjeti.

Setup će biti najosnovniji, idem na budget varijantu.

Probat ću iskoristit neke stvari od quada koje su ostale,

setup s banggoda

[attachimg=2]

plus krila by Hobyletač u tsagi profilu i ovim putem mu se zahvaljujem jer mi je izašao u susret i dovezao krila praktički na prag :)  Danas zaljepljena s UHU porom.

[attachimg=1]

Sutra krećem dalje s radovima. Bit će tu mnogo kemije već vidim, pošto sam ograničen s dostupnim alatom u stanu.


I sad odmah pitanje  ;D Da li je tko koristio Bison ljepilo u spreju il zna di mogu kupit 3M77 negdje u gradu Zagrebu (centar, Savska i okolica)? Od prijevoza imam samo nožno prometalo i javni prijevoz. Tako da nemam baš doseg.

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #1
Bison imaš u Bauhausu,manja boca oko 50kn,a veča oko 100
dok 3M77 oko 120kn, koje je po meni kvalitetnije od bisona

http://www.raos.hr/kontakt.html

LP
Krešo

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #2
Vidio sam da 3M ima kod Raosa, al mi je predaleko. Dok recimo Bison ima i u NN, 37kn ak sam dobro danas vidio dok sam uzimao traku i UHU por.

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #3
I ako nisi narucio vec elektroniku moj savjet ti je da izbjegavas taj žuti no name esc
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #4
Gotovo je sad, sutra bi sve trebalo biti kod mene  :D Budem jašio dok ne krepa, kad krepa bit će drugi. Šta da mu radim.

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #5
Dobri su to ESC-ovi za početak i početnika.Ja bi jedino elisu stavio drugačiju jedno 7X4 tvrđu .Ove koje ti imaš su više za slowfly motore i letenje sa manjim KV-om.Dole ti je link za programiranje tih kineskih običnih ESC-ova.Ja koristim takve i do sada ništa im se nije desilo jer sam ih dobro isprogramirao putem stanice na beep -ove . :) .Sretno u daljnjem sklapanju. ;)
ESC UPUTE u PDF formatu.Isprintaj na papir i programiraj ;) u tišini. ;)

 

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #6
Moram onda naručit propove, imam ove koji su došli u setu 8x6 i koje sam naručio ovako 7x5. Taman će stići dok riješim sve koliko sam brz.


Al napredujem, bindao sam Tx i Rx zasada :D  Moram vidjeti kako ću riješiti nosač motora, hoću skombat nešto zajedno s ramenjačom. Il budem išao da to budu dvije odvojene stvari, zbog prijenosa vibracija. Iako, možda trkeljam bezveze, ovo mi je prva stvar koju radim sam od nule.

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #7
Imam nosač motora viška ak hočeš,jučer sam rezal,
pa sam se sjetil da i ti trebaš   :)

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #8
Našao sam komad karbona od prije  :D Al stavi sa strane, trebat će za sljedeći build dok se ispraksam na ovome. :)


Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #10
Update:

Obljepio sam zagija s trakom, neke stvari sam sfušao. Može bolje, al učim se lagano. Popeglao sam što se dalo.

[attachimg=1]  [attachimg=2]

Donja strana mi je najslabija karika, tj. naneurednija. Trebala je biti crna traka pa se nebi vidjelo to što se vidi. Vidjet ću, možda bacim u crnu boju. S gornje strane će ići neki detalj, vidjet ću.

[attach=3]


Još čekam servače :/ Ovi što su bili u paketu, jednog sam odmah spržio, a što sam naručio s metalnim, jedan mi je ošao sam od sebe. Nešto se unutra smrdalo i samo vrti, a ruka se ne miče. Rastavio sam ga, al ne kužim u čemu je problem. I fale mi horne :/ Naručio sam i njih, vjerojatno budu stigle na vrijeme koliko sam brz :D

Imao sam ideju da žice ukopam i većinu komponenti, ali sam odustao jer ga vjerojatno budem skršio, tako da sam to ostavio za sljedeći build.

Sad pitanje, ako doslovno sve naljepim s gornje strane zagija, koliko će to negativno utjecati na sam let? Il da si ipak dam vremena i "ukopam" stvari koje mogu?




Bolji su ti drveni nosači zbog puno razloga ;) .

Svaku preporuku poštujem, i sve ću uvažit kod sljedećeg zagija. Ovaj radim s onim što nađem u stanu :D

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #11
Lijepo ti je ispao :) .Po meni bolje da hardver ukopaš u stiropor i prekriješ trakom ;) .Samo nastavi dobro je ;) 8) .

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #12
Zakaj ti križ od nosača motora viri,znači da ga drže dva vijka,
to ti nije dobro,ak ti pukne  križ,motor ti bude prestignul zagija  :)

Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #13
Jedan dan moram do Raosa,ak hočeš,pokupim zagi ,sfiniširam ga, i vratim
imam ti i horne

lp
Krešo


Odg: Još jedan Zagi :)

Reply #14
Niš vam nemože promaći :D Budem to riješio, smislit ću nešto dok porješavam ostalo.

Al da, imaš pravo, iako teško da će pući, drži se križ sa 4 šarafa na karbonu, al motor je nešto nestabilniji po vertikalnoj osi. Tako da to svakako moram fixat, samo dok vidim hoću morat malo kut dotjerat.


Hvala za ponudu, al budem sam radio. To je stvar koju sam zeznuo kod quada, da nisam sam radio pa je tako i završilo. Želim sve napraviti sam, al za horne se možemo dogovoriti.