Skip to main content

Topic: Kako početi sa helićima (Read 76318 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #30
Neces s Lamom letiti vani...

Za letenje vani ti treba 3D helic, jer ovi koaksijalni su preslabi za vjetar, spori su ko sam vrag, a kad ih podignes na malo vecu visinu lako se dogodi da izgubis kontrolu nad helicem...
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #31
Ok, zato sluzi forum da se nauci nesto novo. Kaj uzet za let vani? A da me malo jaci vjetar ne obori na pod.
Lp,
Alex

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #32
Paa sve ovisi koliko novaca imaš..

Evo ja baš prodajem jednog MSH Protosa pa ako oces  :D

Kao što rekoh, ovisi koliko novaca imaš, postoje ti klase po velicini od 450 sve do 700, ima cak i 800...

Helici se uglavnom kupuju tako da se kit odnosno kostur helica kupi posebno, i svaki dio posebno za sebe...
Tu također ima brutalnih dijelova i onih koji ništa ne vrijede - opet kolko para toliko muzike..

...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #33
Može velka Lama po vani letit bez problema, ako je vjetar slab. Samo, ne bih ti preporučio taj heli. Ako već gledaš te jeftinjake, uzmi neki fixed pitch heli jer je to malo bliže "pravim" modelima helikoptera, ali najbolja preporuka - samo simaj i ubodi neku dobru 450ku, ako ti nije preskupo (ta priča košta oko 2000 kn, možda i malo manje + stanica, punjač, baterije)
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #34
Preporuka je preskociti :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #35
Gledam cijenu do 2000kn, da stvar leti. A kasnije mislim promjeniti stanicu i ici u pravcu pouzdanosti i normalnog leta.
Lp,
Alex

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #36
Za to najbolje kupiti postenu stanicu prvo.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Kako početi sa helićima

Reply #38
Vozdra ekipa, letim duze vrijeme na simulatorima i upoznati sam s nekim osnovama...Od modela sam jedino letio Syma s107... Odlucio sam kupiti nesto s cim bi mogao letiti vani. Ne zanimaju me toliko akrobacije i 3D letenje, barem zasad. Nego me zanima vise mogućnost snimanja tj. ugradnje neke lakse kamerice. Zanimaju me vase preporuke. Osobno mi je zapeo za oko Esky Big Lama... Zanima me dal je kasnije moguce spojiti neku drugu stanicu na taj helac i kakve su opcenito mogucnosti nadogradnje u smislu baterije?

mozda ovo  :)
http://www.goodluckbuy.com/x525-v3-quadcoptor-friber-glass-folding-arf-set-kkmulticopter.html

nije helikopter,ne kosta bogastvo i moze posluzit za snimanje

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #39
Postoji li mogucnost da se helikopter veze spagama u 4 ili 5 tocaka i trima u stanu? Stan mi je relativno velik, al opet nebi da se helic leti okolo po stanu i razbija sebe i okolinu. Vec idem na zivce svima sa s107 i AR Drone-om. A dobio sam GT 5589(helikopter) i nemogu ga nikako utrimati. Nije neka marka, al imam osjecaj da je za pocetnika koliko toliko dobar.
Lp,
Alex

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #40
Bolje ne raditi kerefeka sa razno raznim spagama.
Pricekaj da vani bude mirno i bez vjetra pa trimaj do mile volje.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #41
Ne pokusavaj nista u stanu,ja i frend isli razradit motor na njegovom nitro edge-u,puko horizontalac i poceo show u radioni xD

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #42
Postoji li mogucnost da se helikopter veze spagama u 4 ili 5 tocaka i trima u stanu? Stan mi je relativno velik, al opet nebi da se helic leti okolo po stanu i razbija sebe i okolinu. Vec idem na zivce svima sa s107 i AR Drone-om. A dobio sam GT 5589(helikopter) i nemogu ga nikako utrimati. Nije neka marka, al imam osjecaj da je za pocetnika koliko toliko dobar.

Helikopter + špaga + stan = BAD IDEA!!

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #43
Postoji li mogucnost da se helikopter veze spagama u 4 ili 5 tocaka i trima u stanu? Stan mi je relativno velik, al opet nebi da se helic leti okolo po stanu i razbija sebe i okolinu. Vec idem na zivce svima sa s107 i AR Drone-om. A dobio sam GT 5589(helikopter) i nemogu ga nikako utrimati. Nije neka marka, al imam osjecaj da je za pocetnika koliko toliko dobar.

Helikopter + špaga + stan = BAD IDEA!!

Helikopter + špaga + stan = SALJIVI KUCNI VIDEO!!  :)

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #44
Vrijedilo je pitati xD vidio sam filmic di je tak covjek vezao quad.
Lp,
Alex