Skip to main content

Topic: Another Newbie (Read 2631 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Another Newbie

Pozdrav svima.

Totalno sam nov u RC modelarstvu, a zanima me samostana izrada Quada/Hexa.

Povodim se izjavom da "nema glupih pitanja nego samo odgovora", pa hrabro krećem s pitanjima

Pitanja su vezana za Transmittere / receivere i ostale elemente

  • koliki je domet između odašiljača (npr turnigy 9x) i prijemnika?
  • ukoliko bih odabrao sa ebaya ili HK i uvezao u HR, što mi je sve potrebno od papirologije da bih napravio uvoz?
  • koji kontroler odabrati i kako odabrati (na osnovu čega)? U nekim yubito clipovima vidio sam da ima s GPS navigacijom i upravljanjem kontrolerom preko GPS-a i računala
  • da li su žiroskop, gps zasebani moduli ili su već "uglavljeni" u kontroler?
  • koliko je vrijeme letenja prosiječne baterije (molio bih odgovor iz iskustva a ne statistički)?
  • Koju konfiguraciju elementa biste mi preporučili za izradu prvog Quad-a/Hexa (ne bih želio da bude totalno amaterski, ali da može ponijeti sa sobom kameru i snimiti kvalitnije kadrove)?

eto nekoliko pitanja, i unaprijed se zahvaljujem na odgovorima


Odg: Another Newbie

Reply #2
A za multije je bolje pitati u podforumu bas za njih.
Prebaceno tamo
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Another Newbie

Reply #3
zahvaljujem i nadam se nečijem odgovoru :)

Odg: Another Newbie

Reply #4
1. nikad nećeš trebat taj domet za neku normalnu upotrebu, drugo je fpv
2. po novom, turnigy 9x uvezeš bez beda jer već ima odobrenje od hakoma
3. kolko para tolko muzike
4. postoje razne kombinacije, ugl odvojeno
5. sve ovisi o setupu, 10-15 min
6. haha, čitaj forum, proučavaj google rezultate i to je to, univerzalan recept ne postoji
    (za bilo kakve snimke trebaš jaaaaaaaako puno pilotskog iskustvam i znanja o svemu, love itd, a za kvalitetne snimke trebaš najmanje deset puta toliko svega)  ;)


Odg: Another Newbie

Reply #6
zahvaljujem na odgovorima ...

koja je cca "poštena cijena" za turnigy 9x koja bi se našla na ebayu - čisto da ne preplatim

Odg: Another Newbie

Reply #7
Zahvaljujem Tomislav_ZG, ali bih se okušao sam kao graditelj kompletne letjelice. 20K Eura ću uložiti u nešto drugo ;)


 

Odg: Another Newbie

Reply #9
2 ddragas: pa ako želiš sam, onda prelistaj malo ovaj podforum, imaš linkova za ubacivanje u košaricu i kupovinu kao za djecu,
uopće ne treba puno truda.
samo skupi ono što su drugi provjerili da radi....