Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 136604 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #360
Napravi backup i otvori ga u compaionu da vidis dali je ok, a sto se tice updatea to neznam sta moras napravvit da sjebes stanicu, tamo negdje imas za kliknut check compatibility, to oznaci prije nego kliknes update

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: FrSky Taranis

Reply #361
ok hvala :)
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: FrSky Taranis

Reply #362
Nisam od onih koji ideje čuvaju ko zmija noge...pa vam evo jedna genijalna ideja. Bar mislim da je genijalna :)

Ovakoc, taranis x9 je funkcijama odlična stanica, ali brate mili sučelje za podešavanje stanice im je katastrofalno. Nokia 3310 je taj rang, ako ne i naprednija.
Naravno, nelogično je očekivati user-interface na razini modernog smartphonea...jer bi to diglo cijenu proizvoda. (Ma i nebi toliko, ali sam dojma da kaskaju mnoge firme sa tom tehnologijom.) To se vidi i na skupljim digitalcima, da u tom segmentu kaskaju isto kao i jeftiniji. A bogme ako fotić košta nekoliko somova kuna, bilo je tu prostora da to liči na smartphone user interface.

E sad, kako problem bezbolno rješiti?
Zamislite da se na svoj Taranis povezujete preko wifi-a ili bluetootha sa svojim mobitelom. Na mobitel putuje samo mali set informacija iz postavki stanice...koji se otvaraju unutar aplikacije predviđene za setup. Po zsvršenom setupiranju, podaci natrag putuju u taranis.
To bi omogućilo setupiranje na bogatom meniu, punom helpova i svega što svaki moderan app nudi.

Zašto je ideja genijalna? ...zato jer se isti koncept može upotrijebiti za setupiranje npr. punjača baterija, a danas sutra će ista potreba postojati za setupiranje pametnih frižidera, veš mašina itd.

Kako vam se čini? Ili guštate kretati se po meniu Taranis? xd

 

Odg: FrSky Taranis

Reply #363
Nisam od onih koji ideje čuvaju ko zmija noge...pa vam evo jedna genijalna ideja. Bar mislim da je genijalna :) ...
Multiplex već 20 godina nudi PC software za backup/edit svojih stanica i prijemnika.
Aktualno izdanje je "Multiplex Launcher":
https://www.multiplex-rc.de/service/downloads/multiplex/software.html
 
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: FrSky Taranis

Reply #364
Napravi rjesenje i aplikaciju i zgrni pare- cjeli svijet ti je trziste. Ak bu dobra i ja cu kupiti;-)

Odg: FrSky Taranis

Reply #365
Nije da čamim doma i mlatim praznu slamu, uključen sam u podosta projekata...što svojih, što preko firme u kojoj radim. Ako se na to mislilo. :)
Tako da mi nije lako odvojit vrijeme za ovako nešto....mada ovo i nije prevelik zalogaj.


Problem je u ovom što se pristup rješenju problema lako iskopira i veliki bu brzo napravili svoja rješenja. A patenti su petljancija s kojom nemam iskustva...a za dić prave pare od samog pristupa rješavanja problema, ovdje bi prvo trebalo taj pristup i zaštititi. To bi bio tek glavni ulov.


A sad, raditi pojedinačnu implementaciju za tipa Taranis...pa njima nudit prodat. Pa raditi implementaciju za neki charger..pa njima prodat...to isto ima smisla, ali daleko je manji ulov. :) Iako kad bi se firma dobro specijalizirala za te pojedine implementacije...i to je dobar zgoditak. Sigurno da ima dosta vremena dok ponuda ne bude takva da će svatko moći odraditi takvu implementaciju i rušit time cijenu tog posla.


Kako god, uvjeren sam da je to budućnost pristupa rješavanja problematike tog tipa, i nebi se bilo loše pozicionirati na tom segmentu tko već radi IT rješenja.


I nije da se možda i ne primim toga, ali prije te ideje imam onih i koje ne djelim rad. :)




Odg: FrSky Taranis

Reply #366
Nisam od onih koji ideje čuvaju ko zmija noge...pa vam evo jedna genijalna ideja. Bar mislim da je genijalna :) ...
Multiplex već 20 godina nudi PC software za backup/edit svojih stanica i prijemnika.
Aktualno izdanje je "Multiplex Launcher":
https://www.multiplex-rc.de/service/downloads/multiplex/software.html


Pod ovom idejom smatram mogućnost da se generalnije / općenitije ponuditi na tržište takvo rješenje. Taranis, tj RC stanice, sam odabrao samo kao pokazni primjer na kojem ću ukazati za potrebu tako nečega.


Generalno ovaj pristup vrijedi za bilo kakav tip uređaja koji ima puno tipki za user interface. Stoga najveća prednost ovog pristupa je što istovremeno olakšava proizvodnju hardvera (pojednostavljuju se sve te tipke na hardveru, što olakšava dizajn) ...kao što i unaprijeđuje korisničko iskustvo.
Stoga, nema prepreke da ovakva rješenja ne ulete u industriju brzinom strijele...jer praktički nije nauštrb ničega. Čisti dobitak za sve strane....a to evolucija proguta samo tako kad ništa ne mora vagat. :)