Skip to main content

Topic: prijedlog - Kratice (Read 6621 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prijedlog - Kratice

posto sam nov u svemu ovom i nailazim na dosta kratica koje su specificne za ovaj hobi i nekad je dosta tesko zakljucit ili pronaci sto one tocno znace odlucio sam predloziti da netko od starijih i iskusnijih clanova ako bude imao vremena otvori neku temu npr (KRATICE) u kojoj ce bit popis kratica i njihovog znacenja (npr. FPV - First-person view) pa kad neko naiđe na neku novu kraticu koja nije na popisu baci pitanje u komentarima... ovaj doda kraticu na popis i obrise komentar

mislim da bi to puno pomoglo i ubrzalo novacima kao sto sam i ja sam da se ukljuce u ovaj hobi

npr ja nikako da pronađem sto znace one kratice za vrste propelera (APC, GWS....)

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #1
Mislim da postoji negdje tema o tome vec.
Lp,
Alex

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #2
 :)

APC i GWS nisu kratice za "vrste" propelera.

APC je marketinško ime za propelere firme Landing Products -  bilo je pokušaja da se  to objasni kao "American Propeller Company", "Advanced Propeller Composites" i sl. - sve skupa nije točno

GWS  je skraćenica od "Grand Wing System" Koreanska firma koja proizvodi sve i sva - pod svojim i tuđim imenima. Samo Koreanci mogu izmisliti ovakvo poetično ime firme.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #3
a tako znaci =) hvala onda

uglavnom cak i ako postoji tema nije ju bas lako pronaci... makar da se nekako istakne u rubrici pocetnici.. mislim da bi bilo korisno

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #4
Kad smo kod kratica, koja je razlika između cw i ccw propova?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #5
Ok, hvala na odgovoru :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #6
Slovo C u 20C, 30C oznaci na bateriji je skraćenica za koju mjernu jedinicu ili što već?

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #7
20 x 'njen kapacitet'.

za 2200mAh je to dakle 20 x 2.2Ah = 44 A

za punjenje je npr 2C  = 2 x 2.2 = 4.4A
                              5C = 5 x 2.2 = 11A

no uzmi to sve s dozom rezerve jasno.
 jer tu ima i puno marketinga pa ih 99% puca brojke koje nemaju veze sa stvarnim stanjem.
ja punim sve na 1C, a praznim debelo ispod tog 'max C' ratinga

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #8
Jasno mi je to za punjenje/pražnjenje, al evo u drugoj temi je obaješnjeno porijeklo slova C, to nije nikakva mjerna jedinica nego bezveze odabrano slovo, to je u biti I-max ilitiga maximalna struja punjenja/pražnjenja ili bi bolja oznaka bila D-I i C-I, bi se reklo elektronički ispravnije  :D :D :D
Thanx....

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #9
Quote
al evo u drugoj temi je obaješnjeno porijeklo slova C, to nije nikakva mjerna jedinica nego bezveze odabrano slovo, to je u biti I-max ilitiga maximalna struja punjenja/pražnjenja ili bi bolja oznaka bila D-I i C-I, bi se reklo elektronički ispravnije

shvaćaš da je ono u drugoj temi zezancija za 1. april ?
a ovo 20C je ispravno 20 x 'Capacity', kako je objašnjeno gore.

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #10
Ma kužim da se zafrkava.

AL oznaka 20x Capacity je potpuno pogrešna jer kapacitet ima jedinicu (m)Ah, a ovdje se priča o min/max A-amperima, to je i bio kamen spoticanja, trebalo bi onda pisati 20c1/h i onda dobivaš vrijednost u Amperima, tj 20x5Ah/h=100A, dok 20x5Ah=100Ah tj govori o kapacitetu ne max struji.

Na normalnim auto-akumulatorima postoji podatak o maximalnoj struji koju može dati i to u A-amperima, ne u C.

Nije baljezganje, koga sam god pitao, nije znao objasniti točno

Odg: prijedlog - Kratice

Reply #11
koja je razlika između BEC, UBEC i SBEC


Odg: prijedlog - Kratice

Reply #13
Odlično!!! Nisam dosad vidio tu temu. Mislim da se  neko vreme neću javljat na forum  dok malo ne proučim ovo tvoje predavanje. Oduševljen sam