Skip to main content

Topic: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima  (Read 22099 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Ovako,imam jedna prijedlog .Posto svaki novi clan foruma odmah ide objavit temu da mu treba pomoco da nista nezna bla bla kao sto je i vecina nas to uradila ajde da ne moramo svaki puta pisat odi rpestavi se ili prolsitaj forum ovo ono,jel moguce na samu registraciju ubacit nekakav tutorial sta gdje uradit i sta gdje nac na forumu? Mislim da je to jedna pametna nadogradnja koja bi poprilicno olaksala rad foruma cisto iz toga sto nebi bilo bezbroj ovih ''need help'' tema u kojoj je uvijek sve isto ocu pre dobar model,necu pocetnicki,ok ocu pocetnicki ali ne znam koji djelovi i onda opet jedno te istap itanja ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #1
To nitko ne čita iovak ionak...treba napraviti gore linkove na forumu da se brutalno vide i bok (govorim iz osobnog iskustva) :)

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #2
Zed je u pravu, nitko ne čita onu temu koja je za njega (govorim o početnicima), gdje je Varadero otvorio temu http://www.flyfreak.net/pocetnici/modelarstvo-kako-poceti/. Tu je sve objasnito jednostavno da nemože biti jednostavnije, čak je i zakačita tema na vrhu! Neznam kako natjerati nekoga to pročita??? Meni osobno ne smeta ako netko pita nešta što mu nije jasno ako to nije zbog nabijanja postova da bi mogao nešta prodati!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #3
Ja sam početnik i mogu reći svoja iskustva. Nažalost, osim varaderovog "Modelarstvo - kako početi" topic-a, nema ovdje dobre teme za pravog početnika. Ne kažem da nema informacija, nego da su one početniku nemoguće za pronaći jer se moraju doslovno kopati po forumu i često izvlačiti iz konteksta "priče" a ne znamo ni što tražimo. Ono što po meni fali kao početniku su ovakvi topici poput varaderovog, a ne topici sa razglabanjima između ekipe s foruma. Tu ima jaaako puno ljudi koji znaju jaaaako puno, ali tražeći osnovne informacije po stranicama i stranicama kroz topice prečesto je overwhelming za početnika. 


Ja bih dedicirao nekoliko sticky tema i lockao nakoh inicijalnog posta koji bi trebao biti izuzetno informativan i objektivan, samo kreator/moderator bi tu temu mogao mjenjati/nadopunjavati, a drugi mu lako daju ako imaju materijala za proširenje. Evo nekoliko primjera podjele što bih ja volio vidjeti kao početnik aviomodelar (wannabe):




Moj prvi avion (kategorije aviona, načini izrade, prijedlozi nacrta za početnike)
RC stanice i prijemnici
Materijali i obrada: Balza, DepronBrushless motori, propeleri i kontroleri
Baterije
FPV
Servači i ostalo
Završni radovi


Tips and Tricks bi trebao biti sastavni dio svake teme :)


Također, netko je nedavno predložio da se stave working setupi za quadove. Nažalost nije tema zaživila, ali odličan prijedlog za početnike quadova, da vide kako su to složili znalci, onda je lakše krenuti istraživati pojedinačne komponente kad znaš što tražiš.


Još ima tu još finih topica koje bi trebalo ubaciti, pogotovo kod multicoptera, ali to prepuštam iskusnijima, moje znanje je u najmanju ruku "krhko".  ;)

@Darky: kao što rekoh (da sad ne mjenjam pošto smo pisali u isto vrijeme)  to je jedina odlična tema za početnika, ali na žalost nije dovoljna. I ja sam po njoj išao raditi f16, koji je na kraju ispao dobro, ali iskreno iako je prilično lagan za napravit, strašno je brz, i nije za počenika po meni. Također, tema je preopširna da bi bila jedina, prezgurano je sve to unutra, trebalo bi proširiti i rasporediti to.


Da se razumijemo, varadero je napravio najbolji posao, ne kriziram nego pokušavam proširiti i pomoći onom što je on počeo!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #4
Jednostavno neodgovarati na pitanja koja su već bila i o kojima već sve piše,pa kada osoba vidi da mu nitko neodgovara na pitanje onda će ići u pregled foruma i postova.Znači totalni "ignore",neka se sami potrude nači odgovore na već odgovorena pitanja,vrlo jednostavno :) ;) .

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #5
Jednostavno neodgovarati na pitanja koja su već bila i o kojima već sve piše,pa kada osoba vidi da mu nitko neodgovara na pitanje onda će ići u pregled foruma i postova.Znači totalni "ignore",neka se sami potrude nači odgovore na već odgovorena pitanja,vrlo jednostavno :) ;) .
lajkam

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #6
Jednostavno neodgovarati na pitanja koja su već bila i o kojima već sve piše,pa kada osoba vidi da mu nitko neodgovara na pitanje onda će ići u pregled foruma i postova.Znači totalni "ignore",neka se sami potrude nači odgovore na već odgovorena pitanja,vrlo jednostavno :) ;) .
lajkam
A ako nenađu odgovore netko će im već odgovoriti,vrlo jednostavno,treba prvo bar osnove pročitati na forumu a to se može da se i neregistrira,znači nikakve podatke neostavlja i nikome nešteti, i forum ostaje čist i pregledan

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #7
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #8
@ Sys: u pravu si, vrlo često prave informacije se nalaze u masi postova koji baš i nisu u vezi teme ili tema nije u vezi sa informacijom. Ja nebi preporučio F16 za prvi model a i Varadero je napisao: "Za početak vam treba model koji je dovoljno spor i dovoljno stabilan u svim vremenskim uvjetima i koji prašta početničke greške" i to je ono što nitko nemože poreći!
Varadero je odradio po meni vrhunski posao i sve osnovne informacije su tamo, a to su uglavnom pitanja koja se često postavljaju.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #9
Da, govorim iz vlastitog iskustva, ja sam došao ovdje pred cca 2 mj tek tako da prepričavam kako je meni bilo. Trebalo bi slijediti varaderov primjer i "proširiti" tu temu, to bi svakako pomoglo svim početnicima. Ja ću isto rado pomoći ako mogu
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #10
Pa ajde neka se majstori skupe i napisu tekst. Ja zakeljim, stavim banere da bljeste sto god :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #11
Prva rečenica: kloni se ovog hobby-a; skup, nepouzdan, neizlječiv i žena ćete ubiti zbog njega!




 :D :D

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #12
Ja bi vam predlozio da napisete samo jednu poruku i da zatvorite temi. Uzmi pocetnicki model (treiner) i javi se najblizem klubu i nek mu oni sve fino objasne. Ovdje je vise ljudi na jednom mjestu pa ima pocetnik da odustane odma od silni informacija.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #13
Ja bi vam predlozio da napisete samo jednu poruku i da zatvorite temi. Uzmi pocetnicki model (treiner) i javi se najblizem klubu i nek mu oni sve fino objasne. Ovdje je vise ljudi na jednom mjestu pa ima pocetnik da odustane odma od silni informacija.

U mom slučaju najbliži klub je 70km. Da sam nekog tražio savjet kad sam počinjao i dobio takav odgovor, vjerovatno nebi nikad letio.  :)

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #14
koliko si modela polomio dok nisi naucio letit. Nisi valjda sam u krugu od 70km da se bavi ovim hobijem