Skip to main content

Topic: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima  (Read 21942 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #30
Varadero, bas to. Ovdje su toliko teksta napisali i toliko vremena potrosili na nista... tjerajuci mak na konac. Zabrani ovo, nedaj mu ono....
A kad treba nesto konstruktivno, onda nema nikoga. Klasika Hrvat 1 kroz 1.

Vec sam rekao, sjednite, napisite, ulozite vrijeme i napraviti ce mo.
Kad je kretao forum ja sam sve teme pokrio i napisao sve tekstove. Sada ih je vrijeme pregazilo, treba zagrijati stolicu i izmjeniti.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #31
Evo ja se iskreno ispričavam u ime ostalih koji su skrenuli sa teme  ;D

S druge strane, dobro da je tema toliko aktivna jer vidi se da se nešto radi po pitanju problema (kako bi rekli naši političari)

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #32
nismo skrenuli s teme, ali na ovom forumu smo se zaista potrudili da početniku olakšamo da počinje letiti, ali samo avione i što se tiće njih

za multirotore , helikoptere i slične letjelice mi koji smo pisali za avione to ne možemo pisati jer to nije naša domena.

nažalost ljudi koji to znaju skrivaju te stvari ko zmija noge tu nažalost mi smo nemoćni,

nitko se od multikopteraša nije udostojio ništa napisati i korisnici tu lunjaju, tu Vam ne možemo pomoći ni Varadero i ostali koji se trude u drugim postovima.

kada se netko udostoji podijeliti znanje i objašnjenja za navedene stvari tema se može staviti i kao sticky i kao baner

toliko od mene

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #33
U svijetu multija sam tek godinu dana i ne znam dali sam uopće kompetentan pisati išta o tome kad ima na ovom forumu puno više ljudi koji su u tome puno dulje od mene, neki čak imaju toliko "vremena" da svaki mjesec slažu novi stroj i da se krivo ne shvati - zahvalan sam na tome jer se može puno naučiti u smislu koje kombinacije motora, propova i baterija rade najbolje.

Pa da ne duljim stvar, ako se nitko od iskusnijih ne javi u narednih tjedan dana ja ću rado nešto napisati o tome makar i morao proučiti još neka dodatna gradiva.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #34
Postoji šuma postova, početnik traži pomoć isl. Sad dok u tome probereš koristan materijal problematično je. Baš to o multijima. Jas sam slagao zagija skoro isključivo čitajući ovdje po forumu i uspio sam s time, mislim piše isto da je problem složiti zagija koji ne leti, ali nećemo sad o tome. Rođak mi se zagrija za multije i baš je to spominjao. Kaže čitao je ovdje i drugdje dosta. Ali recimo ovdje što sam primjetio nema kao za zagi. Neki provjeren setup s uputama da se složi. Mislim ima dosta tema build logova i što ja znam, ali opet nema na jednom mjestu kao što sam našao za masu aviona. Naravno za ovo što ja govorim treba dosta znanja i naravno vremena da se to sve posloži i napiše.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #35
... jednom sam dobio pohvalu od jednog pocetnika, jer sam pomogao drugom pocetniku! :)





... naravno napisao sam sta vec ima na 10 mjesta na forumu ... al eto, znao sam o cem se radi i imao nesto vremena! :)




Treba se malo organizirat, isplanirat i napravit par dobrih pocetnickih tema ... neka se npr. otvori radna verzija teme ... i svako neka pise
u nju sta bi trebalo i kako i onda se sve ljepo poslozi u jednu temu!


Steta sto nema vise RC Testa (ekipa iz cakovca) i sto su maknuli svoje youtube filmice ... bio je stvarno super projekt!


Ja sam podjelio ove filmice, mislim da su stvarno kvalitetno odradjeni, trebali bi biti sticky il dio neke pocetnicke teme!
http://www.flyfreak.net/pocetnici/maker-hangar-youtube-serijal-za-rc-pocetnike!!/




Nemam previse znanja i nisam bas pismen, sto se vidi iz prilozenog ... al ako se nadje neki zadatak za mene, mozda bi mogao odraditi! :)



Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #36
Evo odličan primjer... ja sam stvarno kopao po forumu posvuda, ali na ove filmiće nisam nabasao. A definitivno zaslužuju barem sticky!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #37
Ili napraviti mali wiki možda?

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #38
Meni se nekako čini da od ove diskusije ne bude ništa!

Možda je najbolje kada početnik uleti sa pitanjem za koje se zna da ima odgovor na FF, staviti link i zaključati temu pa neka dalje čita !
Zašto se Varadero potrudio ? Ako mu se ne čita Varaderov wiki, moš' mislit koliko onda ima strpljenja za raditi nešto konstruktivno.
Za multirotore jedino fali jedna takva početnička 'know-how', za ostalo bi se našlo.

Damir

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #39
Potpisujem!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #40
Meni se nekako čini da od ove diskusije ne bude ništa!

Možda je najbolje kada početnik uleti sa pitanjem za koje se zna da ima odgovor na FF, staviti link i zaključati temu pa neka dalje čita !
Zašto se Varadero potrudio ? Ako mu se ne čita Varaderov wiki, moš' mislit koliko onda ima strpljenja za raditi nešto konstruktivno.
Za multirotore jedino fali jedna takva početnička 'know-how', za ostalo bi se našlo.

Damir


I ja potpisujen
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #41
Tako je Damire , to se  radi na svim tehničkim  forumima...potpisujem... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #42
Evo ja cu malo apdejtati iza vikenda Wespenove postove na temu "Kako poceti s helicima", a ak netko posudi kameru mogu i snimit kompletan tutorial sastavljanja 450ke sa svim tips & tricks na hrvatskom (iako je YT prepun takvih videa, ali sigurno bi dobro doslo ekipi s naseg govornog podrucja koja ne barata bas engleskim najbolje)
MAK Zapad

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #43
Evo ja cu malo apdejtati iza vikenda Wespenove postove na temu "Kako poceti s helicima", a ak netko posudi kameru mogu i snimit kompletan tutorial sastavljanja 450ke sa svim tips & tricks na hrvatskom (iako je YT prepun takvih videa, ali sigurno bi dobro doslo ekipi s naseg govornog podrucja koja ne barata bas engleskim najbolje)

Vratio se Šime
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #44
Nisi valjda sumnjal  :D
Prezivil sam zimski san i sad u nove pobjede  ;)
MAK Zapad