Skip to main content

Topic: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima  (Read 22080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #60
E moj Hrvoje, ovo nije forum da se naplacuju usluge.
Prvi post ovo
ja bi uveo paypal i svakom početniku 1 dolar za svako pitanje
A i tvoj prvi post je bio vezano za zagi i sto da radiš jer imas problem.

Nisam se okomio na tebe, ljudi pitaju i to je razumljivo, i pokraj svih uputstva objasnjenja i neznam cega ljudi ce pitati neke stvari koje postoje u pocetnicima, to je tako i tako ce uvijek biti.
A onda post iza mjenjaš politiku
forum je forum i svatko ima pravo pisati, i kaj sad? kome smetaju početnici netrebaju ni čitat te teme i bok, kaj čemo se sad tu...

A kako se to nece promjeniti bit ce sve vise i vise toga. A jedino zbog toga sto su ljudi navikli na trazilicu i ako ne nadu onda pitaju. Vrlo je malo novih osoba na ovom forumu koji su procitali interesantne teme pa onda pitali, ima ljudi koji se prijave karikirano u 14:00 sati a u 14:02 postave pitanje s svojim problemom.

To je tako i to se ne moze promjeniti. Isto tako osobe koje znaju njima je glupo odgovarati na neke teme koje oni sada znaju a prije godinu dana su i oni sami bili u povojima i te iste stvari pitali.

pa smisao ovakvog foruma bi trebao biti stalna komunikacija i razmjena ideja, a sa vremenom uglavnom sve zastari
što ne znači da ne treba raditi i proučavati nešto što ti je hobi i predstavlja zadovoljstvo

onaj tko očekuje lovorike i hvalospjeve definitivno to neće dobiti na duži rok od svog hobi foruma
i publike koja manje ili više učestvuje u radu istog

eto nadam se, kad uhvatim vremena, napisati nešto korisno o onome što trenutno gradim (bar se nadam)

pozdrav

 ;D
Nitko ovdje od modelara koje poznam ne trazi da mu se dizu spomenici i slicno, zato sto je pomogao netkome kome je pomoc bila potrebna. I opcenito je to fakat glupo misliti i pricati ako nisi 100% siguran i imas argumente za to.

Kako pisem samo stizu novi odgovori pa da i ja nesto pitam
budi sretan da ima početnika i da svoje znanje nekome možeš prenjeti i nekome pomoči, a ne biti jalan i srdit jer ti teme početnika smetaju, to je jako sebično i nije nikakav uzor drugima a niti tvojoj djeci u budućnosti...
Kome je upuceno ovo?
I isto tako kome je upuceno ovo
i može te biti sram...

Ovo mi nije jasno
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #61
tko ima problema s početnicima?

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #62
ja sam početnik.. i bit ču uvijek.. i svaki model novi koji ču raditi kad ču imati vremena bit ču početnik... svi su ovdje početnici i nemojte diskriminirati ljude jer time stvarate nekome komplekse, ova tema je za mene završena...

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #63
Slazem se sa rubazg, zasto dizat prasinu oko toga, tko hoce neka odgovori na pitanja koja postavlja pocetnik, tko nece i ne mora, a kao sto i rubazg kaze ne mora ni citati takve postove. Glupo je uopce i raspravljat o tome, ono sto te ne zanima ignoriras i to je to. LP Zlatko
 

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #64
Osobno moram priznat da neznam.
Ali znam da nikakvi tutorijali ili neznam što iz ove teme što je predloženo neće imati koristi. Iz jednostavnog razloga što nitko ne čita takve stvari. Varadero si dao truda i sve važno skalupio u jedan post, dao si je truda izgubio vrijeme  a nitko to ne cita.

I dan danas opet se moram vratiti na postove prije koje sam napisao, za avione je napravljeno objašnjenje za početnike, a vidim da za multirotore nitko nema afiniteta, bez obzira što na FF ima dnevno najviše postanja u tim temama.

Za Helikoptere mi je još kako tako razumljivo jer je sve manje i manje ljudi koji heliće lete a još manje koji nešto pišu u temama otvorenim za to.

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #65
I sam sam pocetnik, i ja osobno nadem i procitam sto me zanima sto se tice nekih stvari, ono sto mi nije jasno pitam ljude preko PP, i do sada svi koje sam pitao su mi odgovorili na moja pitanja. Pitam preko PP bas zbog toga da izbjegnem da mi netko prigovori kao kako sam kao gotovan i da ne zelim potraziti jer kao sve je to objasnjeno tu i tu, samo se treba potruditi bla, bla, bla. Neki kao da jedva cekaju da nekome onako sa visoka spuste.

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #66
koliko ste ovdje napisali, vjerujem da ste nešto pametnije mogli napisati... ili možda nedostatak inspiracije? gdje su vam projekti? radovi? nisam siguran da nitko niš ne radi... pokažite svoje radionice.. alat... materijale..

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #67
Ja sam Varaderov post za početnike pročitao x puta i imam ga spremljenog na milion mjesta, i kad god imam neku nedoumicu, prvo tamo potražim.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #68
ma najgore od svega je što puno ljudi ovdje dosta toga zna i vidi da netko treba neki savjet ili nedaj bože pomoć pa su pre ponosni ili pre ljeni tipkat a pogotovo izać u susret, nego se između sebe natječu preko tuđih postova tko više zna, svaka čast nekim ljudima koje sam sreo što su ok i dragi i žele izaći u susret na bilo koji način.
A ovim umišljenima poputa autora ovakvih tema želim da im kiša pada gdje god bili cjelu ovu i iduću godinu... sretan uskrs svima!


p.s. I da im pošiljke kasne po mjesec dana...

Odg: Prijedlog za rjesavanje problema s pcetnicima

Reply #69
 Evo ja sam početnik i vidim da ima dosta ljudi što znaju puno o modelarstvu i o letenju. Zašto se prepucavati oko pomoći početnicima. Odgovoriš ako znaš i hočeš pomoći, a ne pametovati i ... blla, mmm, bllaa  :( . Ima stvarno puno ljudi koji žele pomoći oko svega. Ja ih osobno poznajem dosta. Ne bi bilo loše ni napraviti posebno stranicu gdje bi bili osnovni odgovori o modelarstvu, djelovima, trgovinama, letenju i slično, pa bi oni koje zanima kako ovo, kako ono, gdje kupiti,  to pročitali. >:( . Evo još jednom svima koji slave, sretan Uskrs !!!