Skip to main content

Topic: Prerada motorke od 300kn za pogon aviona (Read 12579 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prerada motorke od 300kn za pogon aviona

Ili bar pokušaj :)

Danas se malo razrađivala na duploj dozi ulja i stvarno lijepo radi,
Par minuta doma u garaži, pa kod city centra na parkingu, te pola sata kod bolnice u Dubravi uz mozganje s kolegama sto dalje :)

http://www.youtube.com/watch?v=6HDmjKvm0NUhttp://www.youtube.com/watch?v=pu3jebCTSQk

Postam razvoj kako ce prilike dozvoliti, rastavljane i pripasavanje osovine za prop.


Ako netko ima savjet, samo neka puca.
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #1
Ma pusti sve motorke ovog svijeta....samo gledam u Fazera ...to je sprava za junaka ;) Tom želim ti puno zdravlja i ne sumnjam da ćeš uspjeti konvertirati motorku u fini stroj za pokretanje naših letećih ''ovisnosti'' :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #2
Pozorno pratim baš me zanima. Imam i sam nešto slično na umu !?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #3
Za sada dobro ide. Pocetna masa je bila 4300g.
Samo odsarafljivanjem sam skinuo 1300grama.
Dakle sada je na 3kg (2.990g)


RC motor od oko 600eura s batkom paljenja bi imao oko 2.7kg.
Dakle ako dodjem do toga, super, ako.i ne, opet bu dobro.jer cesto modeli traze jos olova u nosu za cg.
Pogotovo kada se usporedi smijesna cijena motora, ne ocekujem identicne performanse ni po snazi ni po masi, cisto iz znatizelje radim :)


Za sada ugodno iznenađenje da je karburator 'full house', ima sve igle za štelanje smjese kao i remote čok i dobre polugice za gas i spoj za crijevo goriva. Me like it. :)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #4
Zanimljiva tema, ova motorka ako me oko ne vara je jedna od najboljih kineskih motorki.. Čok joj je na densoj strani od ručke? ak se ne varam, i sve su manje više slične...  kad piliš sa istom iznenadio sam se koliko snage ima, naravno bila je realtivno nova i malo korištena..
Vjerujem da kad se makne magnet i paljenje te stavi elektronsko da će bit motor ko urica... za razliku onog mog od kobbykinga kojeg sam kupio...

Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #5
Je to je ta s čokom desno.od ručke,
I fora je da je čok na zubac, tj ostane ili ugasen ili upaljen u karbu iako je sve drugo odspojeno
(na DLE i sad evo na novom skupom MVVS se to mora drzati jednom rukom dok kurblas drugom)


Skinuo auspuh i svjecicu da izmjerim hod i promjer... nisu lagali, fakat ima 50-52 kubika!
4cm klip a hod 33-35mm


Jos jedno od iznenađenja su karike, množina, da))
Pa DLE imao samo jednu a za ovaj 9x skuplji MVVS nisam ni gledao.

Proslonio prop koji sam.nasao od 35ice u garazi, za test fittinga osovine bu posluzio a. Onda neki 20-22".


Uglavnom, za 300kn ne mogu vjerovati da.se.to nekome isplati posarafiti sve na hrpu,  a kamoli napraviti od nule  ???


http://www.youtube.com/watch?v=JlyL0v9AqVI
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper


Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #7
lijepo, ali pošto nemam CNC mogu samo gledati :) 
 radim to na ruku flexom.

skinuo još 300 grama samo odšarafljivanjem. kuplung za lanac koji mi jasno ne koristi.
a onda sam se primio posla i proveo dijetu :)


nisam imao mira pa sam morao probati radi li nakon rastavljanja i rezanja,
zapalio ga bez fiksacije na podu i držao jednom rukom a drugom zakurblao starterom onim na potezanje  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=8BBbPMEWI10

motor je sada 2100 grama, lakši je oko 600 grama od MVVS kojeg imam u bidulu,
a naletio je i Toni pa smo probali odmah montažu na model, ispada da bu išlo još olova u nos, ne treba se toliko paziti na masu  :D   ;D
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #8
Predobro, pratim sa zadovoljstvom!
Imaš već model aviona koji bi trebao dobiti ovo močno srce? kako izgleda?


Odg: Prerada motorke u motor.za avion

Reply #9
Uzeo jos jednu neka se nađe ako zatreba,
 jos malo pa nestalo kazu....
Za prvu sam prodao lanac i vodilicu pa me ispala motorka 200kn samo, a jos ima dijelova hrpa pa tko zna, povoljno me ispalo svakako.

Na kompu sam si nacrtao prop hub i isprintao na DIY printeru, ludnica.
Jos ga samo moram fiksirati za neki ormaric kao i turbinu prosle god.
Model za ovaj motor nemam, moram vidjeti prvo jel radi ok, a onda rijesim i to.
 Neki warbird 2m mi zapeo za oko, trazi 50cc a nedam 500€ za jos jedan motor. Prerijetko ih letim.


Nadam se da bu sve ok :)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Prerada motorke od 300kn za pogon aviona

Reply #10

Pozdrav ekipa!Pokušavam skinuti flywheel (zamašnjak) sa magnetom. Metode lupanja po osovini radilice s youtube-a mi ne funkcioniraju, a strah me lupati jače.
Kako si ga skinuo? Sa nekim širokim izvlakačem? Nešto diy?


Odg: Prerada motorke od 300kn za pogon aviona

Reply #11
opalio pošteno i odvojio se od prve :)
ma to je radilica, ne bi se trebala moći potrgati ako ju lupiš tako duž osi i više puta :)


idealno bi bilo probati s ovime ako baš ne ide drugačije.
https://www.google.hr/search?q=radapciger&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjf8Nb-98jdAhVHkCwKHQgTCOQQ_AUIDigB&biw=1600&bih=758




više sam se namučio s kuplungom, oko 10 min,
dok sam ugurao špagu kroz rupu svjećice i zablokirao klip da se ne mrda dok lupam čekićem


btw prodao sam i pumpu ulja pa je sada računica 100 lanac+vodilica, 80 kuplug, 80 pumpa,
i motor me ispao 80 kn! a još imam cijeli oklop i nešto dijelova viška, pa vrlo lako ovo ispadne 0 kn ili čak još i zaradim na dijelovima a motor ostane gratis  :o   :D





Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Prerada motorke od 300kn za pogon aviona

Reply #12
Meni je kvačilo išlo dole relativno lako (istom metodom - špaga i lupanje po kvačilu).


Ali flywheel nikako. A već sam toliko lupao da mi se čini da ću navoje zeznuti, iako lupam izbijačem po sredini osovine. Možda bi se mogao iživljavati po drugoj strani osovine, gdje je bilo kvačilo?


Pogledam prvo da li netko u blizini ima izvlakač...


Još nekoliko pitanja:
Pretpostavljam da si skinuo cilindar pa onda odrezao višak bloka? Vjerojatno je onda pametno zaštititi otvor prema radilici da komadići metala ne uđu dok se reže?
Da li ti se nosači čine dovoljno čvrsti, zbog vibracija kad to bude montirano na model?
Vidim da si 2 rupe iskoristio postojeće, a 2 izbušio nove, ali tu je aluminij dosta tanak.
Da sad radiš ponovo, da li bi možda pokušao nekako drukčije napraviti nosače? Npr. iskoristiti jedan od vijaka za mač?





Odg: Prerada motorke od 300kn za pogon aviona

Reply #14
Bruutalno :) Zvuk je opak, mogu si mislit kako je uzivo.

Nego, zanima me, posto nikako nisam u benzincima, koju "elektroniku" koristit za upravljat time?