Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1020469 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #30
Hvala na ukljucivanju u raspravu, posto sam fakat novi u tome i svaka informacija mi je bitna.
FPV zasad neide gore jer sam ispucao dosta love u sami quad, stanicu, batke, punjac... Ali kad tad ce i fpv bit instaliran jer je ovaj tip quada dosadan bez tog. Taman kad se ja malo upoznam s quadom posto sam dosad letio samo kineske igracke.

Danas sam malo proucavao postavke Kk2 i pao je probni let. Blato je i mekana je zemlja pa je lako kad padne na mekano, da se ne razbije :)

Nisam zadovoljan, izgleda da nema dovoljno potiska, dize se tek na 70 % gasa, i doslovno je ko cigla sa propovima :)

Neznam kako na KK2 podesiti tu stabilizaciju o kojoj peroemin prica, pa ako ima netko s voljom da mi objasni, bio bih zahvalan.

Isto neznam kako podesiti, i sta, da nebude tolko zivcan na elevatoru, jer na mali pomak palice pada ko kruska.

Stavim kasnije video.



Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #31
Ma jasno, ja sam taj immersion probao napajati sa batke na koju vozim i sa posebne i apsolutno nema nikakve razlike, tako da nema potrebe za dodatnim batkama i BEC-ovima

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #32
a jel.. moj je spojen direktno na dodatnu 3s bateriju nisam to znao da ima ispravljač napona i da ga mogu uštekat u 6s bateriju...pitaj Jazavca tu na forumu u vezi kk2,a i mnogi drugi siguran sam da to znaju...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #33
Sredit cemo vec KK2, nije problem.

Sto se tice immersiona, nebih ulazio u raspravu posto neznam :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #34
Malo je nezgodno sto je quad ful mali I lagan I gledas doslovno na svaki gram da ustedis, tako da dodatna batka bi bila previse za njega. Prvo sredi da to leti pa lako za fpv

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #35
Malo je nezgodno sto je quad ful mali I lagan I gledas doslovno na svaki gram da ustedis, tako da dodatna batka bi bila previse za njega. Prvo sredi da to leti pa lako za fpv

Tocno tako, lako za fpv, samo kad ga podesimo da leti normalno.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #36
hm,nekak me strah da bu to tak malo uvijek pomalo nervozno...ako se kojim slučajem(nedobog) slome ruke ja bih ih zamijenio aluminijskim profilom(1x1cm) i produžio malo...izgleda mi sada da te široke ruke i još regleri na njima dosta blokiraju protok zraka tim malim propovima...druga stvar je da kako raste voltaža baterije,tako raste i efikasnost a na 2s neznam kako je...moram napomenuti da su ovo sve laičke opaske izvučene iz vremena kada sam imao mali quad i kk pločicu i nikako sa njim na zelenu granu...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #37
hm,nekak me strah da bu to tak malo uvijek pomalo nervozno...ako se kojim slučajem(nedobog) slome ruke ja bih ih zamijenio aluminijskim profilom(1x1cm) i produžio malo...druga stvar je da kako raste voltaža baterije,tako raste i efikasnost a na 2s neznam kako je...moram napomenuti da su ovo sve laičke opaske izvučene iz vremena kada sam imao mali quad i kk pločicu i nikako sa njim na zelenu granu...

Aliminijske ruke su vec spremne, ali i par kompleta ovakvih originalnih  i produzenih. Nek se nadje.

Nervozan bude uvijek, naravno, jer je to takav tip quada :) Ali mora normalno letiti,  samo kad se podesi dobro. Ima na netu brdo takvih istih quadova, i sa istim setom motora, propova i reglera, pa fino lete. Naravno, zivcano i nabrijano. Ali to je tako. Ipak su to motori 2400kv.

Da su propovi ostri, jucer sam se uvjerio kad sam svojom nepaznjom uspio izvesti da me propovi zahvate. Srecom, svi prsti su na broju, propove sam imao rezervne.

Sad sam mrvicu pametniji :) |

Sad cu skinuti video s moba, pa napravim upload, da se vidi kako (ne)leti, a danas cemo malo postavke srediti. Samo sto je noc kad dodjem s posla, pa neznam dal ce biti probni let.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #38
propustio si citirati najbitniji dio a to je da ti ruke blokiraju protok zraka..a i taj široki nosač motora isto već ulazi u područje propelerova potiska...zamisli stupac(valjak) ispod propa i pogledaj koliko je % zblokirano..jednostavan način da to riješiš bez da išta novo mijenjaš je da namontiraš motore sa doljnje strane(pazi da sve okreneš i posložiš da se vrti u istim smjerovima ko i sad i tome slično) tako da ništa ne smeta propovima
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #39
propustio si citirati najbitniji dio a to je da ti ruke blokiraju protok zraka..a i taj široki nosač motora isto već ulazi u područje propelerova potiska...

Istina, ovo dosta umanjuje potisak. Ja sam kompletan dizajn frame-a kopirao sa originalnog blackout h quada, i nisam uopce obracao paznju na ovo.

Sredit cemo u slijedecem update- u framea.
Ruke i nisu toliko siroke, vec sami regleri koje budem probao smjestiti u sami frame, da ne smetaju na krakovima.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #40
okreni motore i taj problem si riješio,zapravo moš samo obrnut čitav frame(a onda i elektroniku) tako da propovi budu povišeniji pa da se ne lome kod slijetanja..PAZI DA KADA GLEDAŠ ODOZGO SMJEROVI VRTNJE PROPELERA I MOTORA BUDU KAKO TREBA
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #42
My Movie

:D
Imam takvih 10-ak videa, svi zavrsavaju isto :)

Zivcan je na elevatoru najvise. Danas ce jazavac baciti oko, ako stigne.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #44
Pozz i svako dobro svima u 2014. godini!

Pitanje vezano uz KK2. Stigla mi neki dan KK2.1. ploca i stavio sam na quad da isprobam. Stavio sam zadnji firmware, i postavke ko i na KK2.0 koji je bio na quadu.
Ali imam problem, kad ukljucim self level, quad se naginje u jednu stranu i vuce prema naprijed. ACC kalibracija je napravljena ko i prije, na ravnome i u vaservagi.

Rekoh, nema veze, budem vratio staru kk2.0. Vratim nju, i sad se na njoj isto dogadja. Kad ukljucim self level ode quad u stranu naprijed. Ukljucuje se upozorenje, Sensor calibration data out of limits. Check your settings.

Ponovno sam podesio i stanicu i KK2.0, ali opet isto.  U cemu bi mogao biti problem?