Skip to main content

Topic: Akrobatske figure sa zagijem ? (Read 12626 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #30
Ma nije problem u tome dali ga vidim ili ne, nego sto mi zagi izgleda bolje bez njih..


Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #32
Čovjeće Diogen, uvijek se iznova iznenadim koliko imas informacija u glavi... Respect!


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #33
Zagi leti sve osim noža, ispravite te me ako griješim... a moguće da je i to neko od zagi letača izveo 8)

Da bi ZAGI letio na Noz morao bi da ima Vertikalni Stabilizator i malo duzi Trup inace ne bi imao ucinka,
Winglets su za to da smanje Indukovani Otpor a ovo sto vecina na zagiju ima se samo zove Winglets

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #34
Ma nije problem u tome dali ga vidim ili ne, nego sto mi zagi izgleda bolje bez njih..

Osim kaj si ga zadnji put zgubil jer ga nisi dobro vidio :D

Dobro šta je je bio je jako daleko ali ;D

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #35
Na tih 500 metara, wingleti nebi nista pomogli, a ionako nije letio tako da ga vidim bocno nego sam mu gledao u "guzicu"

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #36
Da li bi bilo moguće letiti nož ukoliko bi se wingletsi "nadogradili" manjim ruderom. Znam da se budete sad smijali :D :D :D  


Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #38
Da li bi bilo moguće letiti nož ukoliko bi se wingletsi "nadogradili" manjim ruderom. Znam da se budete sad smijali :D :D :D  
Samo ako mu ugradiš i mehanizam za oslobađanje pive/radlera:


D.

Znao sam da ćeš mi se s najboljim savjetom javiti samo sam čekao, čuj ukomponirat ću tvoj patent u zagija više je vrijeme da se u tehnološkom smislu napravi nekakav napredak, dakle ako tvoj patent radi a bude li moja zamisao letjeti na nož sa instaliranim ruderom na wingletcima uspješna  :D piva/radler će padati proporcionalno okomito kakao je to prikazano na tvojoj snimci, ako to nije nekakav napredak... :D :D uh što mi matematika ide.... :D :D :D

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #39
Svojedobno smo kolega Kobac i ja časkali o tome kako izvesti let "na nož" sa Zagijem. Zaključili smo da bi bilo potrebno primijeniti selektivni butterfly mikser. Ta bi se kočnica pri letu u okomitom položaju aktivirala samo na gornjem krilu usmjeravajući tako nos modela prema gore. Jačinom kočenja utjecalo bi se na visinu, a površine doljnjeg krila koristile bi se za smjer. Siguran sam da bi to radilo, ali je kvaka u tome da je takvo što programski neizvedivo na stanicama porijeklom s dalekog istoka, pa tako i za većinu modelara. Ekipa s MPX štackama ne bi smjela imat problema.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša