Skip to main content

Topic: Balzamirani zagi (Read 10655 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Balzamirani zagi

Dodijala mi kombinacija stiro-seljotejp, pa sam krenuo prevlačiti zagija u balzu. Nije neka velika novotarija, bilo ih je već obučenih u balzu, ali evo da postam koju fotku dok izrada traje

Odg: Balzamirani zagi

Reply #1
super zakon izgleda :)

Odg: Balzamirani zagi

Reply #2
Dodijala mi kombinacija stiro-seljotejp, pa sam krenuo prevlačiti zagija u balzu. Nije neka velika novotarija, bilo ih je već obučenih u balzu, ali evo da postam koju fotku dok izrada traje

Ako nije Tajna,
cime ljepis Balzu na pretpostavljam Styropor ?
Hvala


Odg: Balzamirani zagi

Reply #4
kolika debljina balze..i cime ucvrscujes..

inace lepo zgleda. mene privlaci tako nekaj no jos mozgam od cega bi se isplatio napraviti..ovak od balze il hmm..karbon  ;D

a taman se trebam uhvatiti novog..hmm
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Balzamirani zagi

Reply #5
E sad buš čuo da mi u Kroatiji to ne znamo radit i da ti treba neka super duper američka/njemačka/ubacinekurandomsuperzemlju kombinacija da bi to bilo kak se spada. I Ivan ti to može sredit jer zna ljude ;)
MAK Zapad

Odg: Balzamirani zagi

Reply #6
E sad buš čuo da mi u Kroatiji to ne znamo radit i da ti treba neka super duper američka/njemačka/ubacinekurandomsuperzemlju kombinacija da bi to bilo kak se spada. I Ivan ti to može sredit jer zna ljude ;)


    8)

Odg: Balzamirani zagi

Reply #7
Ne zezam se sad, stvarno me zanima kaj imaš za reći  ;D
MAK Zapad


Odg: Balzamirani zagi

Reply #9
kolika debljina balze..i cime ucvrscujes..

inace lepo zgleda. mene privlaci tako nekaj no jos mozgam od cega bi se isplatio napraviti..ovak od balze il hmm..karbon  ;D

a taman se trebam uhvatiti novog..hmm

balza ide najtanja, 1mm. za karbon nebih znao, nemam iskustva sa njime. za dodatnu čvrstoću postoje još i kombinacije sa staklom i epoxijem, no to ću ja u ovom projektu preskočiti s obzirom da ide klasičan setup, 2200kv Rc-Timer, dakle ništa posebno, pa mi je težina modela bitan faktor.

Odg: Balzamirani zagi

Reply #10
Epohy,razrijedjen sa Metanolom, Folija preko i Vakum
(Motor od Frizidera)

A tebe isto lako upalit na guranje...

Jobescu: fino si ti to napravil, samo očekuj popriličnu masu. Pongra je napravio jednog "balzamiranog" i IMA GA  :D Još nije bio u zraku, ali pretpostavljam da treba mrcina od motora da to tera kak se spada
MAK Zapad

Odg: Balzamirani zagi

Reply #11
Pa i mene po malo interesira jer sam radio sa staklom u vacumu ( ukupno cca 150g )  :P .

Odg: Balzamirani zagi

Reply #12
Epohy,razrijedjen sa Metanolom, Folija preko i Vakum
(Motor od Frizidera)

A tebe isto lako upalit na guranje...

Jobescu: fino si ti to napravil, samo očekuj popriličnu masu. Pongra je napravio jednog "balzamiranog" i IMA GA  :D Još nije bio u zraku, ali pretpostavljam da treba mrcina od motora da to tera kak se spada

da, tog se najviše i bojim, izbacio sam čak i letvice iz krila i sad se dvoumim na koji način da to finiširam;

- temeljna boja + lak kao što je to npr. Wora složio

- ili jednostavno Oracover,

pa evo zanimaju me vaša mišljenja


Odg: Balzamirani zagi

Reply #14
HA, imaš i termo folija koje sa lijepe na 60C.................
Jedino je malo skuplja kad uračunaš 3M77+selotejp.......