Skip to main content

Topic: FPV tuning (Read 16006 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV tuning

Evo malo oko FPV opreme što sam i kako pokušao poboljšati. :(

Odlučio sam se za to jer su me isprovocirali loši spojevi na chinc kablovima,loše antene,nesigurna napajanja rx-tx, razne smetnje i sl.

Slijede mjerenja za koji dan i nastavak još nekoliko prerada na predajniku,filterima i slično.

Sve ideje, prijedlozi i komentari su dobrodošli. :)  

Odg: FPV tuning

Reply #1
Vidim napreduje, ako uspiješ smanjiti gubitke na ovaj način za 2-3dB, skidam kapu  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: FPV tuning

Reply #2
2-3 db je puno za reći ali na 5,8ghz gdje je širina kanala cca8mhz i 0,2db je dosta dobar rezultat :)


Odg: FPV tuning

Reply #4
Eto prijemni dio završen,poslikao sam sve ako netko hoće imati sličan setup.

Malo sam testirao na zemlji već sada je signal puno čvršći i ispadanja su kraća i rijeđa.Prava mjerenja sa instrumentima i na terenu ću napraviti kada riješim predajni dio na hexi.

Odg: FPV tuning

Reply #5
Možda je malo off-topic ali izmjena modula je vezana uz moguće probleme kod letenja fpv koje sam imao s turnigy stanicom (manji domet i sl).
Duster hvala na modulu - testovi slijede pa se čujemo :)

Odg: FPV tuning

Reply #6
Još malo testiranja frsky modula danas.......... ;)
Ugodno sam iznenadjen jer mali radi kao zmaj. :)
Sama letjelica je bila na zemlji u selu pokraj ceste, tx se pomjerao automobilom-rezultati se vide na fotkama. ;D
FPV još nije bio uključen- testiranje s FPV opremom biti će slijedećih dana.

Na jednoj od slika se vidi kako sam rx postavio na hexu...

Odg: FPV tuning

Reply #7
Kako sam postavio reverse sma konektor na semi-rigid kabl :).
 

Odg: FPV tuning

Reply #8
Drago mi je da se modul sa default antenom pokazao tako stabilan u vezi prema reciveru također bez preinaka ... i više nego dovoljno za predviđeno...

Odg: FPV tuning

Reply #9
eh da su bar svi postovi ovako detaljni i uredni i jasni..svaka čast gosn inžinjer...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: FPV tuning

Reply #10
Ma kakav inženjer običan čovjek ,modelarski početnik.
Moram priznati da me raduje kada netkom moji postovi pomognu,pogotovo zato što sam i sam jako puno naučio od vas svih na ovome forumu.

U tijeku je traženje najbolje pozicije predajnika i antene video-linka na letjelici,radim mjerenja spektralnim analizatorom i mjernim setom ali o tome nešto više za par dana. :)
Za sada mi je najvažnije smanjiti utjecaj rf polja video tx-a na kontroler i rx-a letjelice(konkretno hexa s al frame).


Odg: FPV tuning

Reply #11
http://www.youtube.com/watch?v=xfB4TsPnYhE

Danas iskoristio dan za testiranje dometa frsky kada je na hexi uključen video predajnik 5.8 ghz  200mw na 1 ch.
Detaljnije o tome na priloženom videu. :)

Odg: FPV tuning

Reply #12
Ma odlično!! za snimat neke objekte i tako nešta više nego dovoljno :) pohvale za test ;)

Odg: FPV tuning

Reply #13
Kada će bit FPV let?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: FPV tuning

Reply #14
Moram priznati da kao pilot :) još nisam spreman za fpv iako je oprema na hexi, pa ponekad onako stidljivo pokušavam letjeti na fpv.
U principu čekam ardu2.5 da dodje, kad Whisper podesi rth početi ću ozbiljnije s fpv-om. :) :)
U medjuvremenu podešavam fpv opremu i pokušavam ženu nagovoriti da su mi dominator naočale prijeko potrebne ;)