Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58093 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #1
Ima sreće kaj nitko nije naletio u tom trenutku  ::) ::) ::) ::)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: pad letjelice

Reply #2
To sam baš gledao prije 2h, ma budala, uopće tako letiti nasred ceste na takvu visinu i tom težinom modela. epic!
InnovationMatters

Odg: pad letjelice

Reply #3
Ljudi nikako da shvate da su to leteće cigle od 2 do 10 kg.
Pa hebemu i boing svako malo padne pa di neće i naše letjelice.Pogotovo kad vidim slovenca kako leti iznad par tisuća ljudi na koncertima .Fala ljepo ali nema tih para.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: pad letjelice

Reply #4
mogu biti i sretni da je samo tako završilo!



Odg: pad letjelice

Reply #7
Postoji toliko mnogo stvari koje mogu krenuti po zlu, recept za katastrofu se najčešće krije iza neke sitnice koja se nadoveže na drugu pa u niz koji je bilo teško za predvidjeti. Letove večeg rizika trebaju raditi isključivo dobro uhodan tim letjelice i pilota koji je ujedno i njezin mehaničar i elektroničar i poznaje je u dušu. Samozvani RC pilot, školovani RC pilot ili jednostavno slovi kao RC pilot pitanje je sada, evo čak vidim imaju sada škole za obrazovanje DJ-a, upis i u radnu knjižicu, a nakon završetka rasturaju, vrte na svjetskoj sceni, Carl Cox im nije ni do koljena, ma moš mislit.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #8
koliko vidim na filmu gore, nije imao otkaz,
nego se zabio u zgradu i jasno onda oštećen pao kao kamen dole.
možda sam u krivu, pogledao sam jednom i to je moj dojam.

e sad... vidim nebodere sa svih strana, oni ometaju prijem satelita na GPS senzor.
i vjerojatno je gps pomislio da je na nekoj lokaciji xx metara dalje nego što je, pa je kontroler kontrirao 'da to ispravi' i zabio se u zgradu.

a hrpa ljudi vjeruje GPSu i lete u full auto modu,
te lete u headfree modu, di je palicom naprijed, uvijek naprijed.
samo guraju palice i usmjeruju model,
a kada ih puste očekuju da se sam ukopa na račun GPS hold opcije.


vidio sam na svoje oči par takvih pilota i tu kod nas, a imaju velike ambicije i planove,
pa se bojim da je samo pitanje vremena kada će nešto krenuti po zlu,
a neće imati prekidač na stanici za manual mode(zašto bi kada ne lete nikad tako, bolje dodijele taj prekidač za okidanje kamere ili zoom)
a ne bi ni znali kontrirati modelu bez headfree funkcije i sličnoga... pa je to po njima isto kao da ugase stanicu.

jer njih ne zanima učenje letenja, od nule kako bi rekli, osnovne komadne,
pa xx letova u gyro modu di prsti imaju ipak posla da niveliraju model....
već bi samo digli što prije kameru u zrak jer vide na youtubeu da to šljaka.

Odg: pad letjelice

Reply #9
Ovo je otkaz navigacije ili gps-a u ovom slučaju elektronskog kompas koji se zbrejkao iz nekog razloga vjerovatno previše željeza u u blizini.
Točno se videi kako se vrti u krug oko toga nema uopče dileme (elektronski kompas)imam mikrokopter i znam kako se ponaša u blizini hrpe željeza.
Ali zato postoji switch za manualno i normalno letenje i letiš najnormalnije osim ako neznaš ko ovaj specijalac.
Druga stvar svaki put prvo digneš malo u hover onda lagano kreneš gdije si zamislio.
A ova budaletina pun gas pa šta bude
Ja cijelo vrijeme govorim da je tj gps samo za igranje na livadi i tamo radi koliko toliko.
Bez obzira na to ovaj kretan da i malo zna letit nebi ništa bilo.
Tipična seljačina pun gas prema gore i onda position hold pa šta bude.
Nažalost takvih je najviše koji upravo tako lete.
Ko što je neko napiso sve do jednom.
I još jedno GPS je za igranje na otvorenom odi u grad između 3 ili 4 zgrade pa češ vidjeti kao dobro radi. :)

Odg: pad letjelice

Reply #10
Ovo je samo jedan od videa ali to pada svaki dan tako samo naravno takve seljačine šute.
Bitno je da po forumu pričaju nebuloze a blage veze nemaju.

Odg: pad letjelice

Reply #11
Sigurno je GPS.
Nije prebacio na "frajer" mod  :D .
Plavuša koja navodi na GPS-u je dobra samo za otvoreno, u gradu je bolje prebaciti na frajera  8) .


Odg: pad letjelice

Reply #13
bas se kvalitetno odbio do zgrade  ;D
osim GPS/Mag greske tu moze biti i multipath od upravljanja, previse razbijanja i refleksije signala, vidi se da je teren fantastican za takve pojave