Skip to main content

Topic: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded) (Read 41952 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #136
znači nešto slično F08AIO što sam prije spominjao samo je problem potrošnje kamere. Za ovu sa taobao ne mogu naći koliko troši mA
edit: još primjera AKKCyclops

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #137
Tako je, samo sta DVR od Boldclash izgleda puno losije, zato i saljem ovu. Plus za ovu mozes koristit vanjski VTX.

 

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #138
Kao sto sam spomenuo, DVR kombinacija je preteska (ova kamera ima sama 4.5g - a kad se doda VTX, preci ce i 6g vjerojatno) i za tako nesto trebat ce jace motore i baterije od ovog sto je doslo s B03pro... a i onda ce vrijeme leta biti reducirano zbog tezine, a time i prevelike potrosnje struje. Mislim da nema smisla to stavljati na 7mm brushed whoop (iako se to radi - ima na youtubeu jos zgodnih clipova) - ali da - super je za ne-whoop buildove.


Inace, kad vec spominjem tezinu, sto se whoopa tice, optimalno je za 7mm build skupa s baterijom da ne prelazi 33-34g. Sve vise od toga je neefikasno ako ce se raditi ikakve ozbiljnije akrobacije (za laganu voznju mislim da moze i koji gram vise).



Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #139
Ja na Furibee F36, koji ima 6mm motore, imam TX03 od 6 grama i preteske baterije od 260 mAh (koje su toliko teske da imam jednako vrijeme kao i sa 150 mAh) i svejedno dobivam 2.5 minute do paljenja lampice i jos uvijek imam dovoljan punch za ostre zavoje (makar to nije niti blizu kao sto bi bilo da je lagan kako treba bit). Tih 3 grama od DVR-a ce se sigurno osjetit, ali nece whoop postat cigla.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #140

Cigla ili ne, ako proba neke brze promjene visine i "throttle puncheve" potrebne za flipove, rollove, loopove i sl. zbog vece tezine osjetit ce gubitke snage i "pojest" ce mu bateriju za cas...  Ali za 6g AIO, bolji motori od stock B03pro i dobra baterija ce pomoci, iako mislim da nema sve skupa neke svrhe jer zrtvujes performanse za super video (pa onda ni video nece biti super ako su performanse smanjene ;) )

F36 je level mod flyer pa tu nema takvih problema - mislim, sto god radio u level modu, jos uvijek nije "gladno" snage kao acro...
Ja imam dva F36 - super su (imaju odlicne motore), ali nikad ih nisam toliko opteretio i koristio sam samo original 150mAh bateriju. Ne vozam ih vise od kad letim samo acro (a ne mogu se flashati :( ). Morat cu ih predati klincima od rodjaka koji su se bas zainteresirali za FPV... :)
Kolika ti je ukupna tezina F36 s TX03 i bez baterije?

UPDATE: sad sam pogledao moj TX03 (imam vec dugo, ali uopce ne koristim - dobro da si me podsjetio...) - moja ima antenu s 4 leafa i  teska je 4.74g, a ne 6! Da ti vaga nije u problemu? Ili moja ne valja?  :-X

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #141
Nemam vagu nazalost, na Banggoodu pise da je 6 grama. Makar sad gledam, kolega mlilasic s foruma je radio review i izvagao 5 tako da vjerojatno nije 6 grama kako pise.


Da, u pravu si za acro, ali acro s DVR-om ne mogu izvuc ni ovi novi 2s whoopovi tako to nisam ni racunao kao opciju.


Jel imas video nekog loopa s B03, sta je to uopce moguce?

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #142
4.74g (ja izvagao :) ).


Sto se tice acro videa  za B03pro - nema bas na youtubeu, ali ima za E011 plocu s nesto brzim motorima - u principu, isto je - E011 i B03pro ploca prakticno su klonovi. JBeeFPV je majstor tog whoopa (E011, a ne B03pro - ali, kazem, prakticno ista stvar sto se CPUa i ziroskopa tice - E011 cini mi se vise se ni ne moze flashati tj. Eachine je izgleda stvarno promijenio plocu - vidim online da kazu da ne ide vise ... :( ):


Sorry...

Sad, naravno, za neke od egzibicija kakve on izvodi, trebaju ipak jaci motori i dobra baterija (i bolesno dobra vjestina da se na whoopu izbjegne yaw washout kod takvih manevara), ali sa stock B03Pro motorima i baterijom (pod uvjetom da je sto laksi - s baterijom 32-33g max.), bez problema idu flipovi i rollovi, a i diving je moguc - iako za izvuci se iz njega bez washouta treba dosta vjestine... :)


UPDATE - a kad uzmes tu istu B03pro plocu i te iste stock B03pro motore i stavis to na boss 7mm frame i flashas sa Silverwareom, to je urnebesna  acro masina! Imam nekoliko takvih... Nije to vise whoop i nije za unutra vec za van, ali to onda leti nevjerojatno! Ali to je vec druga tema...

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #143
Preporuka zamjenskih motorića? Ima koji bolji od stock njegovih? Čini mi se da mi je prvi desni motor otišao, samo se vrti oko njega i ne može poletjeti. Nije ni 6 letova izdržao.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #144
Skini propeler i vidi da nema dlaka, prasine itd. ispod. Takodjer, provjeri da ne zaglavljuje o "ductse" (tu kruznu plastiku oko propelera). Vidi i da nije ispao konektor  motora iz prikljucka na ploci, ili da se mozda nije "odvalio" sam prikljucak na ploci pa da ne narucujes motore ako je to otislo. Ako je sve OK, probaj skinuti isti motor koji radi (sa suprotne strane) i spojiti na to mjesto samo da vidis vrti li i da li je sve OK (da nije pregorio FET za taj motor). Mozes probati i problematicni motor spojiti direktno na bateriju na 3-4 sekunde (ne duze da ne pregori, ako radi) i vidjeti da li se vrti (to je najjednostavnije da provjeris da li je motor stvarno crkao).


Nisu stock motori losi - ali zna se desiti da crknu ako bas jako udaris ili upadne nesto u rupice... Ja koristim Boldclash 19000kv (iako nisu 19000kv vec negdje oko 16-17000kv i isto nisu bogznasto) i BetaFPV 17500kv - a betafpv su bolji, ali nema ih vise na betafpv siteu (sad prodaju samo 19000kv - ti su super, ali baterija koju imas nece to izdrzati i vrijeme leta ce drasticno pasti)... eBay mozda za betafpv 17500kv...


Inace, najbolji su Chaoli 7x16 17000kv na micromotorwarehouse siteu - ali papreno skupi... Mozes probati i neke jeftinije kao Racestar ili k'otoboze-"Chaoli" 7x16 s banggooda, ali nije neka kvaliteta u usporedbi s istima s MMW (bangood ima ili Chaoli laznjake ili neke koji nisu prosli kontrolu kvalitete - pa je i cijena niska)

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #145
Da, do motora je bilo. Svi motori su se vrtjeli jednako lagano okratajući ih prstom. Ali očito je prvi desni na neki način "oslabio", iako na oko se vrtio jenako kao ostali. Privremeno sam zamjenio motor s prijateljevim i whoop opet normalo leti. Gledao sam, nema na njemu ni kose ni ništa namotano.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #146
Ako je vruc na dodir nakon samo par sekundi vrtnje, onda je u problemu - ali ocito si uspjesno i sam dijagnosticirao... Mozda je nesto upalo unutra. Dosta mi je cudno da je tako brzo "skuren" (osim ako nisi davao gas dok je taj motor bio blokiran npr. propeler zaglavljen uz nesto ili uz ductse - to ih zna prilicno brzo unistiti). Uzmi betafpv 17500 ako nadjes na ebayu. Cijena je OK, a bolji jesu (iako ni oni nece trajati previse ako se vrtnja blokira, puno "udara" i sl. - tu nista ne pomaze.. ali bar nemaju rupice pa nece nista upasti unutra :) )

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #147
Eto jedan video sklepan na mobitelu. Let nije smooth i pro, al tratraž ste neku snimku. Kad bude ljepšeg vremena bude još snimki. Mogu reći da se whoop super ponaša van kuće. Jedino je možda video signal slab, čim zađem iza zida ili nečeg već se gubi.
http://www.youtube.com/watch?v=egqmABWTYiI

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #148
Idealan je za van - posebno ako stavis prave 19000kv motore i flashas ga na Silverware i koristis acro...
Ja svoje i vozam iskljucivo tako i po vani (iako je sad, od kad je na snazi novi zakon, prakticno ilegalno vozati cak i whoop oko kuce, po parku, igralistu... >:(   )


BTW, dobar video! Sto se tice signala, ako je vlaga u zraku i debeli zidovi i receiver i/ili antena na naocalama nisu bas neki, to je razumljiv problem s 25mW odasiljacem...

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #149
Da se ukljucim u raspravu jucer sam sa clanom Osa letio na testnim dronovima(uzel za ucenje i igru)
Posto sam dosad letio sa tellom i sparkom i sl. S ovim se puno vise “mucim” al je tolko vise i zabavno :)
fpv radi odlicno budem za vikend poslikal i probal neki video sloziti


Sent from my iPhone using Tapatalk