Skip to main content

Topic: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje" (Read 99879 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #105
slijedilo je pripasavanje pokretnog diijela vertikalca...






Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #106
Posto se radi o polumaketi, valjalo bi da i kabina ima nesto "duse" stoga sam se poigrao malo interijerom. Nazalost imao sam jako malo dostupnih podataka o izgledu kokpita, stoga sam se istome pokusao pribliziti prema svojim mogucnostima. Naravno tu bi se dalo puno, puno toga detaljnije odraditi ali posto se radi prije svega o letecem modelu, odlucio sam se na podosta kompromisnih rjesenja.
Airbrushing kokpita te pilota nesebicno mi je odradio kolega maketar Igor Dodlek na cemu mu jos jednom zahvaljujem! 




original


moja interpretacija
















Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #107
a ja sam se u medjuvremenu bavio pokusnom montazom motora, najvise me mucilo odredjivanje ispravnog kuta motora, a da spiner ujedno prati konture kaputaza.





nakon toga slijedilo je pripasavanje prednje noge uvlaceceg stajnog trapa:


te montaze ispusnih cijevi na kaputazu:





Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #108
Najmrskiji i najprljaviji dio bila mi je priprema za lakiranje, dakle nanosenje i beskonacno brusenje vodom  ::)





Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #109
Baš sam se pitao šta je s tim modelom, radi li se išta.

Super :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #110
Posljednjih mjeseci na scenu stupaju kolege majstori iz "Tuna design-a", braca Meic koji su modelu odnosno polumaketi Pilatus PC-9 iz sastava "Krila Oluje" udahnuli ono najbitnije te vrhunski odradili svoj zavrsni dio posla. Koliko vremena i truda iziskuje jedna priprema za takvu shemu mozete pogledati na: http://www.youtube.com/watch?v=FhgK5vLjhR8&feature=share






















Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #112
Prekrasan model. Iskrene čestitke...

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #113
Živio Beli , velik i stručan posao,navijam za tebe.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #114
Kažu da savršenstva nema, ali prikazano rađanje modela, količina ljubavi i truda (o novcu da i ne govorim  :) )
gotovo da graniči sa svršenstvom.
Sve manje je ovakvih majstora savršenstva i zato Beli želim ti sve najbolje!!!
Ovakav opus imaju rijetki modelari.


Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #116
Za svaku pohvalu Meštre!!

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #117
Čestitam Ivica, prekrasan model i perfektna gradnja.


Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #118
Hvala dečki, mada do konačnog uspjeha ima još puno, puno posla a i trebat će dobrih živaca...između ostalog mislim, da ću raditi novi nosač motora jer ove 4 alu distance promjera 8mm ne ulijevaju mi previše povjerenja. Samo za info motor+spiner+elisa su mase oko 800gr., dok je duljina poluge (alu distancera je ca.150mm). Sile odnosno momenti koje ovdje nastupaju nisu male, jer motor ipak treba vući ovih 10 kila koliko će biti na kraju model.


Razmišljam o nekoj kutiji iz aviošpera pojačanoj karbonom...

A kao drugo čeka me još nabavka od 2 paketa 2x6S 5000mAh pogonskih akumulatora, za što još uvijek tražim neku best buy varijantu. Nažalost nekad najpopularnija HK varijanta otpada jer 6S 5000mAh akumulatora na EU skladištu nema, dok je slanje iz globalnog skladišta praktički misija nemoguće.  :'(

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #119
Hvala dečki, mada do konačnog uspjeha ima još puno, puno posla a i trebat će dobrih živaca...između ostalog mislim, da ću raditi novi nosač motora jer ove 4 alu distance promjera 8mm ne ulijevaju mi previše povjerenja. Samo za info motor+spiner+elisa su mase oko 800gr., dok je duljina poluge (alu distancera je ca.150mm). Sile odnosno momenti koje ovdje nastupaju nisu male, jer motor ipak treba vući ovih 10 kila koliko će biti na kraju model.


Razmišljam o nekoj kutiji iz aviošpera pojačanoj karbonom...

A kao drugo čeka me još nabavka od 2 paketa 2x6S 5000mAh pogonskih akumulatora, za što još uvijek tražim neku best buy varijantu. Nažalost nekad najpopularnija HK varijanta otpada jer 6S 5000mAh akumulatora na EU skladištu nema, dok je slanje iz globalnog skladišta praktički misija nemoguće.  :'(
Majstore, problem sa baterijama možeš rijšiti spajanjem u seriju 3S baterija ako nema druge opcije nije to neki veliki problem. A možda dok sve završiš i bude navedenih baterija na EU skladištu. Naravno, svakako koristiti konektore tipa sparkless.

Poslano sa mog HiBook pro koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.