Skip to main content

Topic: Tarot 650 i home made malisan 9 inch (Read 14033 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tarot 680

Reply #15
Namucio sam se oko produzivanja, provlacenja i lemljenja zica jer sam htjeo da se instalacija ne vidi... no dron je napokon slozen pa isproban no jos nisam letio. Dok je bio x8 imao je 2620g a sada je na 2886g s cijelom opremom.  Ipak mislim da ce sada biti puno jaci odnosno manje gasa za isti let. Bilo je dosta razmisljanja i mislim da bolje od ovog nije moglo. Laksi je od klasicnog octacoptera i namucio sam se oko mjerenja i kako izmislit same cijevi. Ostalo mi je da pricvrstim vezicama esceve i sa laserom namjestim visine.


Evo par slika i kako izgleda na kraju. Nebo i zemlja naspram onog sto je bio i kako je izgledao kad sam ga kupio.













Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #16
Bravo,
Nadam se da ces biti sretan ulozenim vremenom.

Skrenuo bih paznju da dobro.provjeris rotaciju propova i oblik istih pusher/tractor.
Jer mi se cini da si pobrkao redosljed.
Ne idu ti u nizu cw/ccw/cw/ccw... vec imas cw/ccw/ccw/cw/...


Nista strasno.
Najgore je ako pobrkas cw i ccw skroz, onda se naza katapultira u nebo bez mogucnosti spasa, jedino ju mozes disarmati i gledati kako pada, dogodilo se kolegi.

https://www.youtube.com/watch?v=O71-vKbmWzc

Drugo, koliko su ti kvadrata zice?
Djeluju tanke, ako je tako imat ces gubitak napona u letu.
Premjesti telemetrijski senzor napona s centra drona na ulaz jednog od reglera, pa usporedi pod opterecenjem/radom.
Nije loše dodati koji kondenzator kada se produzuju zice do reglera, za ove nakon reglera nije toliko bitno produzavanje npr.


Dalje, brine me, mozda sam u krivu,
Sto si napravio dobru polugu sile na svaki krak kada radi jace jedan od motora, a to je svaki puta kada koristis yaw/rudder ili kada se letjelica stabilizira od naleta vjetra i sl...
Tarot je to.radio s idejom da nece biti tog momenta poluge na dronu, već samo sila rema gore/dole i tako je i dizajnirao
clampove karbonki.
Dakle imas fest odmaknut motor od karbonske ruke, kada jedan vuce jace od drugoga a to se itekako događa (zato imas.cw/ccw propove da bi koristio to za okretanje)
Podosta grama, oko 1/4 letjelice, tj oko 700grama je sila puta još krak poluge kojim je odmaknut motor od karbonke, znaci množi se ...
A opire mu se jedan jedini mali saraf koji.je usarafljen.u zarezanu plastiku (ne opisuje ni.cijeli krug oko.karbonke)
Ne znam, provjeri to dobro prije nego poletis.
Ovjesi dron na 4 cw motora npr i gledaj jel se nešto krene deformirati..
Ove plasticne T clampove koje si radio, nad se da saraf ide kroz karbonku, iako sve djeluje nekako krhko kad uzmes u obzir i onaj kutni moment poluge, ne samo silu prema gore

Sretno, i youtube or it didnt happen naravno  8)

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Tarot 680

Reply #17
Hvala ti na pomoci. Stvarno si me lijepo upozorio na neke bitne stvari. Okretanje motora odnosno propova iscitao sam iz naze programa.
Od prije sam imao 4 lijeva i 4 desna motora pa su se donji motori na x8 okretali u lijevo a bili su desni morao sam propove dobro stezat da se ne odsarafe.
Sad je dobro.










 Naponske sam vukao sa licnom 2x 0.75 od motora do razvodne plocice. Za signalne sam koristio one jace telefonske bakrene 0.14 nesto su tvrde od postojecih. Ah...postoji pad napona ipak je duljina od motora do razvodne plocice 52cm. Pad napona nisam mjerio.


Istina nisam bas zadovoljen sa jednim sarafom kroz spojnicu. Spojnica je zaljepljena na te nove ruke te ucvrscena sarafom ali nisam ucvrstio spojnicu kroz karbonsku zbog momenta jednog motora jer moram prvo laserom dobit visine i da je sve kak treba biti. Istina je kad bi samo jedan motor naglo potegnuo da bi se ruka kad tad okrenula no do toga jos nisam dosao. Ide jos po jedan na svaku ruku kroz spojnicu i karbonsku a drugi kroz frame i karbonsku da se nebi ni karbonska ali ni spojna vrtila. Ovaj saraf sto sam stavio sluzi da mi se ljepilo stisne i ucvrsti spojnicu za nove cijevi. Cijev su nesto mekse al imaju cvrstocu no nisu kao karbonske bez pomaka. Ubijale su me vibracije motora na kameri pa sam odlucio da ipak malo kompenziraju vibracije.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #18
escevi su od naze imaju po dva kondenzatora na sebi pa mislim da netreba vise. Kad dobijem visine i tocne razmake doadatno cu ucrstiti. Ovaj saraf sluzi da mogu to sve namjestit u milimetar.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #19
Pojacao sam ruke i sad je ko beba. Esceve sam ucvrstio ispod motora. Spreman je za probni let. Probao sam full yaw lijevo i desno jer tu najbolje vidim sta se desava, savijanja su bila za ocekivati al se ruke ne okrecu. Nadam se da ce biti bolji i mirniji let. Imao sam osjecao kao da se mucio dok je bio x8 nadam se da ce sada biti lakse. Cim pronadem jedno mirno jutro isprobat cu i javit sta se dogada i naravno snimit. Vidio sam par dronova sa gibljivim rukama i propelerima i lete sasvim dobro. Nadam se da ce i ovaj.






Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #20
Eh da mi je jos baterije prebaciti ispod centra to bi bilo super. Razbijat cu glavu pa cemo vidjeti sta napraviti i kako ih ugurati.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #21
Samo da javim da je dron letio.  ;D  Naci cu vremena za snimke mrvicu je yaw bio prejak jer nisam cackao po postavkama osim sto sam prebacio na octo. Nepasu mi gain postavke sa x8 na octi.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #22
Evo kak sam obecao video. Dron je ukupno sa cijelom opremom 2866g. 10400mah 4s, motori 8x 2212 sa 10 incnim propovima. Gore je gimbal, kamera, osd i odasiljac.
Bas smo komentirali u video kako je preagresivan na inpute koji su bili na x8. Moguc je duzi let a bio je 17 min. Sad bi trebao biti bar 20min. I to je super za ovaj setup bolje nemoze.
Zadovljan sam a uskoro cu snimiti puni let brzinu i vrijeme. Malo je hot vrijeme a neda mi se u 5 dizat. Jako su mi losi propovi pa se mozemo dogovorit ak netko ima.


Naravno idem dalje dji 2212 cuvati za crne dane i idu gore noviji 3508 6s jer je moguc jos duzi let. Mislim da ce dron biti tu negdje po tezini.




https://vimeo.com/350166161
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #23
Naravno step down modul je bio od dioda u seriji i prepun smetnji. Doci ce malo bolji i radilo se na 2.4ghz anteni te 5.8ghz. Antene su bolje nego sto su bile. Napredujem hehe


 




Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #24
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #25
Da javim novosti... Tarot rastura i leti ko beba. Di god sam pitao jel moguce rekli su da je nemoguce napraviti takav dron. Eto moguce je sve i leti ko beba sa full opremom 20 min leta.
Dakle gimbal, hd kamera, vtx, usrani 4s i 2212 motori.

Da je sve ovo koristit sa 6s baterijama i low kv motorima let bi bio jos duzi takoder sa full opremom. ;)


Dobijes sigurnost, miran let i dovoljno dugacak let za opremu staru 5 do 6 godina.


Naravno nebude u prodaju vec cuvam za sebe i nadogradujem. Prica je kostala 2000kn i nije puno za ono sta sam dobio.


Sretan sam i divim se sam sebi posto me nije bilo bar 10 godina u prici rc igracaka a slozio sam ga bez previse pomoci.


Jeste da sam se nalemio pizdarija al vise za druge nego za sebe.


Uskoro cu preci na 6s al sad krecem sa novim projektom koji je puno puno zanimljiviji.


Ovo je bilo eto od sale da se malo ugrijem i odnosno dobijem malo prakse oko elektronike a bilo je bome dosta heh.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #26
Jetfreak ne znam dal ces vidjeti ovu poruku ili ne ali bio si u pravu, motori su se krivo vrtili al svejedno je letio i to 17 min. Nemam pojma na koju foru.
Danas sam imao vremena pa skuzio da nesto ne valja. Zadnja 4 motora su se krivo vrtila. Prednji su bili dobri :o
Sad bi trebao snimiti let i sigurno ce biti bolji. Mislim na tarota ;)


Da napomenem radi se o octocopteru sa kompletom dji komponentama uz gimbal vtx 10400mah runcam 2 i samo 2880g


Dosla je i nova prinova al sam kupio dva nova seta frame i motora i esceva.
Sljedit ce slike

S tim da sam ugradio 4in1 esc 35a i fale mi jos low kv motori koje zelim pa ak netko ima tu sam.


Komponente su sljedece


DJI frame f450
dji naza v2
4in1 racerstar esc 35a 3-6s
dji 2212 motori
propovi 9
imersion 600mw vtx
runcam 2
5200mah 4s


Dron tezi sa ovom opremom 1200g ;)


Evo par slikica pa ako nekome i nesto treba imam jako puno toga na lageru od novih i polovnih djelova hehe


Tarot kako je nekad izgledao dok je tek stigao




Tarot kako danas izgleda





F450 iz nule do kraja slozen ;)














Pa evo ih i skupa uz dva para novih setova.




Evo i novih setova x2 ;D ;)








Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #27
Opet se malcice izmisljalo no jos nisam isprobao. Radilo se na baterijama. Kupljene su 18650 3.7V 2900mah panasonic batrije.
Spojene su u 4s2p.
Ove koje sam napravio od li-ion clanaka lakse su od lipo baterija za tocno 38g a jace su za 600mah. Odnosno 4s multistar 5200 vs 4s li-ion panasonic 5800mah.
Druga stvar mogu se prazniti do 2.5V po celiji dok lipo 3.0V po celiji.
Evo par slika. A flight time cemo vidjeti. Ak se dokaze kao dobar izradujem 5s baterije.




molecular weight of al2o3


b1cc9bb5c518aee4aa6a6f98e6705167f4b640770a1449796080f0c7c0ebf28c-9f8a8781.jpg
molecular weight of al2o3



molecular weight of al2o3




molecular weight of al2o3



molecular weight of al2o3




molecular weight of al2o3



molecular weight of al2o3




molecular weight of al2o3
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Tarot 680

Reply #28
Prije nego lemis celije trebas dobro pobrusiti kontakte i lemi se sa jakom lemilicom na visokoj temperaturi uz sto kraci kontakt lemilice sa samom celijom. Ovo mi izgleda onako, nebi se pouzdao u to da se nece rastaviti od vibracija. Slagao sam par paketa, prvi u firmi greyp gdje sam dobio dosta dobre smjernice kako se to radi i sprijecili su mi neke pocetnicke greske odmah u startu.  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

 

Odg: Tarot 680

Reply #29
Hvala ti na savjetu ako se netko upusti u posao. Naravno bolje nemojte ako niste nikada jer moze doci do strasnih posljedica ili pada letjelice. Rade dajte nekome jer se u pravilu baterije moraju punktirati a ne lemiti !!!

Probao sam brusiti kontakte al sam odustao, ali u pravu si treba ih pobrusiti jer inace nemozes polemiti odnosno lot se ne hvata (uhvati se na zadnu stranu di je negativa jer je hrapavija strana al prednja strana di je + nikako nece i ako se uhvati 100% ce otpast) ili zeznes bateriju ako predugo grijes odnosno dode do zapaljenja. Ja sam skalperom izgrebao samo sredine di cu lemit i to negativu i pozitivu i to dosta kao kad radis ljestvice al onako ukrug jer mi je ispalo hrapavije nego smirglanje pa mi se lot u sekundi hvatao. Koristim lemilicu koja ima snagu 80w/160w ovisno za sta ti treba. ;)  Vrag mi nije dao pa sam evo prije par minuta letio po stanu. Ljudi radi hehe
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)