Skip to main content

Topic: OPLinkMini + OPLinkMini + RSSI (Read 1476 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OPLinkMini + OPLinkMini + RSSI

Pozdrav,
Nisam našao temu u kojoj se treba predstaviti pa odmah prvi post ovde :) (nisam znao za ovaj forum iako sam jako dugo u ovom svijetu, kao vuk samotnjak :( )

Određeno vrijeme sam u RC svijetu i debelo sam zaglavio s CC3D, Revolution i (kasnije) sa Sparky, Sparky 2.0 kontrolerima.
Ovako, pitanje na koje nisam mogao naći odgovor nigdje, pa ni na LibrePilot forumima.

Je li nekome možda pošlo za rukom da spoji dva OPLM transivera i dobije na neki način RSSI s receivera na letjelici?
Koja je fora, na stanici mi je OPLM nakačen na PPM signal preko 433MHz linkan je na OPLM na letjelici gdje je spojen preko PPM pina na FC.
Ono što me zanima je može li se i na koji način dobiti vrijednost RSSI (ili SignalQuality ili Signal Strength) kojeg će FC moći prikazati na OSD ?

Imam neiskorišteni BetaFlight F3 w/OSD & PDB pa sam mislio to nekako spojiti. Kontrola letjelice bi trebala raditi bez problema, jedino me brine to što neću vidjeti RSSI na OSD, što mi je jako bitno.
Revo i Sparky 2.0 preko svog integriranog modema ionako prikazuju RSSI pa tamo nema problema s time.

LP