Skip to main content

Topic: Quadcopter KK Multicopter controller board (Read 9711 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #15
Kontam da ce biti stabilniji ako je veci razmak, zelim da bude sto mirniji...probat cu sa 80 pa ako ne bude valjalo lako je skratiti...

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #16
nece biti stabliniji ako je veci razmak, dogodi se kontra efekt, imas preveliku polugu pa se klacka ko kita, motori ne stignu kompenzirat

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #17
[attachimg=1]evo skompletirao sam ga i poletio po prvi puta, jako sam se namucio dok sam ga upriliku ustimao, i dalje mi jos nije stabilan koliko bi htio, i kontrole su mi prejake, na male pomake palice reagira dosta naglo, moze li se to na njemu rijesiti ili na stanici moram, posto mi je ova stanica sto se na comp mora prikopcati...
I da Davore bio si upravu da je prevelik razmak, skupio sam ga sad na 55cm...mozda da ga jos smanjim?

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #18
jel to 8 cola lopatica gore? ako je smanji jos razmak a i te elise su lose dosta za multirotore, iskoristivost im je katastrofa

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #19
Jeste 8x4 sto ih je dex preporucio i motori, namucio sam se s njima pravo, nikako nisu predvidjeni jedni za druge...al eto nekako se daju nabaciti...koje ti preporucavas za ove motore

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #20
mostarac, jel to išlo u zrak :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #22
Jeste 8x4 sto ih je dex preporucio i motori, namucio sam se s njima pravo, nikako nisu predvidjeni jedni za druge...al eto nekako se daju nabaciti...koje ti preporucavas za ove motore
pa imas elise sa adapterima, odgovaraju na sve tipove motora, ove GWS su boze te sacuvaj, treba rezat i brusit da legne na prop mount
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goodspic.dwt&goodsid=577
ili ove, skuplje su dosta ali je kvaliteta
https://www.mikrocontroller.com/index.php?main_page=product_info&cPath=75&products_id=567&zenid=1bce6ff8494c70f54cbe384764345d86


Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #23
mostarac, jel to išlo u zrak :D
Bio je jucer prvo na ovome mjestu gdje je i slikan-iznad kreveta, prva baterija, a druga je bila vani iako je bilo poprilicno vjetra i nije 100%ustiman, zadovoljan sam...snimim i video uskoro ;)

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #24
Na RC Timeru nema BiH nikako u opcijama za drzave! :D :D
Evo razmisljam da napravim novi frame i da okrenem motore prema dole, tako ce mi elise ljepse leci na motore a i nece smetat potisku elisa...sta mislite o tome...

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #25
bu zanimljivo sletanje kad staviš elise prema dolje  :D :D
dx9-xd8-gobac630

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #26
ja sam ti preporučil te elise jer meni jedine odgovaraju.....

SF elise 8x4 su malo bolje, ali su 10 puta lošije kod dugotrajne upotrebe i krševa....
zna se dogoditi da ti SF elisa pukne sama od sebe u zraku nakon dvadesetak valjaka ili lupinga, a kod krša se jako lako uništi u korijenu jer je pretanka.....

DD elisa koju sad imaš je kod toga puno bolja, pogotovo ako ju montiraš sa zip trakama, onda elisa nejde dole s modela dok ju ti ne skineš sa klještima....

kad zbrojiš prednosti i nedostatke, DD elisa je uvjerljivo bolja, jer izdrži sva opterećenja kaj multirotor može na njoj napraviti + odlična je kod krševa....
ako staviš SF onda nema lupinga, i nakon svakog grubog sljetanja moraš kontrolirati elise dal su oštećene u korijenu jer velka je šansa da ti se prop u zraku raspadne i razbil budeš model.....

ja bi uvijek preporučil te DD elise koje imaš, samo riješi montiranje kak sam ti napisal:
1. ili brusi svaku elisu u korijenu da paše na dosjed motora...
2. ili stavi dulje (3mm dulje)osovine na motor, mogu ti poslat link koje sam ja stavil ak očeš.....

kod zamjene osovina, svaka DD elisa paše direkt gore i nemaš nikakvih problema sa centriranjem ili vibracijama (ako si krivo izbrusil elisu)


3. opcija je montirat motore naopako, onda elisa paše bez ikakvih preinaka.....



Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #27
da se nadopunim još.....

sa SF elisom ima lupinga i valjaka, ali određeni broj koji je manji ako su okreti siloviti.....
nakon XX puta, elisa sama od sebe puca kao odrezana u korijenu

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #28
Mislim da cu na kraju okrenuti motore, to mi djeluje kao najlakse a imam  i  dobru deju kako da ostanu bolje zasticene nego kad su gore ovako, aj ako imas link tih osovina posalji pa da imam za svaki slucaj

Odg: Quadcopter KK Multicopter controller board

Reply #29
Je li bolje KK staviti direkt na tvrdo(okvir)ili malo spuzvice tanke ispod radi vibracija...kakva su Vasa cijenjena iskustva?