Skip to main content

Topic: Letenje u Sinju-Piket (Read 315005 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1035
Vrlo vjerojatno si imao "brown-out", tj. pod opterećenjem ESC-a je "popustio" njegov BEC i zato su se servači "zaglavili".
Dešavalo mi se više puta na 3D avionima kad motor i puno serva radi odjednom pod većim opterećenjem (komplicirana figura).

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1036
Malo si me razveselia sa ovon porukon..ima smisla skroz..esc je chingi lingi..a na modelu koristin 8 servo motora.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1037
Probaj eksterni BEC ili bolji ESC (recimo YEP) i mislim da je problem rijesen  ;)

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1038
I ne samo to..simulira san mu sad pad napona na prijemniku i sta se desilo..elevator se spustia a eleroni ostali u iston polozaju ko kada je model pa na zemlju.
Zed imas pivu i cevape kad se nadjen u ZGu  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

 

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1039
Zed svaka cast,vec mi se dogodilo a nije mi palo na pamet :P.Sad je samo pitanje zasto se nisu ispravili kad se napon vratio ili se jesu ali prekasno vec.

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1040
Ipak je bia malo drugaciji scenarij.
Desia se nekakvi pad napona ali u autopilotu,ne iz esca.
Znaci ukratko storm je zakaza,zasto,neznan..bilo je dana kada san puno duže letia pa je sve bilo u redu.
Sada radi uredno,al će ić van iz aviona
Zed svaka cast,vec mi se dogodilo a nije mi palo na pamet :P .Sad je samo pitanje zasto se nisu ispravili kad se napon vratio ili se jesu ali prekasno vec.


Nisu se ispravili,ostali su u jednakon polozaju do samog kraja tj pada
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1041
A storm je na posebnoj bateriji jel tako?

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1042
Meni je bilo sve na jednoj,i storm je uredno radia,po osdu se nije vidila ni jedna greska
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1043
Znaci sve si napajao direktno s BEC jednog esca?

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1044
Storm ne ide preko esca nego direkt iz baterije
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1046
Tako je


jedan prijatelj mi je bas o ovoj temi prica al je nije moga nac..iden sad procitat
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1047
Da nije mozda vec baterija bila pri kraju pa si dodao gas ili nesto,kolko c je baterija?I reko si da si mu simulirao pad napona dal imas napajnje neko ili nesto gdje mozes regulirat napon da vidis na kojem naponu se smrzne?

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1048
Baterija je 20C i imala je dovoljno soka :)
Napravia san to da san mu spojia reciever na struju a autopilot je bia bez napona.
I serva su mi napravila polozaj koji je bia isti u trenutku pada.
Reciever san mu spustia na 3v i serva su radila
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Letenje u Sinju-Piket

Reply #1049
I jel moze moderator premjestit ovaj tekst u drugu temu,bezveze smo ispamali ovu  :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form