Skip to main content

Topic: Kompozitna jedrilica W 01 (Read 42822 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kompozitne jedrilice W-1 i W-2

Reply #30
Za spoj dvije uške na cnc stroju su napravljeni joineri od karbona koji spajaju polovine pod kutom od 110°.

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #31
Joineri su konstruirani tako da sa doljnje strane imaju tzv. ''pinove'' koji služe za montažu u boom-u.
Boom se jednostavno probuši burgijom od 3mm i krilo se jednostavno utisne u te rupe. Kasnije se sve ojača sa malo staklenog platna.

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #32
Završeci krajeva uški su ojačani sa malo karbonskog rovinga zbog eventualnih nezgodnih slijetanja.

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #33
Hornovi za pokretne površine su izrađeni od kombinacije ultra tankog lima i karbonskog platna.
Samo mjesto gdje su hornovi ulijepljeni je ojačano također sa malo karbona da se ne razloka mjesto gdje su hornovi ulijepljeni.

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #34
Sam trup je urađen laminacijom nešto drugačijih materijala o odnosu na model W-01.
Ovdje je prednji dio gondole izrađen od kevlara a zadnji od karbon-kevlarskog platna.

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #35
Nosač motora je izrađen od karbona na cnc-u. Sve radove na cnc-u je radio naš cnc maher Mario (4tm).

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #36
Malo me je dalo u razmišljanje kako učvrstiti bužire koji prolaze kroz boom a da se ne pomjeraju. (kroz te bužire prolaze krute veze koje pomjeraju pokretne površine V repa)
To je riješeno na način da su bužiri na tri mjesta ulijepljeni sa komadićima balze koji odgovaraju unutrašnjem promjeru boom-a. Na tim mjestima je nanešeno malo epoxyja i tako je ulijepljeno u unutrašnjost.

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #37
Profesionalno odrađeno , uvjerio se uživo  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #39
BRZINA ILI OTKAZ..................... :)

Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #40
Krilo je također izgrađeno vakuum tehnikom. Malo sam se igrao kombinacijom boja i na kraju to izgleda ovako:



Odg: Kompozitna jedrilica W 01

Reply #43
A di su motori.....aaaaaa...... :) :)