Skip to main content

Topic: Što trenutno radite? (Read 162494 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #30
Trenutno luljam banderu  :D

 

Odg: Što trenutno radite?

Reply #31
A vjetra nigdje kad ga trebaš!?

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #32
Ljudi bi vidjeli novu zvijezdu repaticu da su krila od karbona  :D

Odg: Što trenutno radite?

Reply #33
Da su krila od karbona lako bi se skinuo  :D


Nema vjetra, ali srećom ima još malo snijega pa se da pogoditi.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #34
hahaha,je sletia na pravo misto :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Što trenutno radite?

Reply #35
4 sata programirao kineza YEP60 u kombinaciji sa HET 2W  ::) Programska kartica ima podesenja samo od 4-9 LiPo celija, dok ja letim na 3 i normalno motor nikako da zavrti... Pa kad napokon uspijes podesiti celije onda ti se u podesenjima pobrkaju kHz i obrnuto, pa medium start, pa medium kocnica, pa timing ovaj onaj i kad upalis onda opet ne radi  :'( Slijedilo je na novo programiranje slobodnih mixeva po prekidacima na stanici i tek tada je stvar pocela funkcionirati  :)

[attachimg=1]
 

Odg: Što trenutno radite?

Reply #36
Da li je to razlog prodaje ili nesto drugo? Kako si  zadovoljan perfomansama?

4 sata programirao kineza YEP60 u kombinaciji sa HET 2W  ::) Programska kartica ima podesenja samo od 4-9 LiPo celija, dok ja letim na 3 i normalno motor nikako da zavrti... Pa kad napokon uspijes podesiti celije onda ti se u podesenjima pobrkaju kHz i obrnuto, pa medium start, pa medium kocnica, pa timing ovaj onaj i kad upalis onda opet ne radi  :'( Slijedilo je na novo programiranje slobodnih mixeva po prekidacima na stanici i tek tada je stvar pocela funkcionirati  :)

[attachimg=1]
 

Odg: Što trenutno radite?

Reply #37
Jesi stavio getribu na het-a? Vidim da je prop velik..

Odg: Što trenutno radite?

Reply #38
YEP je direktni klon YGE sa starijom verzijom softwarea - pa se prema tome i malo teže programira tj. jako je bitan redosljed. Karticom se programira 4-15 čelija dok se 2 i 3 čelije setiraju automatski.
Broj čelija se resetira ponovnim odabirom LiPo tipa baterije.
Jako je važno programirati min i max gas ( za to je potrebno koristiti i drugi kabel vezan na receiver).
Ako se koristi kočnica (bilo koja od nekoliko mogućih) potrebno je slijediti malo neobičnu proceduru:
Postaviti palicu gasa na min, podići trim gasa za nekoliko klikova, isprogramirati min gasa, vratiti trim gasa na minimum. Sad postoji točka gdje se motor gasi a ispod te točke aktivna je kočnica.
Na YEP nikada ne koristiti freewheeling - software ima bug i aktivan freewheel smrda timing.
Nikada ne odspojiti YEP sa receivera dok je prisutan napon(baterija) - izgubi setinge i treba ponovo programirati.
Uz sve to YEP je najkvalitetniji kontroler iz HK programs.
Sretnici koji imaju dostup do YGE softwarea naravno nemaju tih problema (kažem to samo zato jer se hvale po internetu) YGE software nije normalno dostupan.
YEP programska kartica je povučena iz prodaje tako da sada treba kupiti YGEovu, prpgramiranje preko radia je nightmare.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Što trenutno radite?

Reply #39
Ma Renato, guštan Te čitat......jedan si od ''najjačih'' experata na svim modelarskim  forumima po svijetu... 8) 8) 8)
Živio barem sto godina... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Što trenutno radite?

Reply #40
Naravno motor Het 2w je sastavljen u kombinaciji sa Kontronikovom getribom 5,2 sto mu omogucava penjanje nekih 15m/s.
Sasa: model je unaprijed radjen za prodaju ali morao sam odraditi probni let, tako da kupcu mogu jamcit kvalitetu i ne prodati macka u vreci. S obzirom da model ima ful karbon krila, osnovna namjena mu je padinsko letenje sto se pokazalo i na pokusnom letu po vjetru, naime za razliku od Xplorera taj Xperience je dosta brz i prodoran u vjetru, a samim time hendikepiran za termicko jedrenje....

Odg: Što trenutno radite?

Reply #41
Renato hvala za iscrpno objasnjenje, da sam ti se ranije obratio ustedio bi pola dana... ali vec sad mi je jasno da je to moj zadnji yep regler.... :-X

Odg: Što trenutno radite?

Reply #42
:) nemoj prebrzo odustati, dobri su to regleri. Malo muke kod programiranja ali koštaju ništa i rade pouzdano. Vrlo precizna kontrola gasa, dobra kočnica, temperaturno stabilni i izdržljivi ko mazga. Imam ih 6 raznih (18-60A) i nikada problema. Imam i jedan YGE i u letu nema razlike. Za 1/4 cijene od "name" kontrolera - isplati se.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Što trenutno radite?

Reply #43
Mogu se sloziti sa Renatovim komentarom jer i ja imam slicna iskustva sa YEP-om. Trenutno na Hawku koristim  YEP150 regler u kombinaciji sa MEGA Ac22/30/1 motorom i radi odlicno. Istina, neki od bugova su prisutni ali meni za sad ne predstavljaju problem.


Odg: Što trenutno radite?

Reply #44
Juče završio ugradnju brick-a. Danas ga idem letiti ili slupati, vidjet ćemo.
Masa RTF = 30g  ;D
Mili, micro, nano, piko...