Skip to main content

Topic: Dornier DO-335 Arrow  (Read 26112 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: DO 335 1:6

Reply #45
Apsolutno svi vijci na modelu su osigurani plavim locktiteom. Za sad nemam nit jedan vijak odvijen od vibracija, a vjeruj mi ima ih

Odg: DO 335 1:6

Reply #46
Živio Krki , uživaš a i zaslužio si... ;)     LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #47
Uzivamo i mi zahvaljjujuci Krkanu.

Odg: DO 335 1:6

Reply #48
Zao mi je sta je modelarska zajednica uistinu desetkovana i malte se leti Arf( sta itekako podrzavam radi jednostavnosti) i dronovi.
Jasno mi je da financijske brige stavljaju hobi na posljednje mijesto no ako nekog interesira bilo kakav oblik ozbiljnije gradje ima na forumu licnosti koje su elokventne za svako pitanje.
Ponukan jucerasnjom izvedbom deckiju iz Austrije, apsolutno se to sve moze i u RH, no nekako je bitnije pisati doli smrirglati i piliti. Naposljetku takvo nam je raspolozenje u domovini, lajk i follow je zamjenio bilo kakvu zdravu inicijativu.
Do sljedeceg javljanja iz visina

Odg: DO 335 1:6

Reply #49
Friški sam na forumu ali sam odrastao u g.Kustošiji u ulici desetak kuća dalje od Franje Kokorića koji je "oduvjek" izrađivao modele aviona i helikoptera i kojeg znaju stariji modelari. Jednom ko klinac sam se uz njega "napalio" ali meimaština je presudila da to nije za mene i projekt izrade formule je naglo zastao:-(
Ljudi imaju sve manje vremena a samim time volje i smisla za neke "filigramsko-sizifovske" hobije pa otuda posezanje za gotovim ili polugotovim rješenjima. Nekada se radilo do 14h a ostatak dana i večeri se dalo vrlo korisno upotrijebiti. Sada radimo od jutra do (su)mraka pa kad se ubace u jednadžbu obitelj i obaveze za hobi se otkida vrijeme od spavanja:-(
U najezdi "dronovanja" vidim usputni potencijal jer je pokret poprilično "masovan" pa se uz tu masovnost možda neki i zaraze i nastavi se "loza" ozbiljnog maketarstva. Sveprisutnost stanica, prijemnika, baterija i punjača će nagnati neke da od "viškova" sastave poneki model auta/glisera ili aviona za sebe ili dijecu i eto novih "članova"... ;-)

Odg: DO 335 1:6

Reply #50
Osvrt koji sam dao usko je vezan uz odaziv na lokalna okupljanja ne na mogucnosti. Motivacija je glavni pokretac letenja, sto letaca na tlu, sto na nebu. Bilo kakav odaziv je hvale vrijedan.

Odg: DO 335 1:6

Reply #51
Poziranje na zemlji


Odg: DO 335 1:6

Reply #52
Super izgleda.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: DO 335 1:6

Reply #53
Živio Krki , uljepšao si mi dan...hvala  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DO 335 1:6

Reply #54
Pridruzujem se Remoteu!

Odg: DO 335 1:6

Reply #55
 Hvala mladići,idući tjedan dolazi novi zimski projekt, pa još jedna warbird tema :)

Odg: Dornier DO-335 Arrow

Reply #56
Evo jedan ''Mravojed'' ,da podsjetim Krkija i da nam što prije ubaci novi projekt...hvala unaprijed  8) :

https://www.youtube.com/watch?v=neAY266sk4s
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Dornier DO-335 Arrow

Reply #57
Engelov model, Evan ga leti i nazalost otisao je di im je svima sudjeno. Model je nešto veći od mog u 1:5 scali s potisnim ZG45 I vučnim DA70 ako se ne varam kako mi je pričao.
Veliki ljubitelj Luftwaffea i odlican pilot.
A moj Dornier je dobio jos jednog brata, u istoj scali no na njemu će biti štošta izmjenjeno i pripremam night fighter shemu. Pusher motor je dobio osovinu od 60 cm tako da se rijesi problem s CG i stajni trap je čudo tehnike, tako da samo čekma firmu da me skine s letenja i dozvoli slaganje :D
A 102 je spremna za sezonu u punom sjaju :D

Odg: Dornier DO-335 Arrow

Reply #58
To te ja pitam......Živio Krki i svako dobro  ;) ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes