Skip to main content

Topic: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle (Read 13318 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Pozdrav,

Imam problem sa DX 12 in 1 simulatorom i stanicom Turnigy 9x. Modul je odvojen od stanice, ista je setovana na PPM Mode2. Dongle je automatski updatean preko neta i setovan na 1. Phoenix, koristim mono 3.5mm kabel. Interesantno, Phoenix prepoznaje dongle ali ne i stanicu. Inace, SAILI simulator launcher je nemoguce instalirati na Win7/64.
Da li neko zna u cemu je problem?





Odg: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Reply #5
Dongle kad ispravno radi, u standbyu mora svjetlit a kad radi sa stanicom ledica mora blinkat. Ja sam na oba dongla koje sam uzeo s ebaya imao problem s potrganim kontaktima pa mi prekidač za odabir simulatora nije radio na pozicijama 1 i 3 (kasnije sam skužio da zapravo nema veze u kojem je položaju jer se može podesiti u SAILI Simulator Launcher-u (npr. položaj prekidača na aerofly, a u Launcher-u odaberes Phoenix i stvar radi))... no, prema svemu sludeći kod tebe je problem na relaciji dongle > stanica. Najčešći problem je 3.5mm utor na samom donglu pa i to provjeri

9 in1Deal Extream Dongle problem fixed.wmv

Mislim da stereo/mono kabel nema veze jer sam imao oba i radilo je, ako je modul izvađen iz stanice stvar mora raditi (napravi si u stanici jedan model (zadnji) samo za simulator i postavi ga na acro/ppm/mode2).

lp,
Marko

Odg: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Reply #6
Dongle kad ispravno radi, u standbyu mora svjetlit a kad radi sa stanicom ledica mora blinkat. Ja sam na oba dongla koje sam uzeo s ebaya imao problem s potrganim kontaktima pa mi prekidač za odabir simulatora nije radio na pozicijama 1 i 3 (kasnije sam skužio da zapravo nema veze u kojem je položaju jer se može podesiti u SAILI Simulator Launcher-u (npr. položaj prekidača na aerofly, a u Launcher-u odaberes Phoenix i stvar radi))... no, prema svemu sludeći kod tebe je problem na relaciji dongle > stanica. Najčešći problem je 3.5mm utor na samom donglu pa i to provjeri

9 in1Deal Extream Dongle problem fixed.wmv

Mislim da stereo/mono kabel nema veze jer sam imao oba i radilo je, ako je modul izvađen iz stanice stvar mora raditi (napravi si u stanici jedan model (zadnji) samo za simulator i postavi ga na acro/ppm/mode2).

lp,
Marko

Hvala Marko!

Kako provjeriti utor, da li da se oslonim na blinkanje kao indikaciju da je sve ok? Kontakti izgledaju OK ali to i nije neka garancija. Prijedlog?

Odg: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Reply #7
Uzmes skalpel ili nest s cim mozes odvojit plastiku da otvoris dongle pa pogledaj dal je sve "vizualno" oke oko 3.5mm utora, kabel tj. konektor, kad sjedne u taj utor mora biti vidljiv s druge strane (glava konektora)...

Da, kad blinka ledica onda je aktivna veza između dongla i stanice, ako samo svjetli onda kao da ni nema kabla između stanice i dongla. Zaboravio sam te pitat, ukljuci li se stanica kad zastekas kabel u nju? Mozes probati bez dongla, samo jedan kraj 3.5mm stereo/mono kabla zastekaj u stanicu, ako pali onda je definitvno problem negje na izlazu iz dongla jer kako si rekao, phoenix prepoznaje USB interface (dongle), a stanica ne radi. Kad nebi dongle radio onda bi pisalo da USB interface nije prepoznat.


lp,
Marko

Odg: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Reply #8
Uzmes skalpel ili nest s cim mozes odvojit plastiku da otvoris dongle pa pogledaj dal je sve "vizualno" oke oko 3.5mm utora, kabel tj. konektor, kad sjedne u taj utor mora biti vidljiv s druge strane (glava konektora)...

Da, kad blinka ledica onda je aktivna veza između dongla i stanice, ako samo svjetli onda kao da ni nema kabla između stanice i dongla. Zaboravio sam te pitat, ukljuci li se stanica kad zastekas kabel u nju? Mozes probati bez dongla, samo jedan kraj 3.5mm stereo/mono kabla zastekaj u stanicu, ako pali onda je definitvno problem negje na izlazu iz dongla jer kako si rekao, phoenix prepoznaje USB interface (dongle), a stanica ne radi. Kad nebi dongle radio onda bi pisalo da USB interface nije prepoznat.


lp,
Marko

Utor dongla (kružni dio na ulazu) sam još jučer skratio, tako da je glava konektora vidljiva sa druge strane utora i ima dobar kontakt.
Još prije sam pomislio da nešto nije OK sa stanicom, kupljena je kao nova od lika koji je dobavio sa HK. Testirao sam je sa quadom (svega par puta) i cijenim da je OK. Kada uštekam konektor u stanicu, ništa se ne događa!

Odg: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Reply #9
Onda pa nekaj ne stima u trainer portu na stanici  :( kad god zaštekaš konektor u trainer port, ona se mora upaliti.

lp,
Marko

Odg: Problem Turnigy 9x i 12-in-1 USB 2.0 Almighty Flight Simulator Dongle

Reply #10
Dongle je automatski updatean preko neta i setovan na 1. Phoenix, koristim mono 3.5mm kabel. Interesantno, Phoenix prepoznaje dongle ali ne i stanicu. Inace,? ???