Skip to main content

Topic: Carina na djelove (Read 9554 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Carina na djelove

Hello svima!

Zanima me ako je netko od Vas uzimao robu u vrijednosti preko 150 EUR pa je podlijegao plaćanju carine, koliko je ta carina iznosila? Negdje piše da nema carine, a zvao sam i na carinu pa mi je čovjek s druge strane rekao da može biti i 3 %, više ni sam ne znam koja je točna informacija... Pa da čujem iz prve ruke, odgovorite molim!
Multirotor FTW!

Odg: Carina na djelove

Reply #1
Pa od kud uzimaš robu?
O kojoj robi se radi?
Pa to ti je bitno da ti netko odgovori na pitanje,
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Carina na djelove

Reply #2
Jasno je da je roba van EU, nema carine unutar EU. Riječ je o APM pločici koja bi došla iz Kine i košta preko 150 USD....
Multirotor FTW!

Odg: Carina na djelove

Reply #3
nema carine samo PDV na vrijednost pošiljke

Odg: Carina na djelove

Reply #4
ja mislim da ti vrijednost 150E igra samo za unutar EU kad narucujes, izvana je daleko manji limit. mene su OCARINILI kada sam narucivao 70$ iz kine, i naravno ne samo na vrijednost robe, nego na total, s ukljucenim slanjem kolika je cijena. na deklaraciji je jasno bilo navedeno kolika je vrijednost robe a koliko od toga je trosak slanja. nase CARINIKE to ne hebe odvise, oni ti na total oderu koliko ces platit.

Odg: Carina na djelove

Reply #5
Carina i porez ne postoji za EU, a sto se tice kine ide porez nakon 160kuna i carina preko 1100 kuna!

I ponavljam, carina i porez nije isto! Ti si platio porez na tih 70 dolara!

Odg: Carina na djelove

Reply #6
Nemojte zaboraviti i troskove posredovanja poste pri carinjenju od 40-50 kn, to je fiksna cifra koja se placa.

Odg: Carina na djelove

Reply #7
ako kome što znači evo i mog posta:



ovako naručio sam preko e-bay-a od rcmart-a dva puta brushless combo set svaki po 50 usd znači zajedno 100 usd! dakle oba dva su istovremeno došla dobio carinski poziv poslao oba dva računa sa e-bay-a sa obrazloženjem.
uračunali mi samo pdv za jedan komplet!
jučer došlo sa carinjenja.

Odg: Carina na djelove

Reply #8
Prije par mjeseci sam haručio robu iz kine ispala je oko 140 dolara na kutiji je pisalo rc parts i vrijednost je bila 17 dolara i nisu mi naplatili nikakvu carinu.
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)