Skip to main content

Topic: FW-190 A5 1:4,5 (Read 4271 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FW-190 A5 1:4,5

Još jedan projekt u izradi. S obzirom da se ja manje bavim ovim radom, više sam logistika, postat ću slike rada dok kolega Mirt daje sve svoje snage u izradu.
Ukratko, kit je iz ere 90tih, ekstremno loši detalji i odabir materijala, te se krenulo u izradu modela za kalup. Sam model u krajnjoj izradi bit će 100% kompozitan, te će raspon motora bit od 70+ ccm. Krila i repne horizonatlne površine odvajat će se u dva komada zbog transporta, te će se integrirati sva moguća tehnologija izrade ne bi li pojednostavili slaganje modela.( torzione kutije za sistem geara)Stajni trap je umjetničko dijelo iz Sierra Gianta, te ćemo nastojati izvesti "domaću" jeftiniju inačicu.Detalji koji će bit na njemu radit će se od lima ne bi li odljevak bio sličniji pravoj ptici.
Da ne dužim, 2,35m raspon i uistinu će ga lijepo biti vidjeti na nebu.












Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #1
juhu, ekipa svaka čast odlično,


Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #2
 Krki i Mirt ,vi  se ne ''šalite''.... ;D ....Ova sprava govori četiri jezika  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #3
Na modelu se izrađuju detalji koji znače jednostavnije i brže slaganje na letjelištu.

U gradbeni kut krila kao i Dihedrala sad su 100% u skali. Također i stajni trap ima kut kao i pravi zrakoplov šta je posao i pol no isplatit će se.






Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #4
U današnje vrijemen krivih kurikuluma , školovanja ,prakse ,...vidjeti ovakav rad ljudskih ruku je pravo zadovoljstvo...Hvala Krki...vraćaš nadu  8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #5
ovo je moja ruka,Krkijeva nije tak dlakava ;D

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #6
Svaka cast. Ulozen je ogroman trud.  ;) 
Svida mi se stroj, tehnika i vidi se zanje ;)
Palac gore hehe
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #7
Na modelu 90 posto stvari radi Mirt, moja uloga je troubleshoting i pojednostaviti tehnicka rjesenja ne bi li model bio 100%scala.
Mirt ima zlatne ruke i to je dokazao na pregrst projekata :)

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #8
SORRY Mirt , tek sada doznao da si i ti veliki Manitu  ;D ;D 8) 8) ..Hvala.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #9
Bravo decki, pratim

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: FW-190 A5 1:4,5

Reply #10
eto,trudimo se zajednickim snagama,jos  da je vise slobodnog vremena ,a vrijeme leti,ali mi se tjesimo da za takav projekt treba vrijeme s vise sunca,a ne ovo deprimirujuce 8)