Skip to main content

Topic: Cijene u oglasima (Read 5417 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cijene u oglasima

Poštovani admini, moderi i vlasnici..

Možete li molim Vas malo postrožiti sankcije po pitanju "oglasa" jer dobar dio oglasa nema istaknutu cijenu, a to je vrlo iritirajuće. Iskreno, ne razumijem ljude koji ne žele pisati cijenu ali nije do mene da sudim. S toga se obraćam Vama s tom molbom.


Hvala

Odg: Cijene u oglasima

Reply #1
daj ne kenjaj ak te zanima cijena ima pm ak se ne kuzis u vrjednosti stvari nemoj kupovati ....

Odg: Cijene u oglasima

Reply #2
Sad ga i ti jebes, ako je tolko problem napisat cijenu, cemu onda stavljat oglas uopce? Osim ako se ne poklanja.... Isto ko i oglasi bez slike (pogotovo za rabljene modele)

Odg: Cijene u oglasima

Reply #3
daj ne kenjaj ak te zanima cijena ima pm ak se ne kuzis u vrjednosti stvari nemoj kupovati ....

sorry, al ne kenjaj ti, jer očito nisi pročitao pravila oglašavanja na forumu.

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Cijene u oglasima

Reply #4
Gyro procitaj pravila foruma...

Odg: Cijene u oglasima

Reply #5
nista neka obrisu sve bez cijene pa koliko ostane ,inace niste nikada kupili nis bez cijene ...

Odg: Cijene u oglasima

Reply #6
Ovo su pravila oglašavanja:


Pravila oglašavanja na FlyFreak forumu
« : Ožujak 05, 2012, 21:00:59 »
Obavezan naslov teme:
K:Naslov - za kupujem
P:Naslov - za prodajem
M:Naslov - za mjenjam

Obavezno navesti CIJENU za svaki oglas.

Naslov mora sadržavati kratki opis stvari koju kupujete/prodajete/mjenjate.
Zabranjeni su naslovi "Prodajem", "P:", "Svasta" i sl.

Zabranjen je relisting (ponovno stavljanje istog oglasa) radi pojavljivanja na prvom mjestu.

Bumping - dozvoljen jednom tjedno.
(Bump - nova poruka nevezana za oglas samo radi podizanja na vrh, primjer su smajlici, zovite, jos uvijek prodajem i sl., bump se ne smatra spuštanje cijene, odgovaranje na pitanja ili dopuna oglasa)

ZABRANJENI KOMERCIJALNI OGLASI
Za komercijalne oglase postoji odgovarajući forum.

Postovi koji se ne pridržavaju pravila biti će izbrisani.

FlyFreak ne preuzima nikakvu odgovornost za transakcije obavljene korištenjem ovog foruma.



Ne znam Gyro zakaj se ti osjećaš ugrožen i tako reagiraš?

Ali  prema ostalim članovima koji pitaju zašto je u naravi tako, a dugačije su napisana pravila zaista nije potrebno da tako reagiraš, a što se tiće brisanje oglasa mislim da bi trebali to učiniti članovi koji se ne pridržavaju gore navedenih pravila (tj.ta pravila su napisana u oglasima) a ne moderatori.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cijene u oglasima

Reply #7
U pravu ste.

Budemo od slijedeceg tjedna uveli reda malo.

Problem je sto onda dobijem 2,000,000 mailova da zasto sam obrisao oglas :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Cijene u oglasima

Reply #8
@Gyro: Ne znam sto bih odgovorio na ovaj tvoj post.

@Jarun75: Moderatori bi trebali brisati takve teme/postove jer su za to postavljeni, nisu ovdje kako bi imali "kul status" nego da moderiraju forum, odnosno, brisu postove/teme koje nisu sukladne s pravilima i upozoravaju korisnike na greske i prijestupe

@Wespen: Svjestan sam tih pm-ova i moj prijedlog je da u pravila dodate "disclamer" koji bi glasio "Eventualne teme sa sadrzajem koji nije sukladan pravilniku cemo brisati, te necemo davati nikakve argumente po pitanju istih, s toga Vas molimo da postujete pravilnik ovog foruma". Te jednostavno ignorirate takve pm-ove.

A sada, zasto me to smeta..
Za pocetak jer nije sukladno pravilima foruma koja su propisana, pa se ja smatram budalom postivajuci pravila istog,  dok drugi to ne rade, to u meni izaziva lagani inat pa i ja dolazim do zelje da ne postujem pravila, ali opet to nije u redu prema korisnicima koji ih postuju, onda ne znam sto bi pa mi se stvara kiselina u zelucu, i dobijem zgaravicu.., onda sam bezobrazan prema djevojci, pa oslabim svoj seksualni zivot... i to me JAAAAKO smeta... (ovaj dio je malo popracen za*ebancijom) 

Dalje, rijetko kad gledam u podforumu "oglasnik" s namjerom da kupim nesto, odnosno, da trazim bas specifican dio, nego gledam na nacin da idem od oglasa do oglasa, pa ako mi nesto bude primamljivo, onda to i kupim.
Da bi mi bilo primamljivo i da bi me zainteresiralo, bitan mi je dotican predmet naravno, ali podjednako i cijena.
Ako mi jedno i drugo krenu na ruku, onda se odlucim na slanje poruke doticnom clanu koji prodaje isto... u suprotnom, ne vidim razloga za slanje pm-a.

Isto tako, vjerujem da je nekome tko pise svoj post, puno jednostavnije dodati CIJENA: XXX kn, nego meni da saljem upit sa time koja je cijena.

I to je to, vrlo jednostavno objasnjenje.

Nadalje, nadam se da nisam nikoga povrijedio ovom svojom temom te da ce se moji postovi shvatiti kao konstruktivni savjeti s podrucja na kojemu sam "doma".

Ispricavam se na nekim neugodnostima u koliko sam ih prouzrocio.

Marko

Odg: Cijene u oglasima

Reply #9
Damarko, razumijem tvoju ljutnju: oglas bez cijene je kao ženska bez .......... ne znaš da li se netko pravi nevješt ili nešto sakriva.
Dakle, zaobiđeš takav oglas u širokom luku,a  autora staviš na 'Lista za izbjegavanje'. Točka.

Upravo radi razotkrivanja loših trgovaca, ljudi sa foruma koji su pokušavali muljati na razne načine imaš temu 'Loši trgovci', odnosno:
http://www.flyfreak.net/nasforum/losi-trgovci-%28modelari%29-koj-je-kog-i-na-koji-nacin-zaj/msg14237/#msg14237

Proučitaš li tu temu, pronači ćeš nekolicinu majstora koji su i više puta ulazili u 'trgovanje' na sumnjiv način i izazvali u biti sukob (be z obzira da li je netko prodavao ili kupovao !!!) ; među njima ima i nekoliko 'zvijezda', od kojih je jedna tada bila još mladić, a druga je navodno odrasla osoba čudnog nick-a i još čudnijeg ponašanja (na veselje nas koji znamo o čemu se radi)... pa tako ..pročitaš i sve ti je jasno.
Iskustvo koje ne moraš imati - imali su ga drugi !

Damir


Odg: Cijene u oglasima

Reply #11
ko prvo, podrzavam u neku ruku da uz oglas treba ici i cijena.

no isto tako tema je debilna,bez uvrede. iako je takvo pravilo, ne znaci da je dobro. zasto?

jer ko prvo ima puno previse debila i trolova koji nejebu u zivotu pa jebu prodavace po forumima. kako na drugim tako i ovdje. pa stoga covjeku prodavacu je muka zbog toga jer zna da ce u vecini slucajeva biti ismijan zbog cijene cak iako je ona i mala i smijesna jer kako rekoh debili nikada ne spavaju.

ko drugo,iako podrzavam cijenu isto tako se slazem da i nije potrebna. jer ima prodavaca koji bi mozda nesto htjeli prodati, no ni samo neznaju koliko da traze za to. jel su zbog toga glupi, treba ih razapeti?? jednostavno das oglas, i cekas zainteresiranog da se javi. onda krene pregovaranje pa dogovor oko cijene i tako dalje.
zasto bi uostalom svi i vidjeli kaj se ja s nekime dogovaram?i cijenkam?stoga, ako se cijenkamo, cemu onda cijena??
a najveci je problem zbog debila kojima njihov ego i znanje velicine etalona vjecne mudrosti nedaje mogucnost da iako nije zainteresiran za stvar ipak kaze kako on misli da je oglas preskup/nerealan ili vec nesto.

tako da je tema iako zanimljiva ujedno i dosadna.

kada bi mogli debilne trolove staviti na ignore, kada bi svi kao ljudi bili pristojni i kulturni, pa se nebi kacili na oglase koji ih ne zanimaju no iz ciste nespojebane objesti vise po oglasniku i kenjaju u njemu, onda bi oglasavanje/prodaja imali smisla.

ovako, vidim vecina bi htjela reda, no dali je ta vecina i kulturna? hoce li biti sve u redu kada svaki oglas bude imao cijenu? uostalom, jel stavljanje cijene ono sto te privuce u oglas ili je to ono sto se u oglasu prodaje? niste gledali nikada dokumentarce o prodaji? niste se cijenkali iako je bila cijena?

prvo se treba nauciti kulturi, pa nauciti da ne guras nos di ne trebas, pa znati zacepiti gubicu kad te nitko nista ne pita..pa..pa..pa..mnogo pa, pa ce oglasavanje biti onakvo kakvo treba biti.

no jako je zanimljivo da je ovo opcenit nacin hrvata..bacis neku kost i svi ugrizu.kao velika zajednica..no ponekada puno brza od mozga i razuma.

nhf,no razmislite malo o izrecenome ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Cijene u oglasima

Reply #12
"Građanine"

Neću napisati što bih sve sada napisao, ali ovako:

1. Postoji pravilo.
2. Kada netko ne zna za koliko bi nešto prodao itd postoje opcije "Aukcija", "Procjena" pa onda dobiješ cijenu    koju možeš dobiti, ili cijenu najvišeg ponuđača.
3. Kada dođeš na "Hrelić", kupuješ auto, tip ti kaže cijenu, ti se onda kreneš cjenkat, ne prije nego znaš cijenu.
4. Za "debile" postoje moderatori.


I eto, ispričavam se ako sam te povrijedio ili potaknuo na mržnju, nije mi to bila namjera.

Marko

Re: Cijene u oglasima

Reply #13
Izbrisati sve oglase pa idemo od nule po pravilima

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Cijene u oglasima

Reply #14
KAJ  SAD CVILITE OKO CIJENE

ja bi se dopisivao sa ljudima kad mi je dosadno i stavljam oglas bez cijene,
npr želim se družiti sa ljudima koji žele ono kaj ja imam, tak da se družimo iz koristi

 :D :D :D :D :D :D



sent from home